Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehet attól magasabb a villany...

Lehet attól magasabb a villanyszámlám, hogy gépezéshez a monitorom helyett a TV-met használom kijelzőnek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja magasabb a villanyszámlám és az igazi okát nem tudom. Eddig a monitoromat /ami egy 24 colos LG Flatron -> [link] használtam, mikor gépeztem. De pár hónapja úgy gépezek, hogy a TV-t /Samsung LE32B650 -> [link] használom kijelzőnek. Szóval egyszerre megy a gép és a TV. Bár máskor is volt ilyen, mikor gépeztem, akkor háttérzajnak ment néha valami műsor. Akkor TV + monitor + gép egyszerre. Most viszont már mindig megy a TV, ha gépezek /mivel azt használom monitorként/, az LG monitort pedig egyáltalán be se kapcsolom most már. Számíthat ez annyit fogyasztásban, hogy kijelzőt "cseréltem"?


Jah, és még valami, mielőtt választ kapnék... elég sok meleg víz el szokott menni, fürdésre, mosogatásra, minden másra. Utána van olyan, hogy majdnem 1 óráig is ég a bojler piros lámpája /melegíti a vizet/. Villanybojler... Állítólag az nagyon sokat zabál. Ráadásul elég sok vizet kell újramelegítenie.


Szóval a bojler miatt lehet a magasabb villanyszámla vagy a "monitorcsere" miatt? Amúgy nem drasztikus összeg végülis, mert a legolcsóbb eddig 9000 Ft volt még valamikor márciusban, mostanában pedig 14-15 ezer körül.


2014. jún. 10. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem elég durvának hangzik ez a fogyasztás. Valamennyit dobhatott a tv-re váltás, de igen minimálisat. Az LCD tévék fogyasztása se vészes a LED tévéké pedig tényleg nagyon baráti. A villany bojler már gyanúsabb, de hacsak nem rég került beszerelésre, hirtelen fogyasztás növekedést aligha okoz, hacsak meg nem hibásodik.
2014. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Összességében azért annyi a számla, amennyi /9 ezertől 14-15 ezerig/, mert teljes árat kell fizetnem. Korábban édesapám révén féláron volt a villany, mivel évekig ELMÜ alkalmazott volt. De Ő tavaly elhunyt, így az áramot 100% áron kell fizetni.


A bojler 6 éve lett beszerelve, pontosabban kicserélve. Ugyanis 2008-ban volt egy teljes fürdőszoba felújítás, és a korábbi villanybojler helyére jött ez az új bojler. Különösebb probléma nem nagyon volt vele a 6 év alatt.

2014. jún. 10. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
5-6 ezer Ft növekedés elég sok, ha csak nem volt áremelés vagy valamiféle elszámolás, ami megdobta, akkor valamelyik fogyasztó hibásodhatott meg. A fogyasztás kWh növekedést kéne megnézni, az döntheti el ezt egyértelműen, ha tényleg számottevő a növekedés érdemes lenne átnézni az eszközöket, hogy mi dobja meg a fogyasztást ennyivel. Az kizárt, hogy a tv ennyit dobjon rá még, akkor is, ha 30napon át megállás nélkül megy is.
2014. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Közben feltettem a Szórakoztató elektronikai témában is a kérdést /a TV és a monitor miatt/. annyi válasz jött, hogy a TV 111 KW-ot, míg a monitor csak 27-et fogyaszt. Tehát arra utal, hogy a "monitorváltás" miatt lehet a nagy különbség.

ű

Na most akkor melyik? :D

2014. jún. 10. 13:29
 5/8 kata kata ***** válasza:
A tv biztos,hogy többet fogyaszt a monitorodnál.De egy elvízkövesedett villanybojler lesz a ludas a fogyasztás megnövekedésében.
2014. jún. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a TV és monitor fogyasztást te is kitudod számolni használati óra X teljesítménye. igaz, hogy a TV kb 3x annyit fogyaszt.

a villanybojler már zabálhat és jelentősen megugrik a fogyasztás vele. nem írtad, de még egy rossz hűtő is tud sokat fogyasztani,(sokat jár, jegesedik) és ilyen melegbe sokat nyitogatják.

jó volna ha számolgatnád amit tudsz......többre mennél vele, mint, hogy itt lottózunk látatlanban.

2014. jún. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: napi 8-9 órát megy a gép naponta, de van, amikor csak 6-7-et. Ebből számolja ki nekem valaki. :)


A hűtővel nem lehet baj, mert 2010-ben vettük, mikor van lakásfelújítás. Modern hűtő, van benne No Frost technológia. így nem jegesedik.

2014. jún. 11. 23:55
 8/8 A kérdező kommentje:
*VOLT lakásfelújítás
2014. jún. 11. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!