Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha szeretem a meleget érdemes...

Ha szeretem a meleget érdemes panelba költözni?

Figyelt kérdés
Főleg a tapasztalatok érdekelnek

2013. nov. 23. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem annyira nem szereted.
2013. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Tapasztalataim a következők:

Fent melegebb van mint lent. A mostani panelházak igent csak elvannak hanyagolva, ez kihat a falakban lévő csövekre és vezetékekre egyaránt, szal ne lepődj meg ha rohad a plafon. Középen mindig melegebb van mivel több irányból kapod a meleget. A liftben ha folyadékot találsz, az nem hűtőfolyadék ahogy a karbantartó állítja hanem a kutyája össze csinálta, és nem volt kedve feltakarítani. Ajánlatos az ajtókat becsukni a lakásban ha nem akarsz arra kellni, hogy a szomszéd, hogyan erőlködik reggel a wc-n.

2013. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szereted , vegyél INKÁBB passzív házat kandallóval !!! A szoci " tízemeletes " is jól jársz ha körbevesz a közösség !! A minél belvárosibbnál nemszámínt a pénz :DDD
2013. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen. igaz én nem klasszikus panelban élek hanem csúszózsalus házban. de betonból van, az tuti :) a főfal 38cm vastag, és nagyon jó meleg van. a válaszfalak téglából vannak, ezt a saját szememmel láttam mikor felújítottuk.

életem legjobb döntése volt. a fűtés kedvezőbb áron van mint anno az állítólagos téglában ahol konvektor volt, de majd' szétfagytunk.


az elején fura volt a nagyon száraz levegő, folyton párásítanom kellett, aztán mára megszoktam.


a fűtés télen max 25e az 50nm-re, és ebben benne van a vízmelegítési díj is.


hatalmas erkély, jó kilátás, normális környék.

igaz a közös költség durva egy csöppet, remélem sikerül elűzni ezt a rablóbanda közösképviseletet...


szabad kérdezni, hogy hol tervezed a lakásvásárlást?

2013. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Mi köze a melegnek a panelhoz? Húzz magadra egy pufajkát, és még a sarkkörön túl is kellemes meleg vár mindenhol.

Ha szereted a meleget, akkor fűtened kell. A fűtés pénzbe kerül, nem is kevésbe. Ha panelba költözöl, számolj azzal, hogy sokáig kell keresgélned, mire elfogadható minőségű hőszigeteléssel rendelkező lakást kapsz. Ezek általában drágábbak, mint a kevés hőszigeteléssel ellátott lakások. Ellenben ahol jó a hőszigetelés, ott kevesebb energia felhasználásával fogsz tudni ugyanolyan hőmérsékletet biztosítani a lakótérben.

Tehát ami olcsó, annak drága a fűtése, ami drága, annak olcsó a fűtése. Szóval ha szereted a meleget és nincs sok pénzed fűtésre, akkor jól hőszigetelt lakásra vagy házra van szükséged. Ez pedig független attól, hogy panelba vagy máshová költözöl.

2013. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem.Azért ,mert a panelban akkor kapcsolják fel a fűtést amikor már van kb.-5 C fok
2013. dec. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!