Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rossz az óra, vagy lopja a...

Rossz az óra, vagy lopja a szomszéd a vizet?

Figyelt kérdés

A lakásban külön órán megy a hideg és a meleg viz.

Havi átlagba 2-2m3 re szokott kijönni az átlagfogyasztás mindkettönél, ez kb 3 éve igy van már.

Most decemberben kaptunk a hidegvizre 200.000.- ft éves elszámolást, az óra az átlaghoz képest ~300m3 el többet mutat.

Kaptunk javaslatokat:

Csőtörés, csöpögés nincs, ha nem eresztjuk a vizet nem mér.

Lemértunk x mennyiségu vizet, az óra pontosan mér.

Közben mindig irtunk az óra változását (pl: 1 hét alatt 3m3!)

a minap is fel akartunk irni, és halljuk h a szomszéd engedi a vizet, a mi óránk meg elkezdett pörögni.?!

Ezután, gondoltam értekezek a szomszéddal, többszöri csengetés, kopogás után sem engedett be minket.

Mi tévő legyek? (vki a rendőrséget ajánlotta, a közös képviselönek már szoltunk az esetröl)



2013. dec. 23. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Zárd el a hideg vizet az óra előtt (teljesen), amikor nem használod hosszabb ideig. Szomszédot gyorsan el kéne kapni, hogy ez így nem kóser és mi a francot csinált (hisz eddig nem volt ilyen gond). Nem hallottátok mostanában hogy veri esetleg a falat ott ahol a vízvezeték megy? Gyanús, hogy valahonnan csapolja a ti számlátok kárára. Ez a vízelzárás pont kapóra jön most, hogy karácsony van.
2013. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Az oké, hogy "lopja" a vizet, na de ennyit? :) Medencét üzemeltet? :)

Át kell nézetni szakemberrel a rendszert. A szolgáltató nem nagyon fog foglalkozni azzal, hogy mi van az óra mögött... :(

2013. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha ez valóban így van, akkor azonnal vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, ők megmondják mi ilyenkor a teendő. Mindig van éjjel-nappal hívható ügyelet. Esetleg a rendőrséget is megkérdezheted, hogy ilyenkor mi a teendő.
2013. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Rendőrség?? Megbolondultatok??


Hogyan tudná a ti lakásotokból "lopni" valaki a vizet??!

Hívj ki egy szakembert és ne fantáziáljatok!

2013. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy olyan balga módon van megoldva a vizetek, hogy egymástól/hoz is átjárnak a vezetékek, ebben lehet törés akár, így ha a szomszéd engedi a tiétek is jár. Életemben nem láttam ilyen bekötést, ellenben szebbnél szebb megoldásokat már igen, úgyhogy simán eltudok képzelni ilyesmi verziót. Jelentsétek be a vízműnél, hogy valami hiba van (ettől még ki kell fizetnetek a tartozásotokat), kérdezzétek meg mit lehet ilyenkor tenni. Ezután hívjatok egy szakembert, aki szétbarmol mindent és megnézi mi van a falban. Alattatok nincs beázás?

Azért 300 m3 víz nem kevés, minimum pacsálnia kellene mindennap a szomszédotoknak. Mi negyedévente fogyasztünk 5 főre kb 30-36 m3 vizet és nem szoktunk spórolni. Autómosás is erről megy nyáron. Akkor egy évben mondjuk legyen 140 m3 a fogyasztásunk. Ha hirtelen megrántják az órát 300 m3-rel, akkor ott valami nincs rendben.

2013. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4-es. Vannak olyan helyek, ahol ez simán megoldható még falbontás nélkül is. A nagymamám olyan lakótelepi házban lakik, ahol a WC mögötti szervizakna közös a szomszédos lakással. Ha kinyitom az aknaajtót, akkor kb. egy méterre van a szomszédnak ugyanezen ajtója. Nem kellene nagyon megerőltetnem magam, ha rá akarnék csatlakozni az ő vízórája által mért részre.
2013. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a lakas sokszor állt üresen, rgo ugy bontott bele az ő oldalarol a közös falba ahogy akart.
2013. dec. 24. 03:23
 8/14 A kérdező kommentje:

legalso szinten vagyunk.

ja és azért nem fogok fizetni amit nem hasznaltam el!

de ha szerinted ez igy jogos h ki kell fizetnem akkor vegyeél magadnak 1 ferrarit, csak én fogom hasznalni...

2013. dec. 24. 03:26
 9/14 anonim ***** válasza:

"ja és azért nem fogok fizetni amit nem hasznaltam el!"


Pedig fizetned akkor is kell. Megteheted hogy nem fizetsz, csak akkor szépen ketyegnek a kamatok meg ilyen olyan kezelési költségek. Így ne csodálkozz ha egy szép napon úgy 8-10 év múlva mikor összegyűlik annyi, mint a lakásod értéke, megjelennek a végrehajtók, hogy jogszerűen kilakoltassanak.


Velem csak olyan volt, hogy 4-5 évvel a lakás megvétele után jutott eszébe a közös képviseletet ellátó cégnek, hogy a lakás hárommal előttem lévő tulajdonosának még a 80-as évek végérő volt valami pár ezer forintos tartozása. Ami a kamatokkal együtt addigra valami 30.000Ft lett, amit haladéktalanul fizessek be. Én azt mondtam, hogy nem fizetek, mert akkor semmi közöm nem volt a lakáshoz, nem én laktam ott. Valamint mióta a tulajdonomba került a lakás az összes időben befizetett csekkem megvolt, soha egy fillér elmaradásom nem volt. Továbbá a lakás adásvételi szerződősén is rajta van ügyvédi ellenjegyzéssel, hogy a lakás tehermentes, semmiféle tartozás nincs rajta.

Aztán pár hónap múlva jött egy levél ajánlott levél a helyi bíróságtól, amelyben egy fizetési meghagyás volt, hogy azonnal fizessek, különben adó módjára hivatalból behajtják az állítólag én tartozásomat.

Úgyhogy mivel nem akartam volna mostanra hajléktalan lenni, kénytelen voltam a más tartozását kifizetni.

2013. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínű a direkt lopás, de mit lehet tudni.

Lehet a korabeli vízszerelők poénja is.


Villanynál volt olyan (konkrét címet tudok, Gyöngyös, Pesti út) ahol két egymás melletti lakás vezetéke volt felcserélve, csak egy-egy szobáé. Úgy bukott ki a dolog tizenöt év után, hogy a babának bekapcsolták a hősugárzót, ami pörgette az órát, és a szomszéd meg fizette, ameddig ideges nem lett, és meg nem állapították a dolgot.

2013. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!