Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Valaki tudná értelmezni a...

Valaki tudná értelmezni a fűtés számláimat, hogy most mi van? :D

Figyelt kérdés

Asszem tök hülye vagyok, de lényeg az, hogy július elsején kiállítottak egy számlát, mi szerint 30 ezer mínuszban vagyok, és lécci fizessem már be. Hazajöttem a családlátogatásból, kinyitottam ki is fizettem rögtön úgy tizenegyedikén. Erre egy hét múlva tizennegyedikei kiállítású számlán megjött az előző fűtési idény elszámolása, miszerint 30 ezer túlfizetésem volt összesen és az egyenlegem dátum szerint nulla. Gondolom ha túl fizetésem van, az a "visszakapós" történet lenne, de mivel le voltam maradva 30 ezerrel és péntektől hétfőig még nem könyvelték le a befizetést, így a túlfizetést beszámították a lemaradásba és csókolom és így nulla?


Most akkor elvileg nem is nullán vagyok, hanem 30 ezerrel pluszban és ezt majd látom a jövő havi számlán? A fűtés utáni visszakapás amúgy hogy megy? Gondlom nem adnak készpénzt, hanem akkor addig nullás számlákat küldözgetnek, ameddig utol nem érjük magunkat?


Új még ez az elszámolás nekünk...


2014. aug. 4. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
ha túlfizetésed van, akkor nem lehet az egyenleged nulla, hanem a túlfizetéssel megegyező ... tehát lehetett ugyan túlfizetésed, de az elszámolással nullára futottál (11. és 14.-e közt van három nap, így akár meg is érkezhetett hozzájuk a pénzed, tehát az elszámolás már tartalmazta) de ezeket a közmű számlákat én sem bírom
2014. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy beérkezett, de péntektől hétfőig tuti nem könyvelték le. Nekem szoktak olyat, hogy mondjuk tizenegyedike a határidő, tizenkettedikén fizetem be és a befizetéshez képest egy héttel későbbi kiállítású számlával szólítgatnak fel, ahol még mindig negatívban szerepel a már befizetett összeg. Pedig én nem is csekken adom fel, hanem utalom online, így már aznap bemegy a számlájukra, de a lekönyvelés az más tészta. Jó oké, késtem egy napot, tényleg, de nevetséges, hogy egy hét alatt nem bírják lekönyvelni és fárszt hozzák az emberre, mikor felszólító jön, végig olvasva meg rájövök, hogy ja jó hagyjuk már, ez múlt héten már befizettem.


Gondolom a túlfizetésed úgy jelenik meg, hogy fizetendő -30 ezer, adott számla számlaértéke -30 ezer. És ehhez képest az komplett fűtéses "folyószámla" egyenleged meg nulla.


Na akkor ez azért van, mert a késedelmes 30 ezred nem lett még lekönyvelve, náluk nem voltál nullára kihozva, ők azt hitték, hogy még mindig 30 ezerrel le vagy maradva és így jött ki a nullás folyószámla-egyenleged, hogy tartozás + megtakarítás. Valószínűleg pár nap múlva már megjelent rendesen is a folyószámla-egyenlegeden, hogy pluszban vagy.


Hogy amúgy mi van, ha összesen többet fizetsz és visszakapnál, azt nem tudom, mi eddig mindig csak ráfizettünk...

2014. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudod, a legegyszerűbb bemenni az ügyfélszolgálatra és megkérdezni.
2014. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vidd a papírjaidat az ügyfélszolgálatra. vagy telefonon....nem ez lenne az egyszerűbb??
2014. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem egyszerűbb, mert ügyfélszolgálat munkaidőben vagy, ezért odamenni egyáltalán nem egyszerű. Telefonon meg egy csomót zenélnek és annyit nem ér, hogy ráköltsek egy ezrest a telefonra. Szerintem ez magától értetődő.
2014. aug. 5. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a költözésünk után hónapokig volt hasonló kavar-zavar. Az első "zavar" után inkább a pénztárukban fizettem be, ha jött számla, mert ott látta az aktuális egyenlegem. Aztán rendeződött. Akkor még csekkes voltam, mert a banknál amíg beállítják és működik is a csoportos beszedés akár több, mint egy hónap.

Nincs hosszabb nyitvatartás egyik nap sem? Szerintem érdemes lenne valahogy mégis bemenned, hogy adjanak magyarázatot, hogy tisztán láss.

2014. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csoportos beszedéssel fizetek mindent és nekem a túlfizetést mindig visszautalták a számlámra. Szeged-Távhő. Nem tudom kp-nál hogy járnak el.
2014. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Elseje és tizennegyedike között (nálam) 13 nap van és az nem péntektől hétfőig tart. Tehát ezalatt nyugodtan lekönyvelhették a befizetésedet és így vagy nullán.

2. Nézd meg pontosan dátum szerint, mit tartalmaznak a számlák. Mi a kiállítás kelte, mi a fizetési határidő. Ekkor talán közelebb leszel.

3. Ha sem bemenni nem tudsz, sem telefonálni, akkor

- írhatsz levelet, melyben kéred a tájékoztatást, és azt, hogy az esetleges túlfizetésedet hogyan küldjék vissza.

- a fenti tartalommal e-mailt is

- adsz valakinek meghatalmazást és az beballag az ügyfélszolgálatra

- kivárod a következő számlát.

2014. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm a részletes választ, és igazán nem akarlak megbántani, de te honnan vettél elsejét? Csak úgy érdekelne.


"Elseje és tizennegyedike között (nálam) 13 nap van és az nem péntektől hétfőig tart. Tehát ezalatt nyugodtan lekönyvelhették a befizetésedet és így vagy nullán. "


Az elsejei dátummal kiállított számlát TIZENEGYEDIKÉN fizettem be, mivel elsején lett kiállítva, aztán feladták, aztán megérkezett, amikor itthon sem voltam, hanem mikor hazaértem, akkor kinyitottam és befizettem, le is írtam hogy tizenegyedikén. Ami péntek volt. Majd TIZENNEGYEDIKÉN állítottak ki egy következő számlát, ami az utánavaló hétfő volt.


Én azt hittem, hogy ez érthető a kérdésből.


"július elsején kiállítottak egy számlát, mi szerint 30 ezer mínuszban vagyok, és lécci fizessem már be. Hazajöttem a családlátogatásból, kinyitottam ki is fizettem rögtön úgy tizenegyedikén. Erre egy hét múlva tizennegyedikei kiállítású számlán megjött az előző fűtési idény elszámolása"

2014. aug. 14. 15:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjött a legújabb számla, egyszerűen nullásat küldtek. Meg még egy darabig azt fognak.
2014. aug. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!