Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek hány m3 az éves gázfogya...

Kinek hány m3 az éves gázfogyasztása?

Figyelt kérdés
Én nekem 2200 m3 körül van,a ház közepes szigetelésű,160 nm-es,20-21 fokra van állítva a termosztát.Szerintetek ez sok?Igaz a melegvíz is benne van,ugyanis öten vagyunk.Csak azért kérdezem,hogy ez reális-e,mert akkor a szigetelésen el kell gondolkodnom.

2014. jan. 15. 17:42
1 2
 11/15 Charlie O Brien válasza:

Utóbbi két év megfigyelése alapján:


Családi ház 90 m2-es éves gázfogyasztása: 1200 m3


Újabb építés, fűtés/főzés/meleg víz gázzal, ablakok szigeteltek, 20-22 fok, vályog falak, külön szigetelés nincs.

2014. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Nálunk 1100 m3, tégla, új építésű, falfűtéses, jól szigetelt - falak és ablakok tekintetében is -, 150 nm2-es házban. A termosztát 23-24 fok körül van, sok a hidegburkolat, megkívánja.
2017. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
2014.12. hótól amióta elkészült a ház és felkerült a gázóra 2017.12. hóig. azaz pontosan 3 év alatt 3433 köbmétert használtunk el. Most olvastam le és jelentettem be online.Ebben benne van az összes fűtés és melegvíz. Kondenzációs kazán van, földszintes 125 nm-es ház (garázzsal egybeépítve, és azt is fűtöm radiátorral.)Amúgy a ház 65%-ban padlófűtés van. 10 cm-es dryvit szigetelés van kívül.Alul és felül is szigetelve van a ház és 3 rétegű ablakok vannak.Átlagban 22,5 fokra van állítva a termosztát (programozottan megy ezért azokban az órákban amikor nem vagyunk itthon csak 21 fok van beállítva.) Ha itthon vagyunk akkor 22,5 az állandó hőfok és van hogy olykor 23 fokra is felfűtöm de a hőérzet jó ezért bőven elég a 22,5 fok is. Van egy 8,5KW-os kisebb korszerű kandalló amiben a téli hónapokba alkalmanként, estefelé begyújtunk. Havi 3 doboz keményfa brikett fogy el. (3x850 Ft). 3 begyújtásra elég kb. 1 doboz brikett.1 begyújtás 6 órán keresztül ad le meleget de ilyenkor nem megy a cirkó csak ha szükséges a radiátoros kör a kisszobákban. Szerintem a szigetelés sokat számít de nagyon fontos a megfelelő szellőztetés.
2017. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2023-ban úgy gondolom újra aktuális a kérdés. Ugyanis a telek melegebbek mint régen. Mi 1300m³ fogyasztunk. 260m² 3 szint (teljesen alápincézve, földszint, beépített tetőtér), ebből kb 150m²-t fűtünk aktívan. 1976-os építésű ház. Szigetelés terén teljesen felújítva, 45cm-es tömör téglafal (belvárosi bérházakból bontva) 10cm hungarocell szigetelés, a tetőtérben 35cm szigetelés (10cm hungarocell + 25cm közetgyapot) Az összes ablak 3 rétegű, 7 kamrás. A gázkazán egy kivénhedt 40+ éves ÉTI. Értelmetlen cserélni ilyen fogyasztás mellett. A fűtővíz hőfoka max 45-re fokra van leszabályozva, de így is ritkán kapcsol be a kazán. Bent 21 fok van. A melegvíz villanybojlerről megy. Én mindenkinek azt ajánlom szigeteljék le a házat becsületesen aztán nem kell kazánt cserélni, sokkal többet lehet a szigetelésen spórolni mint a kazáncserén egy rosszul szigetelt háznál. Mielőtt 2010-ben leszigeteltük a házat kb 2600m³-t fogyasztottunk. Ez 50%-os megtakarítás. Persze a telek is enyhébbek.
2023. febr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előbbi válaszadó, egy kis pontosítás. Visszanéztem a régi dokumentumokat, a szigetelés előtt 3000m³ volt a fogyasztás hidegebb telek mellett. Most 1300m³. Tehát valójában kevesebb mint fele. Ehhez nyilván az éghajlat is hozzáad, de akkor is legalább 40%-ot spóroltunk az ablakcserén, a hungarocell szigetelésen és a tetőtér szigetelésén.
2023. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!