Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés, táblák a falon,...

Hőszigetelés, táblák a falon, lehálózva, ragasztóval lekenve. Glettelni "elfelejtették". Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Már megkötött a ragasztó, holnap jönnek és állítólag festhető állapotba hozzák... Milyen megoldás van erre? Vakolni lehet? Vagy a ragasztóval lehet még glettelni? Mindenfelől azt hallom, hogy utólag már nem lehet, mert ledobja a következő réteget. Mire figyeljünk, mikor csinálják jól?

2013. szept. 25. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Iszonyú, ahogy most kinéz; làtszik a háló mintázata és a dübelek helye, nomeg a táblák illesztèse...
2013. szept. 25. 21:11
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam kőporozták, semmi gond nincs vele.
2013. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kétszer kell átkenni ragasztóval , szerintem csak az első átkenésen vagytok túl.Nem mondták , hogy visszajönnek ? Összevesztél velük ?

Először felragasztják , várnak míg megköt , ha megkötött akkor dűbelezik , átkenik ragasztóval és belenyomják a hálót.

Megvárják míg megköt ( szerintem ti itt tartotok ),ha megkötött rákennek még egy réteg ragasztót , akkor tűnik el a háló.Utána jöhet a vakolat , majd a színezés.

2013. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eszük àgában nem volt leglettelni, arra értünk haza, hogy így áll, s ezt a részèt késznek nyilvánították, a lábazatot jöttek volna holnap megcsinálni... Nem veszhetek velük össze, mert nem én vagyok a fizető, ajándékba kaptuk a szigetelést. (Persze nem tőlük). Most azt mondták, holnap festhető állapotra hozzák. Hozzáteszem, ez is volt megbeszélve, csak ezek szerint elfelejtették. Biztos nem tudunk kőporoztatni, örülünk, ha tavasszal szépen le tudjuk festeni kültéri festékkel.

Szóval nem baj, hogy megszáradt, glettelhetnek rá most?

Nagyon mérges vagyok rájuk, mert pl. a dübelek kidudorodnak a fal síkjából, s több egyéb apróság.

2013. szept. 25. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Rá lehet glettel húzni, de előtte le kell kenni mély alapozóval, hogy a ragasztóról ne váljon le a glettelés.

De valószínűleg elég lenne egy újabb réteg ragasztót rá húzni, és azt lehet majd kőporozni vagy bevakolni.


Nálad hanyag munkát végeztek, és nem gyalulták egybe a táblákat, hogy egy síkban legyen. A háló pedig azért látszik mert csak bele húzták a ragasztóba a hálót és nem kentek rá. Viszont nem értem, a dübelek, hogyan látszódhatnak, ha be van hálózva.

2013. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, a háló ALATT nincs ragasztó. Csak fölé kentek...
2013. szept. 25. 21:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem nyomták be a dübeleket a hungarocellbe, eleve kiálltak picit, majd erre nyomtak kicsi ragasztót, s utána lehálózták. Szóval nem konkrétan a tárcsa làtszik, hanem a helye, fasza kis dombocska formájában.
2013. szept. 25. 21:55
 8/11 Siki12 válasza:

Helló!


Érdekes eset ez a szigetelésénél, mikor a dübel nem húzódik be rendesen a falazatba... Anyámnál csináltuk a szigetelést és műanyag dübel, ami 200mm-es-et használtunk. Sajnos a szilikát falazat olyan puha, hogy nem áll meg a dübel tisztességesen, 10-ből 3-4 lötyög, így nem is tudja behúzni eléggé a szigetelőanyagot. Ezért előre kimélyítettük a 10cm-es EPS-T 0.5cm-1cm mélységbe, hogy ne álljon ki a tárcsa. Lehet hogy nálad is ilyen probléma volt és nem voltak kreatívak a "munkások" :(

Ne ess nagy pánikba, azért lehet javítani csak kicsit több munkával. Megkérdezhetem milyen vastag a szigetelés?

A második glettelés az szinte kötelező, mert az ágyazóhabarcs ára 60-70HUF/kg, míg a színé 300-400HUF. Ezért ezzel kihozni az egyenetlenséget öngyilkosság...

Szóval második gletteléssel meg lehet oldani, de azért képeken is jó lenne látni, mert csak így lehet korrekt tanácsot adni.


ÜDV

2013. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Glettelni homlokzatot :DDDDDDD Csak homlokzat festés alá kell glettelni többször . Több évet csináltam külföldön is a homlokzati hőszigetelést de a ragasztóanyagba kell beleágyazni a hálót és legalább 60-as lepkével elsimítani . A táblák becsiszolása is fontos. De néz meg egy gyártó leírását anyagszükséglet,rendszer kivitelezés .
2013. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul tudtam és rosszul használtam a szót.. az volt a lényeg, hogy nem simítottàk el, csak száradás után a második rétegben. (amit először meg sem akartak csinálni). S én néztem "oktatóvideót", ott egy körben, ahogy beragasztotta a hálót, már simította is el a ragasztót... ezek szerint ezt sem egységes megoldással csinálják. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 2. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!