Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki kell fizetni a gáz álltalán...

Ki kell fizetni a gáz álltalányt ha már nem laktunk ott és fogyasztás se volt?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy albérletben laktunk ahova 19ezer forintos álltalányt fizettünk,mikor elköltöztünk előtte fizettük ki az éves leolvasás különbözetet.A férjem nem fizette be viszont azt az álltalány csekket ami jött,mondván hogy úgysem volt annyi a fogyasztás és hogy ugye úgy is elmegyünk,de mivel messze költöztünk(nem volt idő akkor intézkedni utána meg pláne) adtunk meghatalmazást a tulajnak hogy intézze az órákat,mondta hogy persze semmi gond.Lassan 2hónapja jöttünk el és most kaptuk kézhez a levelet miszerint ki kéne fizetnünk 3hónapnyi általányt(ezek szerint nem lett lemondva az óra és átírva se lett)a tulaj nem válaszol a levelekre se a hívásokra.Ilyenkor mivan?Ha bemegyünk hogy mi lemondunk az órákról akkor ki kell fizetni ezt a sok pénzt úgy hogy nem lett egy szem gáz se fogyasztva?Le tudom egyáltalán iratni a tulaj nélkül?Segítsen kérem aki tud,hatalmas pénzekről van itt szó és teljesen tanácstalanok vagyunk!
2014. aug. 16. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a neveteken van, addig fizetni kell. Nem meghatalmazást kellett volna adni, hanem bemenni, és átíratni az órákat, itt lett elrontva.
2014. aug. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán olvass utána, hogy mi az ÁTALÁNY lényege.

Legközelebb pedig ha akartok valamit, magatok intézzétek a dolgot és ha mégis másra bízzátok, az a minimum, hogy utána ellenőrzitek a dolgot.

A fizetési kötelezettségekről és hasonlókból pedig a szerződésben kellett megállapodnotok. Az az irányadó.

A szolgáltatót nem fogja meghatni, hogy ti mikor költöztetek el és miért nem intézkedtetek a saját ügyetekben, neki csak az számít, hogy be legyen fizetve, ha meg nem, hát nem, majd behajtják kamatostól.

Mindenképp be kell fizetnetek, mivel a ti neveteken van és a ti pénzetekből fogják levonni is. Az, hogy utána hogy és mit tudtok kifizettetni a bérbeadótokkal, az már a ti dolgotok. Akár bíróságra is mehettek, de szerintem a perköltség jóval több lesz és mivel ti nem intéztétek a mérőórák átírását, nem sok esélyetek lenne.

Az átírás mikéntjéről és feltételeiről egyébként megtalálod az információkat a szolgáltató honlapján.

2014. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődtem a szolgáltatónàl,be kell fizetni mindent majd végelszámolást kell kérni,ilyenkor leelenőrzik a tényleges óra àllást és az elfogyaszott gázmennyiség alapján számolják ki mennyit is kellett volna fizetni,30napom van rá hogy visszaigényeljem az összeget.Tudom hogy nekünk kellett volna és nem szabadott volna a férjemre hallgatnom,mert nekem sokan mondták hogy igen is le kell iratni,de mivel a szerződést én még mai napig nem láttam fogalmam sem volt mi van benne,a párom meg annyira mondta hogy nem de hogy is hogy végül hittem neki.Azóta nem élünk együtt,tegnap pedig beközölte hogy ő egy forintot sem fizet ugyan azérr amiért az órát se iratta le,azért köszönöm a válaszokat.Kifogok mindent fizetni majd imádkozom hogy tényleg így legyen a végelszámolással.Az álltalány szóért meg bocsánat csak a helyesirás ellenőrző kijavitotta(nem is értem) automatikusan és nem vettem észre,mikor meg már kiirodott a kérdés megváltoztatni nem tudtam.
2014. aug. 18. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!