Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy garzonaban 2 emberre...

Egy garzonaban 2 emberre mennyi köbméter a fogyasztá vízben és villanyban átlagban számolva? Átlag fogyasztás mellett havonta?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy zuhanyoztok e, vagy kádfürdőt vesztek? Mosógéppel, mosogatógéppel dolgoztok? A WC-t naponta hányszor húzzátok le.

Egész nap megy e a TV, számítógép...stb. Éjszakára kihúzzátok e a konnektorból az elektromos készülékeket?

2014. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem hogy átlag. Zuhányzás, mosógép. Mosogatógép nincs. Tv sokat menne sztem. Albérlet lenne.
2014. aug. 26. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
5-6 köbméter vizet szoktak számolni egy főre. Villany az jó kérdés, attól függ milyen gépeket, izzókat stb. és mennyit használtok. Bojler lenne? Bojlerrel szerintem simán lehet havi 10 ezer, vagy még kicsit több is. Amúgy szerintem olyan 6-7-8 ezer forint havonta.
2014. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
5-6 m3 víz kettőtökre, 130-150 kWh villany.
2014. aug. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Imádom az ilyen . . . kérdéseket. :-\


Na jó. Akkor leírom.

Víz:

Amikor a ex-asszonnyal éltem együtt "aki átlag ember volt" 12-13 m3 víz fogyott.

A jelenlegi asszony fürdés és mosás mániás. Most 28 m3 víz fogy.

Villany:

Régen egyszerű hűtőnk és tévénk volt.

Most egy 136 cm plazma van 5.1-es házimozival plusz végfokos erősítős 2 x 650 watt-os mélyládákkal.

A hűtőt is ugyanannyiszor használjuk, mint a régit csak a mostani azóta már "D" kategóriás 2 ajtós 220 cm magas dromedár.

Előtte 4200.- volt a számla, most 12600.-.

Pedig a lakás ugyan az és ketten lakunk benne.


Szerinted milyen átlagot írjak?

A régi is valós meg a mostani is valós.


Ez olyan mintha azt kérdeznéd:

Ha veszel egy XY autót, az mennyit fog fogyasztani havonta?

Hát amennyit használod!

2014. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-6 kóbméter víz az hány ft mnnyi lesz a számla kb? Mi abszolút átlag vagyunk mindenbe a gépek és minden átlagos a lakásba.
2014. aug. 28. 23:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Más összeget számol a Fejérvíz Zrt is, más az ára Szabolcsban is és más itt Pesten is.

Továbbá még, hogy lakásról lévén szó

plusz mégegyszer annyi a csatornadíj.

De ez is változó.

Nem értem mi oknál fogva de nálunk (Bp-Csepel) a víz X.-forint a csatorna meg másfélszer annyi. :-\

2014. aug. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bp. Belvárso a csatornadíjat is beleszamolva gondoltam nem tudom az árakat. Mégis segítstkha fogyasztunk 5-6 köbmétert / hó ketten az csatornadijjal es alapdíjjak együtt mnyi egy hőnapban? Köszi
2014. aug. 29. 11:10
 9/10 Kocsmárné Éva ***** válasza:
89%
A kérdés nem jó! A szolgáltatók tarifáit megtalálhatod az interneten, és a ft költség a használat függvénye. Viszont a fogyasztást látva, spórolni is tudsz, pl. naponta csak egyszer mosogatsz, hetente csak egyszer mosol, gyorsan lezuhanyozol, a hűtőszekrényt nem nyitogatod, rendszeresen leolvasztod,stb.stb.
2014. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, hogy nem pesti árakat írok. Azt is, hogy nem garzonban vagyunk.

Nálunk pl. tök mindegy, hogy 2 vagy 3 személy, mert ketten kb. ugyanannyit fogyasztunk (együtt mosunk, csak a fürdés, és wc az, ami plusz)


Szóval nálunk a víz kéthavonta kb. 10.000-15000 forint, a villany meg havonta 4000-5000.

Mosógépünk, mosogatógépünk van, sima egy ajtós, 60 cm széles hűtő, viszont villanytűzhely!

Két laptop általában megy nappal, kb. 9-től, este 10-ig, mer a suli és munka megköveteli.


Vízből 4-7 köbméter (hideg és meleg) megy el egy hónapban, áramból nagyon kb.-ra 100-150 Kwh.


A rezsink egyébként havonta, közös ktg-vel, szeméttel, nettel, mindennel együtt olyan 35-50 ezerben áll meg, évszaktól függően ugye hol az alacsonyabb, hol magasabb, ha fűtési szezon van. Ezt Pestre szorozd meg kb. 1,5-tel, és megkapod a rezsiteket.

2014. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!