Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kifizetödö és megéri az...

Kifizetödö és megéri az inftarot fütés? Egy ujonnan épült házrészbe szeretnék megoldást találni a fütésre. Nem lesz télen naponta használva csak esetleg egy egy hét végén.

Figyelt kérdés
Infrarot panelokat tennék vagy infra sötét sugárzot esetleg. Nem láttam még ilyen fütést igy nem tudom merjem e ezt a fütésmodot választani. Egy-két tanácsot elfogadnék.
2014. máj. 16. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ehez csak annyit lehet hozzászólni, hogy villynyárammal való fűtés a legdrágább. De a kifizetődését neked kell kiszámítanod. A befektetés, a fogysztás, más fűtési módok összevetésével, stb.
2014. máj. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az állandóan használt lakás egy része vagy hétvégi házban van?
2014. máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meglévö régi házhoz van toldva. de teljesen külön állo épület.Az áram és a viz a régi épülettel van össze kötve.

Gáz az nincsen oda vezetve.

2014. máj. 17. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint erre a fűtési módra még nincs sok tapasztalat, csak nagy reklám. Én is megpróbáltam körbe járni, aki árulja és szereli, nagyon ajánlotta, de villanyszerelő és egyéb elektromos készülékekkel foglalkozó ismerőseim nagyon óvatosan nyilatkoztak. Szerintem egy dolog biztos: az elektromos fűtés mindegyik mósja drága. Családi házban, állandó használatra nem ajánlom. Ott olcsóbb fűtést is tudsz alkalmazni.
2014. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szar. Viszont Gizikének az íróasztal alá tökéletes bugyimelegítő.
2014. máj. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JulesM111 ***** válasza:

Ha azt veszed figyelembe, gáztervet kell készíteni, engedélyeztetni, kivitelezést szakszerűen csinálni, extrém esetben előfordulhat, lesz egy-két éved amikor a gázos rendszer kivitelezéssel együtt drágább, mint a villamos fűtés. Ezt ragadják meg az alternatív elektromos rendszert forgalmazók.

Ha nézel egy 10 éves intervallumot, ott a gáz fog nyerni.


Elektromos rendszer egyszerű, igen jól szabályozható, de üzemeltetési költsége mindig magasabb, mint a gázos rendszereké.

30%-tól 130%-ig.

2014. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikori ez a feltett kérdés,/évszámot nem látok/. Kb.5 évvel ezelőtt a munkahelyemen a új főnököm csináltatta meg ezt az infra panelokat. A plafonra szerelték és aki alatta ült az nem fázott,de máshol hideg volt az iroda. Természetesen jöttek érdeklődni,hogy milyen.Nekünk nem volt szabad megmondani az igazat.De pocsék,nekem nem kellene.A munkatársam még olyat is pedzegetett,hogy szerinte ártalmas is mert lehet,hogy olyan mint a mikró,ahol az ételt szoktuk melegíteni. A további évekről nem tudok semmit,de míg ott dolgoztam a hőfokmérőt 22C-ra beállították,de meglehetett az irodában fagyni. Csak az nem fázott aki az infra alatt dolgozott!
2014. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, mert nem a levegőt melegíti, hanem a Mancikát. Az irodában ugyanúgy hideg a levegő, mintha nem lenne fűtés. az infrának a helye a csirkekeltetőben van, és az íróasztal alatt Mancika lábánál.
2014. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!