Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánnal hogy...

Vegyestüzelésű kazánnal hogy lehet padlófűtést + 4 radiátort üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam már hogy padlófűtést használnak vegyestüzeléssel. Nekünk padlófűtésünk van + van 4 radiátor. Most gázkazánról mennek de ha lehetne lecserélnénk vegyestüzelésre. Hogyan lehetne megvalósítani és mennyibe kerülne kb. a beruházás?

2013. nov. 30. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ezek szerint ki van építve a rendszer. Annyi a teendő hogy a rendszerre rákötsz egy vegyes tüzelésű kazánt amit a gázkazán szivattyúival működtetsz. Napközben a gáz nem kapcsol be mert érzékeli hogy meleg a rendszerben a víz, éjjel meg amikor nem fűtöd a kazánt bekapcsol a gáz. A költsége egy kazán ára plusz a beépítés. Viszont fával fűteni semmivel nem olcsóbb mint gázzal, és az be sem megy a kazánba magától a gáz meg igen:)
2013. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj de ekkora marhaságot már régen hallottam hogy a fa ugyan annyiba van mint a gáz. Ezt azok mondják akik nem akarnak fát vágni.Nekünk feléből kijön.
2013. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
régen azt csinálták, hogy a radiátor visszatérőjéből ment a padlófűtésbe a víz. padlófűtésbe max 40 fokos víz megy, radiátorokban sokkal több, de ez függ a ház szigetelésétől. mivel a vegyes kazánnál ilyenkor puffertartályt raknak fel és keverő szelepeket, hogy a kazán gyorsabban leadott energiáját el tudd tárolni, és aztán keverő szeleppel a megfelelő vízhőfokot tudd küldeni a fűtési rendszerekbe. mivel a vegyes kazánba nem 10 percenként gyújtasz be, kénytelen vagy eltárolni a fűtési energiát. keress egy épületgépészt, vagy egy jó fűtésszerelőt, aki foglalkozik ilyennel(vállalkozókat),tudnak árakat pontos felmérés után, ezért általában nem kell fizetni.
2013. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem is hülyeség hogy a fatüzelés ugyanannyi mint a gáz. lehet hogy a gáz magától megy a kazánba de sokkal drágábban is.
2013. dec. 1. 10:54
 5/6 Tojasleves válasza:
30%
Arról nem is beszélve, hogy vegyestüzelésű szinte mindent 'megesz' Ha jól szelektálod a hulladékot, egy csomó mindent beletümhetsz. Oké, hogy nem valami környezetkímélő megoldás a szarospelust koszosrongyot, meg ilyesmit beledobálni, a kéménynek sem tesz olyan jót, de tény. Egyszer laktam tanyát, ott még a birkaszart is eltüzeltük, persze gondos előkészítés-szárítás után. Egy télen elment 40 mázsa fa + kb ugyanannyi birkaszar.
2013. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsolt75 ***** válasza:
Amennyiben teheted egy puffer tartályt tervezz a rendszeredbe. Én már egy ideje fával fűtök, de jövőre tervezem a puffer beépítést. Sokkal komfortosabb és takarékosabb lesz tőle a fűtésed.
2013. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!