Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy jövök ki jobban: ha...

Hogy jövök ki jobban: ha minden hónapban általányt fizetek, vagy ha minden hónapban bediktálom az óraállást?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az álltalány jobb,mert minden hónapban azonos összeget fizetsz,előre tudsz tervezni.

Például a gáznál télen nagyon magas számlák lennének,így meg eloszlik a 12 hónap alatt.

2013. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Amíg nem átalányt fizettem, akkor télen hatalmas összeg volt a számlám. Így pedig eloszlik és minden hónapban kitudom fizetni.
2013. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Addig jobb az átalány mód,ha a ciklus végén, nem egyben kell befizetni az esetleg nagyobbra sikerült fogyasztást !

Ha ez a következő ciklusra van egyenletesen elosztva a fizetése akkor jó.

2013. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha családi házban laksz, jobb a havi diktálás. Télen a gázszámla a nagyobb, nyáron meg a víz. Így nagyjából kiegyenlítik egymást. Mi mindig diktálunk.
2013. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekem a diktálás jobban bevált, mert így tudom követni a fogyasztásom. A szüleim átalányoznak, pont karácsony előtt kapták meg az 50 ezer forintos kiegészítő villanyszámlát, ami meglepetésként érte őket.

Persze télen magasabbak a számlák, de ezzel lehet számolni. És ha eltérés van, az is maximum 5-10 ezer forint havonta, nem 50 ezres tétel.

2013. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az átalány mellett valóban tervezhetőek a költségek, de van egy olyan tulajdonsága is, amiről senki sem beszél. Az esetleges többlet fogyasztást sose azon az értéken fizettetik meg veled amennyibe került amikor elfogyasztottad, hanem az óra leolvasásának pillanatában érvényes fogyasztói áron. Ez persze érinthet téged pozitívan és negatívan is. Mindenesetre ha az átalány fizetése mellett döntesz, akkor is írd fel minden hónapban a fogyasztást és figyeld, hogy beleférsz-e az éves keretbe. Ha úgy tűnik, hogy nem, akkor emeltess az átalány összegén, mert többször könnyebb kifizetni némi pluszt, mint egyszerre egy nagyobb összeget.
2013. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
diktáld, tudod hol jársz. ha félsz előre, akkor eleve többet diktálsz, vagy baromi egyszerű módon félreteszel magadnak pénzt minden hónapban... akaraterő kérdése.
2013. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi átalányt fizetünk, nekünk ez nagyon kényelmes, nem kell diktálgatni. Ha egyszerre kell fizetni nagyobb összeget, az nem gond, annál azért jóval több megtakarításunk van, ez nálunk alap. Mi nem olyan rég költöztünk s építettük át a házat, ami sokat változtatott a fogyasztáson (csak villany van), de pár év után beáll arra az értékre, aminél nem lesz olyan nagy eltérés.
2013. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is átalányt fizetünk a gázra, a villanyt pedig minden hónapban lejelentem.
2014. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!