Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kérhetek ért pénzt, hogy a...

Kérhetek ért pénzt, hogy a szomszéd ráköthessen az áramra?

Figyelt kérdés
Öt évvel ezelőtt 500 e Ft-ért vitettem a villanyt a telkemhez közterületen a telekhatárig. Az akkori szomszéd nem szállt be a költségekbe, mondván neki nem kell villany. Most eladta a telket, és az új szomszéd szeretne rákötni, de így neki már csak 10 métert kell vinnie, míg nekem több mint 100 métert kellett. Kérhetek tőle ezért pénzt? Külterületről van szó, szőlőskertek.
2014. ápr. 23. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Fogós kérdés, de szerintem nem. Mivel már kiépült a vezeték közterületen ezért nem kérhetsz. És az új tulajnak semmi köze mi volt akkor.
2014. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha dokumentálni tudod, hogy azt te építtetted ki a saját költségeden, akkor bizony bepróbálkozhatsz nála
2014. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
#2 jó lehetsz hosszútávú kapcsolatépítésben. Nem tudom arrafelé mennyire fontos a jószomszédság, szerintem mindenhol javallott. Te hogy éreznéd magad, hogy ha az újdonsült szomszédod pénzt kérne olyanért, amiért nem is feltétlenül kellene fizetned. De legjobban a mentalitás zavar, ez a bepróbálkozás. Ez így nem pálya, mindnképp maradna tüske benne, ha azután más forrásból a fülébe jutna, hogy nem is lett volna köteles. Kérdező: olyat is lehet, hogy megbeszélni. neked ennyibe és ennyibe került, beszállna-e. Borítékolható a nem, a gesztus viszont mindennél többet ér. Ahogy én tudom, nem jogos semmit fizetni, te intézted, fizetted az akkori munkákat, díjakat (ettől rákérdezhetsz a szolgáltatódnál). Mostmár ketten élvezitek majd.
2014. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagy kérdés, hogy kié is az a vezetékszakasz. A hálózatfejlesztés eleve olyan, hogy ha neked kell csak, akkor a te költségeden(70%) építik ki. viszont a hálózat hozzájuk tartozik, vagyis az övék lesz és nem a tiéd.
2014. ápr. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha magán területen akar rácsatlakozni akkor igen. De amúgy a szolgáltató dolga ez ,és majd ő eldönti,és rendezi az anyagiakat is.
2014. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. v ok. Látom közterület. Innentől kezdve semmi közöd az ügyhöz. " igy jártál" sajnos ilyenek vannak az ember életében.
2014. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!