Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek melyikkel lesz...

Podigabi kérdése:

Szerintetek melyikkel lesz gazdaságosabb a meleg víz előállításra használatra fordított rezsi?

Figyelt kérdés
Pontosabban a villannyal vagy a gázzal gazdaságosabb a használati meleg vizet előállítani? Kondenzációs kazánunk lesz, de nem tudom, hogy melyik kombináció az energiatakarékosabb? (kombi gázkazán + 150L villanybojler, vagy fűtő gázkazán + 150L indirekt tároló)
2014. ápr. 23. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk annó a másik házba szikragyújtású gáz átfolyós volt...mindig volt meleg vizünk és nem is igazán került sokba.

Most hát egy 80 literes villany bojler van (vezérelt áramunk nincs) kiengedünk kb 40 litert és szinte már hideg jön a bojlerból...télen magasabb hőfokra van állítva,nyáron alacsonyabbra és össz átlagot nézve havi 6000ft.

2014. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húúú...az nekem egy kicsit soknak tűnik! :(
2014. ápr. 23. 09:54
 3/6 kovpet ***** válasza:

Gázzal jelentősen olcsóbb.

Egyszer (vagy 15 éve) ki is számoltam, akkor valami hetede volt a költség. Gondolom, most is jóval olcsóbbra jönne ki.

2014. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. ápr. 23. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:

gáz.

nagyjából gázból állítják elő (és másból) a villamos energiát. így tuti drágább.

2014. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az átfolyós gázbolylernél hatékonyabb olcsóbb nincs.
2014. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!