Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy oldjam meg a vízmelegítés...

Hogy oldjam meg a vízmelegítést otthon?

Figyelt kérdés
Tehát az a történet hogy nyáron kikapcsolták otthon a gázt. Nem tudtam befizetni egyébként anyukám beteg lett és neki kellett kezelést kifizetni na mindegy. Gázzal fűtöttünk gázzal melegítettük a vizet és gázzal főztünk. 200000 ft lenne hogy visszakössék amit nem engedhetünk meg magunknak jelenleg. A fűtést megoldottuk kályhával. A főzést palackkal. De hogy ne lábasban kelljen vizet melegíteni a fürdéshez nincs valami olcsó ötletetek? Hogy ha mosogatáshoz nem is de legalább zuhanyzáshoz folyjon meleg víz?
2013. okt. 13. 15:29
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és még annyi hogy gázpalackkal nem tudok vizet melegíteni mert kb 10 nap alatt kifogyott egy teli palack. Ha van valami ötletetek kérlek írjátok le köszi :)
2013. okt. 13. 15:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerezned kell egy régi 1950 stílusú fatüzelésű boilert és bekötni a kéménybe, üzemeltetése majdnem ingyenes.
2013. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egy 80 literes villanybojler, azok sem esznek vészesen sokat és a gázra szánt pénzből simán kitudnátok fizetni az árért mégha nem is éjszakai áramra van bekötve. A fatüzelésű boylerrel az a baj hogy fával kell tüzelni ugye és gondolom abból sincs nektek sok mert fűteni is azzal fűtötök és azért télen főleg sok elfog rá menni sajnos. Bármennyire is furcsa mi amikor ideköltöztünk fatüzelésű boylerünk volt kb a 70 es évekből maradt itt és amikor úgy döntöttem hogy rakok be villanybojlert mert a fa a fűtéshez kellett mivel azóta már ráépítettünk a házra plusz sokkal kivitelezhetőbb a központi fűtés mert elég ha csak egy kazánra dobok rá fát és akkor egész házba meleg van és ugye annyi fát meg nem tudtam szerezni hogy minden egyes nap a bojlert is ellássam meleg vízzel, aminek kb a felét ha elhasználtuk, így döntöttem a villanybojler mellett. Éjszakai áramot a haverom intézte az eonnál igaz hogy fizetnünk kellett érte de maga a munkadíj ingyenes volt, és max 3-4 ezer ft-vel több a villany havonta ami nem olyan veszélyes minthogy csak gázra a fűtés végett fizessek havi 60 ezer körül. Így ez a pénz megtérül mert összespórolva úgy 6-7 hónapra abból 1 szezonra megveszem a fát úgy hogy általában marad is plusz a maradékból meg fizetem a villanyt így sokkal jobb és még ezenfelül mindig marad pénz belőle mert ugye a fával lehet spórolni mert nincs őrláng amikor jobb idő van és tényleg akkor van fűtés amikor mi akarjuk.

De ha ennyire nincs pénzetek akkor egy nagyon alternatív megoldást tudok, akkor vesztek vagy szereztek akár használtan egy olcsó kis 10 literes vízmelegítőt amit általában mosogatásra használnak ha van ismerősöd akkor felakasztja a kád fölé rá a csap arra a zuhanyrózsa és ha nem is de kis időnként letudtok vele zuhanyozni, és nem eszik annyit mint egy nagy bojler igaz kádba való fürdésre nem alkalmas de tusolásra elegendő. Én volt hogy 1 hétig így fürödtem amikor szét volt verve a fürdőszoba mert csináltuk és a konyhába zuhanyoztam le mert ott is volt lefolyó és a csapra rákötöttem a zuhanyrózsát és magamra locsoltam, elzártam be tusfürdőztem magam, leöblítettem és ennyi. Még a hajmosásra is elegendő volt, közbe elzártam behaboztam, leöblítettem és ennyi.

A barátnőm akkor a szüleinél volt de én nem akartam menni mert munka után otthon melóztam és a barátnőm szüleitől még autóval is nehézkes lett volna elmenni a munkahelyemre mert hatalmas kerülőút sajnos ami bő 40 perc az én szüleim meg alapból 100kmre laknak este 11 kor meg már nem akartam a szomszédom zargatni azzal hogy gyors lezuhanyoznék.

Én megoldanám a dolgot így is, igaz elég igénytelen de ha nagyon muszáj meglehet oldani mindent.

2013. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha már kályhával fűttök, a zuhanyozáson kívüli meleg vizet ott is lehet melegíteni. Egy 10-15 l fazékban.
2013. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen lehet melegíteni vizet ugy szoktuk de nagyon rossz mert a kád nálunk nagy és ha 15 liret víz belemegy plusz hideg hogy ne legyen forró akkor is kb 10 cm víz van benne amiben nem igazán tudunk fürödni és kb 5 perc alatt kihűl. a 10 literes villany bojlerre gondoltam de hát nem tudom hogy vegyek e mert ez ideiglenes nyáron mindenképp vissza szeretném köttetni a gázt. Mert ha kicserélném a tűzhelyet a bojlert ott vagyok hogy visszaköttethetném a gázt is.
2013. okt. 14. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
A fatüzelésűt elég 3 naponta beizzítani nagy egymás utáni családi fürdést rendezni, én a miénket úgy megraktam hogy átizzott az oldala, le kellett venni a másik fűtést a házba, és nem engedtem kihűlni addig izzítottam míg az egész család makulátlan tiszta nem lett. :)
2013. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!