Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany vagy olajradiátort...

Villany vagy olajradiátort éri meg venni? Mekkorát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a szüleimmel lakom még együtt, de sajnos eléggé felelőtlenek, hogy finoman fogalmazzak, pénzük van, de csak arra, amire nem kéne (pl. cigi). A gáz nincs beköttetve hozzánk, fával szoktak tüzelni, de csak akkor, ha már tényleg 5 fok van a házban, emiatt eléggé sokat voltam tavaly is beteg, illetve ma éjjel is, hogy már kint fagyott, bent szinte ugyanolyan hideg volt, mint kint, reggelre pedig megfájdult a torkom. Ők azt mondják, hogy öltözzünk fel (van még 3 testvérem, akik fiatalabbak), legszívesebben beköttetném a gázt, de ők nem fizetnék, egy szobába meg sajnos nem lehet.

Hogy ne fagyjak meg, azon gondolkozta, hogy vennék használtan egy villany vagy olajradiátort. Kicsit utána olvastam, az alapján az olajradiátor jobbnak tűnt, jobban tartja a meleget. Esetleg tapasztalatokat tudnátok írni?

Ezen kívül még az is érdekelne, hogy egy szoba (kb. 6x3 méteres) fűtésére mekkora radiátorra lenne szükség? Esetleg egy 6 vagy 8 tagú villany/olajradiátorral fel lehetne fűteni, elég lenne vagy nagyobb kell?



2014. szept. 25. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az olajradiátor is villanyradiátor, csak olaj van benne, azt melegszik át, ha bedugod a konnektorba. A mostaniakat már folyamatosan is használhatod, mert termosztát van bennük.

A rendes villanyradiátorhoz külön kábel kell, közvetlenül kell órára kötni, nem lehet csak simán a konnektorba bedugni. Szóval az nem úgy megy, hogy megveszed, és beteszed a szobába, be kell szerelővel köttetni. Fogyasztás tekintetében viszont jobb, mint az olajradiátor, lehet vezérelt áramra is tenni.

2014. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az olajradiátor is villanyradiátor, azt viszont nem tudtam, hogy a villanyradiátor beszerelése ennyire körülményes, azt hittem az is konnektorral működik, így marad az olajradiátor. Igazából használtan nézegettem, 8 tagú radiátorok 5000 forint körül vannak, csak nem tudom, hogy az be tudná-e fűteni a szobát vagy nagyobb kellene.
2014. szept. 25. 23:50
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

itt nem az a kérdés,hogy belehet e dugni konnektorba vagy sem /belehet/

nem az a kérdés,hogy befűti e a szobát /betudja/

-hanem a pénz ,mert egy 1000 wattos fűtőke ,óránként kb 50 forintot fogyaszt ,24 órában meg 1200 ft,havonta akár 30ezer ft-ba is kerülhet,

a 2ezer wattos meg akár havi 60ezer ft villanyszámlát is tud pluszba csinálni ,

2014. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nyilván, mivel áramra van kötve mindkettő fogyaszt, de nem szeretném a nap 24 órájában működtetni, csak este, mikor hazajövök, mivel napközben vagy dolgozom vagy az egyetemen vagyok. Tehát napi maximum 4 órát működtetném. A kérdés pedig igen is az, hogy képes-e befűteni a szobát egy 8 tagú radiátor, nyilván igen, csak nem mindegy, hogy 24 óra alatt vagy fél óra alatt. Ezenkívül ha igaz amit az olajradiátorról írnak, hogy az olaj felmelegszik és órákig megtartja benne a hőt, amit még órákon át lead, akkor úgy gondolom mindenképp megéri. Vagy esetleg van jobb ötleted? Ha igen akkor kíváncsian várom.

Esetleg hősugárzó?

