Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha beköttetem a gázt, kifognak...

Ha beköttetem a gázt, kifognak jönni emberek felmérni a terepet? Lebontathatják velem a házat? Nincs rajta terv!

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 19:37
 1/3 anonim válasza:
Nem tudom, de az e-on gonosz, ha egyszer beengeded őket a házba, az összes jövedelmedet elveszik.
2014. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az kemény. Igen, kijönnek, igen lebontathatják. (Nem a gázosok bontathatják le, hanem a területileg illetékes építésügyi hatóság, ha kiderül hogy nincsenek tervek, engedélyek...márpedig kiderül, mert a gázterveket a meglévő tervek alapján készítik...ami ezek szerint nincs.)

Ahhoz, hogy gázt vezessenek be, előbb felmérést csinálnak és el kell készíttetni a gázterveket, azt engedélyeztetni kell, aztán ha a szakik bekötötték, megint jön a gázművek ellenőrizni, hogy megfelelően lett-e bekötve, ekkor átveszik és szerződés szerint elkezdik a gázszolgáltatást.

Házat csak terveztetve, engedélyeztetve, műszakilag átvetetve, használatbavételi engedéllyel lehet építeni. Ha kiderül hogy feketén intézted, simán lebontathatják. Ha megfelel az építési szabályoknak, utólag lehet rá kérni fennmaradási engedélyt... de mivel terveztetve sem lett, gondolom nem is az építési szabályoknak megfelelően épült.

2014. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyük ketté a dolgot egy dolog a gázbekötés és egy másik dolog a ház... Ha tervek és engedély nélkül épült a házad gázbekötés nélkül is lebontathatják. A gázbekötéshez meg kellenek engedélyek és akkor meg kiderülhet... Kérjél fennmaradási engedélyt sürgősen.
2014. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!