Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanykályhás lakás lehetne...

Villanykályhás lakás lehetne jobb választás egy kandallóval, vagy egy gázközponti fűtéses lakás egy kandallóval, vagy esetleg gázkonvektoros lakás egy kandallóval?

Figyelt kérdés

Jelenleg lakásvásárlás előtt vagyok.

Volt villanykályhás lakásunk, most meg gázközponttis, szóval látom a jelenlegi sem jelentősen olcsóbb semmivel, viszont a gondok a villanykályha felé húznak inkább.

A 7 éves házamban évente kellett költeni a gázkazán szerelésére, tisztítására és cseréjére. A 7 év alatt minimum 6-700 ezret költöttem rá!!!

Szóval évente majdnem 100-at!

Mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről???


2013. nov. 22. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A konvektoros a legolcsóbb ezek közül.

A cirkó jobb.

Ha van egy vegyes tüzelésű kályha benn, avval sokat tudtok spórolni még ezen felül.

Legjobb, ha körbe van fűtve a lakás a szomszédból, alattad lakótól, azon múlik a legtöbb.:)

Szóval kapualj fölé az elsőre ne költözz!:)

2013. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmūen gáz központi kandallóval. Persze elromolhat, de eddig szerintem csak szerencsétlen voltál, esetleg kifogtál egy balek szerelõt, vagy csak lehúztak.


A kondenzációs készülékekkel lehet gebasz, de takarékosabbak is, szerintem megéri olyat nézni.

2013. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is gázközponti kandallóval. El nem tudom képzelni, milyen gázkazánt kellett neked többszázezerért szervizeltetni. Nekünk kondenzációs gázkazánunk van öt éve, és évente egyszer 5000 Ft-ot költünk rá, amikor tisztítják, azt is csak a harmadik évtől, mert az első kettő alatt még megcsinálták garanciában.
2013. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A reklámkedvéért nem irnám ide a tipust."Magyar cég" kondenzációs gázkazánja, amiben a tipust egy indián törzsről kapta.Tele konstrukciós és egyébb hibákkal.

Évente a gázkazánra és átvizsgálásra a garanciás időszakban a(2év) kb 15000.- a kiszállási dij!!!+ beüzemelés.

Majd hőcserélőcsere, 2év után, mert addig senkinek sem tünt fel,hogy a készülékben a tipushibás alkatrész van, ami kilyukad!

Majd vezérlőpanelhiba,ami miatt 3 szerelő vérzett ki és nem jött rá a dologra,de mind pénzt kért érte,hogy kijött.Majd kazáncsere+parapet,meg a papirmunka!!!

Szóval meglett a tanulópénz fizetve.

A lakásban ahol jelenleg vagyunk,itt meg állandóan sz@rakodik a francia gázkazán,pedig barátom a hivatalos szervize,tehát igy nem beszélhetek lehúzásról.

2013. nov. 23. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!