Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen futesszamlarA szamithat...

Milyen futesszamlarA szamithatunk gaz -cirko futessel?

Figyelt kérdés

48 negyzetmeteres ujepitesu lakasban lakunk .

A konyha egybe van a nappalival itt 2 radiator van , a haloszobaban is van 1.

Ezenkivul meg a furdoszobaban.

Amikor otthon vagyunk 20-23 fokra szoktunk beallitani , amikor nem vagyunk otthon 15-18 fok.

Elegge keveset tartozkodunk otthon 7napbol kb 1-2-tamikor egesznap. Alvas elott is kb 22 fok de nem megy egesz ejszaka.

Mire a radiator felmelegszik egyebkent kb 1 ora.

Foldszinti lakas, csak az 1ik oldalunkon laknak meg felettunk.

Az ablakoknal nem ereztem hogy bejonne a hideg.

Uj nekunk ez a futesrendszer frissen koltoztunk ide, eddig mind 2en tavfuteses lakasban eltunk.

Tudna valaki valamilyen informacioval szolgalni hogy milyen futesszamlara szamithatunk ?

Elore is koszonom :)



#gáz #cirkó #fűtésszámla #számíthatunk
2014. okt. 10. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Dolog, hogy új építésű.

Mennyi és milyen hőszig van, ha van a lakáson?

Ha jól sejtem, két szobás lakásotok van, tehát egy nappali meg egy külön szoba.

Mekkorák a radiátorok? Milyen típusúak? Hol vannak? Mármint nyílászárónál, vagy a lakás "belsejében"?


Mi, anno kb. 50 nm-es lakásban laktunk, és csak a két szobában volt radiátor. Sem a konyhában, ami külön volt, sem a fürdőben, sem az előtérben nem volt fűtésünk. Így fizettünk, csak a fűtésre havi kb. 40-50 ezret.

A radiátorok az ablakok alatt voltak, az épület nem volt szigetelve. Második emelet, minden oldalról lakás volt, tehát jobbról, balról, lentről, fentről, és még mögöttünk is lakás volt. Nap közben 20-22 fokra voltunk belőve, éjszaka 17-19-re.


Ebből kifolyólag nektek lehet, hogy a fűtés meglesz 25-ből, de lehet, hogy csak 60-70-ből.

2014. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ablak alatt sehol sincs radiator , a szigeteles jonak igerkezik idaig mert bent marad a meleg eleg sokaig.

A foberlo azt mondta 20-30 e bol idaig mindig megvolt.

Csak mivel uj nekunk nem tudjuk mennyire merjunk futeni.

A radiatorok kb 2-3m kozotti hosszusaguak, ezek is mar az ujabb fajtak.

2014. okt. 10. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem számoljatok biztonság kedvéért 40-nel így az első szezonban, és jövőre majd már tudni fogjátok. Az a gond ezzel a kérdéssel, hogy nem mindegy, hogy ugye Pest vagy pl. Szolnok. De még egy városban sem mindegy, melyik ház :/

Szóval ha 20-30-ból meg szokott állni, akkor induljatok ki 40-ből, akkor nem érhet benneteket meglepetés. Ha viszont nagyon számít minden fillére, akkor pedig a végig fűtős hónapokban, tehát nov. és dec. nem volt 40, akkor lejjebb vesztek a "félretett" összegből, és akkor már lehet kb. annyival számolni, amennyi átlagban volt nov-dec. Októberben nem, mert akkor fél hónapnyi fűtés van csak.

Ki kell ezt tapasztalni. De ha az infó 20-30 között volt, akkor nem hiszem, hogy eljutnátok 60-ig. Főleg nem 3 radiátorral.

2014. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem tudjátok megnézni a gáz- és villanyórát? Én fűtenék, ahogy nekem tetszik, s megnézném, 1 nap, 1 hét alatt mennyi ment el fűtésre...

Ahogy már írták, ezt így nem tudjuk megmondani. De ha le tud menni a hőmérséklet több fokot, amíg nem vagytok otthon, akkor elég rossz a szigetelés. Újépítésűnél valamilyen szint azért elvárható, a földszinti lakás persze rosszabb, de megbecsülni a fűtésszámlát tényleg nehéz, túl kevés az információ.

2014. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mire a radiator felmelegszik egyebkent kb 1 ora."


??? Itt a gebasz. Egy normál radiátor a cirkóbeindulásától számítva egykétpercen belül meleg kell hogy legyen. Nálunk legalábbis meleg. 3szobás, 75nm-es lakásra fizetünk 8500 Ft/hó-t (22 fok nappal, 20 éjszaka), és a melegvíz is arról megy, meg a gáztűzhely is. Nektek rendes radiátorral 5000-ből ki kéne jönni 22 fokon.

2014. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pest-megye , Szentendre.

Sajnos azert nem tudjuk megnezni mert teljesen elvan zarva ahova a lakoknak nincs kulcsa.

Nem szamit egyebkent minden filler mert felkeszultunk anyagilag a koltozesre, csak nem szeretnenk ha kellemetlen meglepetes erne, es azert izgultunk ra ennyire mert ugye nem teljesen ismerjuk ezt a futesi rendszert es azert nem szeretnenk ha mar az elso honapban tulfutenenk magunkat anyagilag :)

Koszonom szepen a valaszokat akkor kikiserletezzuk :)

2014. okt. 10. 22:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha megkapjuk az elsot azert megirom hogy mi lett a vegeredmeny :)
2014. okt. 10. 22:40
 8/8 anonim válasza:
Hat erre csak azt tudom irni, hogy nekunk nyaron 8 ezer volt, telen meg kijott 60 aztan 89 ezer forint amit termeszetesen nem tudtunk kifizetni. 1,5 szobas a lakas 2 radiatorral. Az en keresetem 89 ezer ft.. Birosagon van a dolog, meglatjuk mi lesz. Raadasul megcsak nem is ujepitesu lakas, teglaepulet alacsony belteru. A tulaj nekunk is azt mondta, hogy 15-20 ezer korul szokott lenni telen... Ehhez kepest.. Ha ennyire jol menne hogy a fizumat futesre koltenem akkor nem egy lepukkant 1,5 szobaban laknank 2 gyerekkel. Na mindegy csak ennyit arrol hogy mennyire megbizhato infot adnak.
2014. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!