(Eddig ilyesmiben gondolkodtam: [link] )

2014. szept. 26. 09:43
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

-teljes tévedésben tartod magad azzal,hogy az olajradi,még órák múlva is ontja a meleget ,miután ki van kapcsolva,

-mert egy pl 2ezer wattos hősugárzó is,vagy villanyradiátor is,vagy olajradiátor is, pontosan ugyanannyi hőt ad le ,fűtés szempontjából semmi különbség sincs köztük,egyikből se jön ki több,mint amennyi villany bemegy,

2014. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos így van, ezekből a fűtő eszközökből pontosan a teljesítményüknek megfelelő hőmennyiséget lehet kinyerni.


Az olajradiátor talán praktikusabb, mert nem egy tűzforró felülete van, könnyen mozgatható. Nagyjából ennyi.


Nálunk is hasonló volt a helyzet amikor gyerek voltam. Ahogy lehetett elhagytam ezt az áldott jó családot amelyikbe szerencsétlenségemre bele kellett születnem.

2014. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

A hősugárzó, villanyradiátor mikor bekapcsolod, rögtön fűt, mikor kikapcsolod nem. Az olajradiátort viszont ha bekapcsolod, előbb fel kell melegednie, azután fűt, és ha kikapcsolod, akkor amíg kihűl, addig ugye még leadja a meleget. De nem órákig, általában egy óra alatt kihűl. A hatásfokukban nincs nagy különbség.


Erre a célra egyébként a legjobb egy hősugárzó, vagy fűtőventilátor lenne.


Egyébként most nem tudom, hogy a palackos gáz olcsóbb-e, mint a villany, de régen nagyszüleim sem akarták bevezetni a gázt, mert az átmeneti időszakra nagyon drága lett volna, máskor meg úgysem használták volna, ezért a hálószobába raktak egy PB-s konvektort. Egy palack sokáig elég volt nekik. Talán lesz valaki, aki meg tudja mondani, hogy a villany, vagy PB éri meg jobban. Az biztos, hogy nagyobb beruházás, mint egy 5000Ft-os villanyos fűtőtest.

2014. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Így màr értem, köszönöm a segítséget mindenkinek! Harmadik válaszoló a stílust nem tudom mivel èrdemeltem ki, tévedésben voltam, a kérdést épp ezért tettem fel, mert ugye az internetes reklámnál többet jelent mások tapasztalata ezekkel az eszközökkel kapcsolatban. Ha azt mondjátok a hősugárzó a legjobb, mert gyorsan felmelegszik, akkor azt veszek, valamit mindenképp muszáj lesz, mert nem szeretnèk tüdőgyulladást kapni. Nagyobb beruházással járó eszközt azért nem szeretnèk, mert amilyen gyorsan csak lehet tervezem a költözést.
2014. szept. 26. 16:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A radiátor halkabb mint a ventilátorral működő melegítő készülék, fogyasztás tekintetében ugyanaz.

A villamos vezetékeknek bírni kell a terhelést, ezért túl nagyot ne vegyél. Olyan 1500 wattos amit linkeltél teljesen jó. Vedd meg és ne legyél beteg!


Nem értem az olyan embereket akiknek fontosabb a mobiltelefon vagy a cigi mint hogy ne fagyjanak meg télen. Sajnállak hogy ilyeneken kell keresztülmenned.

2014. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A PB gáz ára a vezéreltnél drágább, a normál áramnál olcsóbb, legalábbis 1-2 éve az itteni árakkal az volt.


Már leírták, az olajradiátor is csak 100%-os hatékonyságú, mint a többi elektromos eszköz, ami bent van a házban (a klíma kint is van, az csal és sokszor 100% fölötti a hatékonysága)...

Felfűteni nem fogod a hideg szobát félóra alatt... Valamint sokba fog kerülni.

Elgondolkodhatsz melegítőpárnán vagy -takarón is, az ahhoz képest, hogy keveset fogyaszt (az én párnámat valami 18 watton használtam :D de persze nem 5 fokos szobában, hanem mondjuk 15 fokosban), sokat ér, mert bár a szoba nem lesz tőle meleg, Téged valamennyire átmelegít, ha a tested közelében van.

2014. szept. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!