Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A konvektoros vagy a cirkós...

A konvektoros vagy a cirkós gázfűtés a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 13:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
39%

egyik se...

nekem cirkós van mindenesetre.

2014. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocs 1 es,de te valószinűleg keveset sem értesz a gázfűtéshez.A církós befektetéssel járul,de ez pár év alatt meg is térül . A církó fogyasztása kb megegyezik 1db F8 fogyasztásával ,de ez akkor 80 m2 lakás melegen tartása ,és nem egy szobáé .A konvektorban egész nap ég a gáz.Az őrláng fogyasztását sem kell figyelmen kívűl hagyni .A církó meg akkor üzemel ha a hőmérséklet ezt megkívánja .
2014. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Arra ne gondolj,hogy a fogyasztásért fizetni sem kell .

2 voltam

2014. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Passzív háznál egyik sem :) Abba az irányban szigetelve elég egy légcserélő . A legtutibb rezsi csökkentés :D
2014. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem értek a gázhoz, de laktam ilyen és olyan lakásban is. Számomra a cirkó sokkal gazdaságosabbnak tűnt és a hőérzetem is sokkal másabb ennél. A konvektoroknál nagyon könnyű elszállni, mert számomra zavaró volt, hogy amikor elmentünk otthonról, lecsavartuk, mire hazaértünk baromira hideg volt, ezért jól felcsavartuk, hogy gyorsan felfűtse a lakást. Így sem oszlott el rendesen a hő, valahol 30 fok volt a házban, valahol csak 18. Nagyon nem szerettem, nekem a cirkó mindig is jobban tetszett, szimtapikus, hogy a vezérlést megoldja helyettem a termosz marha egyszerűen. Meleg házban ébredek és meleg házba jövök haza annak ellenére, hogy napközben pár fokkal kevesebbet tart itthon és éjszaka is.
2014. jan. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 juhlaci ***** válasza:
utolsó te tényleg nem értesz a gázhoz, ha jól felcsavartad a konvektort. a konvektorban a láng hosszát nem tudod növelni hogy hamarabb melegítsen csak a fokozatokkal tudod szabályozni, hogy hány fokon kapcsoljon ki. el kell találni mondjuk másodikra, hogy az adott szobában hányason kell tartani, hogy a 22 fokot tartani tudja / légköbméter, konvektor teljesítménye/
2014. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, valóban nem értek hozzá. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le. Egy közel azonos méretű lakásban a cirkóval mi most jobban kijövünk, mint anno a konvektorokkal és jobba is szeretjük. Hallottam róla, hogy létezik már termosztát szerűség gázkonvektorokhoz is, valószínűleg ha még mindig a régi lakásunkban laknánk, akkor azonnal beruháznék egyre.
2014. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 weapon válasza:

előttem válaszoló, most magyarázták el, hogy a konvektor is bizonyos hőre kapcsol ki, vagy be.akkor az termosztátként funkciónál(egyébbként annak az elődje), csak ott nem hőmérsékletet állítasz be, hanem szám skálák vannak.

Szerintem a cirkó sokkal jobb, de azt nem csak fűtésre lehet használni!a fürdőszoba,vagy konyha melegvizét is elő tudja állítani, ha olyan tipus(a legtöbb az)akkor viszont emeli a gázszámlát.vannak elég gazdaságos készülékek is.igazából egyik fűtési módszer sem gazdaságos sajnos.talán a pelletes kandallók.csak ahhoz meg itthon még nem forta ki magát.

2014. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a pelletes kazán akkor sem lesz igazán gazdaságos, ha kiforrja magát. Maga a pellettáló gép is több milliós befektetés. Jelenleg a tömegkályha a leggazdaságosabb fűtési mód. Passzív házban nem szeretnék lakni, mert olyan, mintha egy hatalmas kotonban élnék..:)

A geotermikus fűtés, csakúgy, mint a napkonvektoros pedig min. 4 fő esetén térül meg belátható időn belül.

2014. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Összehasonlítva a pellet kb. a gázzal van költségben azonos szinten.
2014. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!