Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen hő és hang szigetelő...

Milyen hő és hang szigetelő megoldás létezik BELSŐ FELÜLETRE?

Figyelt kérdés
Mivel csináltátok, és mennyi lett a megtakarítás a fűtésszámlán?

2014. szept. 28. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
panel, tégla, családi ház?
2014. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 supra01 ***** válasza:

Én a mennyezetre raktam 20 mm hungarocellt és behálóztam és gletteltem, festettem.

Nem tudom mit számított a fűtésnél, mert nekem új lakás volt, de az tuti, hogy nyáron nem nyomja a meleget lefelé, télen meg a hideget. Legfelső emeleten lakom.

Persze a fűtésbe is biztos számít.

2014. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 supra01 ***** válasza:
Ja, panel házról van szó:D
2014. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én családi házat szertnék szigetelni belülröl. Valhol azt olvastam,hogy a hungarocel azért nem jó,mert nem engedi át a nedvességet,és be dohosodik mögötte a fal. Ha jól tudom a hungarocel külső szigetelésre van kitalálva,oda tökéletes.
2014. okt. 1. 09:16
 5/5 puritan ***** válasza:

Én egy kb. 50 éves családi házban lakom, és már évekkel ezelőtt elkezdtem megcsinálni a belső hőszigetelést. Még akkor, amikor minden "szakember" azt mondta, hogy eszembe ne jusson, dohosodni meg penészedni fog, meg beleköltöznek a hangyák, csótányok, kígyók, békák... stb... Azóta már a TV-ben is reklámoztak valami ilyen "rendszert"

Először egy szoba homlokzati falait csináltam meg így, ami a leghidegebb volt. Akkor láttam, hogy jó, és semmi probléma nincs vele. Aztán sorba a többi homlokzati falat, majd a közfalakat is.

Ja igen, a homlokzati falakon 30mm-es hungarocel van fölragasztva tiplizés nélkül, a közfalakon 20 mm. Ez be van hálózva a kinti megszokott technikával, majd leglettelve az egész fehérre.

A közfalakat csupán esztétikai szempontból csináltam meg, mert sokkal egyenesebb, és simább felületet tudtam képezni, mint a régi fal egyszerű glettelésével.

Fogalmam sincs hogy ez fűtésnél mennyit számít, nem egyszerre csináltam, és kívülről is be van szigetelve a ház.

Mivel elég nagy a ház belmagassága, 3m, a mennyezet alá gipszkarton álmennyezetet is készítettem, az igazitól 10-15cm távolságra. Ezt is esztétikai szempontból. Azt sajnálom csak, hogy nem tömtem ki fölötte kőzetgyapottal.


Egy hátránya azért van a vakolt falakkal szemben. Lényegesen sérülékenyebb. Ezzel azonban együtt lehet élni, és ugyanúgy kijavítható, ha valahol megsérülne.

2014. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!