Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 415 m3 gázt fogyasztottunk...

415 m3 gázt fogyasztottunk egy hónapban csak a kazánnal! Reális ez? Nagyon sok!

Figyelt kérdés
75 nm-es ház, központi fűtés, gázkazán. Hat helyiséget fűtünk, de ebből egyben nincs radiátor, és pont ott, ill. a mellette lévőben (egy légterűek) régiek az ablakok, valamint ott a padlásfeljáró is. A többi helyiségben idén cseréltettem ablakokat (műanyag). Ott rendesen meleg is van. A termosztát 22,5 C-ra van állítva (a cserélt ablakosokban kb. 24 C van ilyenkor). Ugye nem "folyik" el a gáz sehol, hanem ilyen paraméterekkel (szigetelve sincs a ház, padlás sem) reális ez a horribilis fogyasztás? A gázkazán rengetegszer bekapcsol.
2013. dec. 17. 15:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
65%

Sajnos a gázminősége ilyen.

a rezsi csökkentés miatt érezhető a gáz minőségének romlása, bár a gázművek ezt tagadja. szerintük minden rendben van.

De a saját bőrünkön érzékelve bizony látjuk mi is az igazság!

2013. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez elég elkeserítő. Most megnéztem, narancssárgás a láng teteje. Tényleg sz@r a gáz. :( Mi lesz, amikor kemény mínuszok lesznek? 100 ezer lesz a havi számla? :( Sajnos muszáj ennyire fűtenem, mert én is fagyos vagyok, ráadásul három gyerkőc van, ebből egy pár hetes.
2013. dec. 17. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez ilyenkor teljesen normális. Nekünk 120 m2 a ház, kondenzációs kazánnal fűtünk, és amikor rendesen mínuszok vannak, olyankor naponta átlagosan 30 m3 gáz fogy. A gáz fűtőértéke katasztrofális, nem csak a rezsicsökkentés óta, már évekkel ezelőtt is ilyen volt. Régen feltettél egy fazékban vizet a gázra, és 10 perc múlva forrt, ma erre legalább egy félórát kell várni.
2013. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez még annak figyelembe vételével is sok, hogy nem a legjobb adottságú lakást fűtesz. A termosztátot vedd alacsonyabb hőfokra. Próbáljátok megszokni, hogy inkább jobban felöltöztök, és alacsonyabb hőmérsékletet tartasz a lakásban. No nem arra gondolok, hogy bunda + bélelt csizma, de zárt mamusz vagy cipő, valami hosszú ujjú kardigán vagy szabadidő-felső stb. A 20 fok feletti hőmérsékletnek nagyon sok a plusz költsége. A gáz minőségével nem akarok foglalkozni, arról megvan a külön véleményem - no nem a pénztárcám is alaposan megsínyli.
2013. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az elküldés után jutott eszembe: Mikor csináltak karbantartást a gázkazánon? Az is fontos, ha már 2 éve nem volt, sürgősen csináltassátok meg. (Sajnos szomorú saját tapasztalat.)
2013. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, szerintem sosem. :O Idén nyáron vettem a házat, nem csináltunk a kazánnal semmit, de a tulajt se kérdeztem, szerintem hozzá se nyúltak. Miért, mi történt nálatok?
2013. dec. 17. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Én írtam a karbantartásról. A gázkészülékeket rendszeresen tisztíttatni kell. Akkor eltávolítják a ráégett égésterméket, aminek az a következménye, hogy a gáz akadálytalanul tud beáramolni és normálisan ég, tehát jobb a hatásfoka. Évekkel ezelőtt vettünk mi is használt családi házat és amikor megkérdeztük az eladót, hogy mikor volt a cirkón karbantartást, azt mondta, minek az, még sosem romlott el. Kb. egy hetet kellett várni a karbantartóra, mindennap írtuk a fogyasztást. A tisztítás utáni összehasonlítás nem egyszer mutatott 20%-nál nagyobb megtakarítást. Ha nem velünk fordul elő, el sem hittem volna, hogy ilyen sok is lehet. Korábban is tudtam, hogy fogyasztás szempontjából is fontos, de hogy ennyire????
2013. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor januárban kihívom a szerelőt mindenképpen!
2013. dec. 17. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Én sem védem a gázműveket,hisz gázzal fűtünk .

Nagyon sokat számit egy jól beszabályozott fűtő készülék .

A sárgás szín is ebből adódik .Nincs jól beszabályozva a a készülék .Az előírtnál nem lehet ám

"gyengébb" minőségűt keverni,mert az robbanást idézne elő a rendszerben .Ne feledjük tél van A vezetékes víz hőfoka visszament 16-17 re.Nem 24-25 mint nyáron .

2013. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A víz hőmérséklete nálunk nem számít, mert mint mondtam, csak a fűtés megy gázzal. A tűzhelyet sem használom, mindössze egyszer próbáltam ki, de ott is narancssárga a láng, és nagynéném is mondta, hogy ugyanazon beállításokkal náluk is rosszabb a gáz minősége, mint évekkel ezelőtt. Sárgás.
2013. dec. 17. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!