Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb módszer a számlák befizetésére?

Figyelt kérdés
Most költöztünk az első saját lakásunkba és felmerült a kérdés, hogy a vizet, áramot, távhőt, internetet hogy fizessük. Csekkel nem szívesen álldogálnék a postán minden hónapban, de nem tudom, hogy ha például csoportos beszedést használok akkor ott mennyit kérnek el a pénz mozgatásáért. Van még esetleg más megoldás is? Szerintetek mi a legjobb módszer?

2014. szept. 26. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
van átutalásos módszer is amit otthon netbankról is megcsinálhatsz
2014. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
69%
Ezer éve csoportos beszedéssel fizetek mindent. A díját nem tudom, hogy van-e egyáltalán, de túl drága nem lehet, az biztos. Kérdezz rá a bankodnál. Messze ez a legkényelmesebb. Lehet limitet is adni, akkor nem szívnak le véletlenül sok pénzt. Díjnettel kombinálva a legjobb. Akkor sok kiló papír sincs feleslegesen.
2014. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
84%
Az átutalás drága (legalábbis az én bankjaimnál), azt nem ajánlom.
2014. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Kérdezz rá a banknál.Most csináltak ilyen csomagokat a bankok ilyen téren .Nem olcsó ez,hiába írják .
2014. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Én a tavszamla.hu és dijnet.hu oldalakon a bankkártyával fizetem a számlákat. Egy helyen van így minden, és kapok értesítést is, ha lejár a számla.
2014. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is csoportos beszedéssel fizetek 40 éve. Olyan számla-csomagom van, amiben ez talán 6 forint tételenként. Ennyiért a túloldalra nem mennék át, nemhogy a Postán félórákat sorbaálljak, miközben mindenki a nyakamba prüszköl. Ráadásul a múltkor egy csekket kaptam, mentem a postára, nem volt annyi készpénzem, bankkártyával fizettem és 300 forint díjat kértek el miatta.

Végig kell olvasni a bankok ajánlatait a neten és a legkedvezőbbet kínálóhoz személyesen is bemenni, hogy tényleg úgy van-e?

2014. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha nincs egyetlen fillér kidobandó pénzetek sem, akkor a közműszolgáltatót, internetet csekken fizetitek, és akkor nem nyerészkedik rajtad a bank, ezek ugyanis nem terhelhetik rád, nem úgy mint a lakszöv a közös költséget. Ha viszont egyszerűen csak lusta vagy, akkor fizesd ki a csoportost.
2014. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Tapasztalat szerint több hiba is előfordulhat. Van adminisztratív hiba, amikor elütnek egy tizedet vagy századot, s kapsz egy 800.000-es sárga csekket. De olyan is van, hogy a szolgáltató néha elküld egy kamu befizetési felhívást egy már befizetett összegre, s van, aki újra befizeti. Ezért az egyedül üdvözítő módszer a sárga csekk és a befizetés után minden csekkszelvényt adminisztrálni és eltenni.

Ha automatikus befizetésre térsz át, akkor ezeket a csekkeket a rendszer automatikusan befizeti, s a gyakorlatban azt sosem kapod vissza, vagy pár hónap huzakodás után jóváírják, vagyis az évek folyamán levonogatják a következő számlákból.

Ne bízz a szolgáltatókban Magyarországon. Mindenhogy megpróbálnak átverni és lehúzni.

2014. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!