Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akinek új, modern elektromos...

Akinek új, modern elektromos fűtése van, meg van vele elégedve? Mennyi a havi fűtés ktg a téli hónapokban? Lakás paraméterrel.

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, mennyire modern, ha nem hőszivattyú, akkor amennyi áramot felvesz, annyit fűt.


Mi hősugárzótól olajradiátorig használunk mindenfélét, hatékonyságban mind 100%-os, az eszközök olcsók s pár évig bizonyára elműködnek, s azt kapcsoljuk be, ami a legjobban passzol ahhoz, amit akarunk tőle. Többnyire az olajradiátorok mennek, mert azok csöndben vannak. Plusz a párátlanító, mert kell, fűtés és párátlanítás egyben :D


A fűtés+melegvíz a leghidegebb hónapokban 700kWh, a ház kb. 80 nm-es (rendes különálló családi ház), de a tetőtér belmagassága nem nagy, eme adatnál még nem volt teljesen leszigetelve. Jó, alulról most sincs, a terasz pedig hőhidat jelent, de jó ez így is. Fő, hogy a lábazat megvan.

A szigetelés nem rossz és a nyílászárók sem. Állítólag a faluban a mienk a legszigeteltebb, de azért a passzívház szintet nem érjük el.


A megadott adat csak a direkt fűtés, ami a fűtésigény kb. 2/3-a, a többit az egyéb elektromos szerkentyűk, a testünk, a nap adja.

2013. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez éngem is érdekelne,
2013. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elektromos fűtésem van, infrapanelek a plafonra szerelve. 40 négyzetméteres földszinti saroklakás egy társasházban. Hát sz.rt sem ér. Tavaly vettük a lakást bíztunk benne, hogy jó lesz, mert elég jó dolgokat olvastunk róla, de nem éri meg, mert ha én 22-23 fokot akarok akkor lenne 45-50 ezer a villanyszámlám. Szóval beszereztem még egy olajradiátort, meg még egy elektromos fűtőtestet. Na most nem mehet mind egyszerre, mert nem bírná a hálózat, tehát az olajradiátorral fűtök csak. 20-21 fok van általánosságban és így fizetek a leghidegebb hónapban 25000 ft villanyszámlát. De nincs gázszámlám, mert minden elektromos, illetve 2 számítógép, tv is megy. De csak nappal van 20-21 éjjel nem fűtök, akkor 17 fok van. Ezek az infrapanelok inkább meleg érzetet keltenek, de én nem érzem, hogy fűtenének is valamit. Az tuti, hogy működnek, mert volt olyan, hogy őket is használtam, csak mire meleg lett nagyon sok áramot elhasználtak.
2013. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 wapo ***** válasza:
30%

Az infrapanel nem 22-23 fokra való. Az sugárzó hő. A levegőt nem fűti fel, csak sokára. Viszont tényleg meleg érzetet kelt, mivel 18-19 foknál is meleg érzeted van. Nem kell pulóver, a bőröd jobban érzi.

Elektromos padlófűtés még a hasonló, bár ott a talpad érzi a meleget.

Amúgy az elektromos fűtés a leghatékonyabb.99% a hatásfoka.Könnyen telepíthető, karbantartást nem, vagy alig igényel. Sajnos manapság még drága. De ha megújjuló környezetbarát energiatermelés esetén jelentősen csökkenhet-ne az ára.

2013. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Pár éve kiszámoltam, hogy egy inverteres légkondival kb. ugyanannyiból lehet fűteni, mint gázzal, mert az áram ugyan sokkal drágább a gáznál, de a hőszivattyú elv miatt kb. 4x annyi hőt fúj be, mint amennyi áramot felhasznál.

Ráadásul megvan az előnye, hogy nem muszáj az összes helyiséget befűteni, mint gáz cirkóval, elég lehet csak azokat, ahol éppen tartózkodsz.

2013. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
85%

Ezen a nyáron átéltem a lehetőségeket, és átértékeltem a dolgokat, amikor fűtési rendszert korszerűsítettem.


Érdekességként írom:

Elektromos fűtés előnye:

- 100%-os hatásfok, mivel a falban melegedő vezeték is fűtésnek minősül :)

- szinte azonnali hatás is elérhető

- olcsó eszközök

- széles körű eszközök

- bármikor bővíthető

- helyi fűtésre is megfelelő, azaz pl csak egy szoba

Hátránya:

- drága ~50ft/kWh

- hamar visszahűlhet

- nem terhelhető a végtelenig a hálózat


Gázfűtés előnye:

- olcsó ~17ft/kWh

- egyre jobb hatásfokú készülékek, (de a kéményen mindig sok hő fog távozni)

- hőtároló kapacitása van

- ha jól méretezik, nincs gond vele

Hátránya:

- drága a telepítés (kazán, radiátorok, padlófűtés)

- szénmonoxid és társai

- felül kell vizsgáltatni évente

- viszonylag lassú felfűtés

- nehéz bővíteni

- kb 50-60%-os hatásfok (megtévesztő a 110%-os kazán, mert az az 50%-hoz képest 110% :D )


Viszont ha a megtérülést nézzük, akkor egy kazános-radiátoros rendszer belekerül pl 2millába, de a 4. év után már behozza az árát a villannyal szemben.

A villany viszont helyileg is használható, pl ágytakarónak, vagy lábmelegítőnek.

Villany előnye, hogy ha kicsit van hideg, akkor kicsit kapcsoljuk be, és nem kell egy 24kW-os kazánt beindítani. :) Emiatt az átmeneti időszakokban érdemes ilyent használni. Infrafűtés meg csak az érzetet kelti. Kb olyan, mint amikor télen süt a nap, és élvezed, mert jólesik, de attól még minusz5fok van, és halálra fagysz :D


A gáz jóval olcsóbb még mindig, mint a villany!

2013. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!