Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan éljek meg 70 ezerből,...

Hogyan éljek meg 70 ezerből, albérletben egy garzonban?

Figyelt kérdés

Nincs kire számítanom, szakítás előtt állok, munkásszálló nincs a közelben. Sima kisszobát sem találtam, (másik városban van, de a buszbérlet 25-30 ezer azt a munkáltatóm nem fizetné), ami pl.: csak max cakk-pakk 30 lenne, maradna kajára elég. Ismerősöm nincs aki hasonló helyzetben lenne és társbérletbe lehetne menni. Idős nénik gondozása lakhatásért, erre se jelentkezett senki sajna. Mit tennétek e helyemben?

(Pénzes pasis szöveg nem kell, pasizni így, hogy még párkapcsolatban élek, lehetetlen és nem szép dolog).

25/N



2013. nov. 10. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mit tennék? Attól függ hol laksz, mennyi egy garzon lakás és milyen életre van igényed, vagy is mennyi pénzre van szükséged a mindennapi megélhetéshez.

Ha egyedi fűtéses garzont találsz, akkor spórolhatsz a fűtéssel, még jobb, ha tömbben van, emeleten és körben is legyen mindenhol lakás, úgy mégsem fagysz meg, de az ilyenek eszméletlenül ritkák sajnos.

Ha jó lakást találsz, alacsony közös költséggel, akkor a rezsijét 10-11 ezerből meg lehet havonta úszni.

2013. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Itt a környéken csak panelprogramosak vannak és sajna csak a közös költség 11 ezer, meg a alapdíjak, (gáz, villany, víz) az úgy 6 ezer(összesen), albi meg változó. Bútorom nincs, lehet nem is kapok bútorzottat 20-25 környékén, csak 30-ért...

Felhívtam tegnap előtt egy szivart, hát kiröhögött, hogy még egy ágyam sincsen. :( De most mit csináljak, ha nincs? :(:(:(:(

2013. nov. 10. 11:57
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Keress egy olyan garzont , aminek nem szoba/konyha/fürdő beosztása van , hanem szoba/félszoba/főzőfülke/fürdő beosztású ( ez elég ritka ).

Ha megvan akkor már csak egy albérlőtárs kell ( pl. diákok mindig keresnek helyet ) és máris lefelezted a költségeket.



Nem a legkényelmesebb megoldás , mert alkalmazkodni kell , de 70 - ből máshogyan nem megy.


Esetleg megpróbálhatnál még az önkormányzatnál lakhatási támogatást kérni albérletre ( szerződés kell hozzá és alacsony fizetés ).

2013. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Várd meg a szakítással amíg találsz valamit. Jó, jó, ez ugyanaz mint a pénzes pasi szöveg - de ha ennyire nincs keret, akkor nem nagyon van mit csinálnod.
2013. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam, de láttam a pasikon, hogy elég bizalmatlanok így velem szemben. Azt meg nem mondhatom, h egyedülálló vagyok, mert ha kiderül, h mégsem akkor hazudtam. Sehogy se jönnék jól ki abból, ha így keresnék pasit, meg nem is akarok, szerelem nélkül amúgy se ér az egész sokat. Amúgy próbáltam társbérletet keresni, de sajna csak egy alkesz fiatalembert találtam aki hajlandó lett volna még valakivel megosztani a bérleményét. Én ne haragudjatok abból nem kérek. Alkesz... Mi van ha majd nekem kell rá főzni vagy elissza a albidíjat? Vagy éjjel rám mászik. Közelbe nincs egyetem, hogy esetleg egy diákkal osztanám meg addig az életem. Sajna.
2013. nov. 10. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha alkoholista nem fog rád mászni , neki többet ér az anyag nálad :DD Egyébként ennyiből nem lehet válogatni , de nem tudom elhíni ahol ennyi az albi + rezsi nincsen szociálisan bérelhető "társas" szoba ;) [link]

De én inkább hirdetnék , hogy kisszobát bérelnék .

2013. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál is érdemes lenne kérdezősködni, én pont néhány hete láttam nehéz körülmények között élőknek, vagy fiataloknak "kiadó" lakást. Jelképes árat kértek érte, 2-3 ezer forintot, plusz a rezsit ki kellett fizetni. Illetve a kritérium annyi volt, hogy 5 éves szerződést kell rá kötni és havi 15 ezer forintot saját lakástakarék számlára utalni.
2013. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5 évig abban a lakásban kellene élnem? Sztem addig találok párt, vagy akár ki is rúghatnak...

De, ha létezik még az, ha nincs bejelentett lakcímem (papíron hajléktalan) akkor az önkorm-tól mindennap H-P-ig ingyen ebédet kapok, akkor ki tudok jönni a pénzemből. Nem vagyok nagy igényű. Most is végül is társas lakásban élek 3 generáció van összezárva kellene kis magány. Most feladtam egy hirdetést meglátjuk mi lesz, önkormányzathoz azért bemegyek érdeklődöm milyen ajánlatuk van.

Amúgy voltam szobát nézni, de a nő 2 nap múlva felhívott, h nem kiadó már... Még jó, h nem hintettem el "itthon", hogy akkor pá.

2013. nov. 10. 21:00
 9/14 anonim ***** válasza:
A helyesírási és fogalmazási szinteden nem lesz nehéz párosodnod :DDDDDDD Meg az M6-os tele van híddal tehát híddallá :DDDDDD
2013. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, 5 évig ott kellene élned. Ha találsz is addig párt, max ő költözik hozzád. Ez egy segítség szerintem az önkormányzat részéről, elég nagy engedmény ez a mai világban, kétlem hogy ha néhány hónapig nincs munkád, akkor ne találnátok rá valami megoldást.

Arról nem is beszélve, hogyha albérletbe mész és kirúgnak akkor mivan? Hova mész?

A másik lehetséges megoldás, hogy jó 150-200 km-re költözöl a lakcímkártyádon szereplő címedtől, ha szerzel ott valami melót + albérletet, akkor jogosult lehetsz lakhatási támogatásra másfél évig, addig kitalálod mi legyen. Ha a rezsidet és bérleti díjadat kifizetik, az már jó... Viszont onnan sem költözhetsz meghatározott ideig!

2013. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!