Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Üresen álló lakás magas közös költséggel + célbefizetési kötelezettség.

Figyelt kérdés

Társasházban van lakásom, de most nem ott lakom. üresen áll. (El akartam adni, vártam a vevőt)Jött egy levél a Közös képviselőtől sárga csekkek kíséretében, hogy ezentúl még magasabblesz a KK, mint eddig, mert alá kell dúcolni a folyósot: életveszélyes.

A ház kapuja feletti erkély is már alá van dúcolva vagy 13 éve, nehogy az ott közlekedőkre szakadjon, plussz a hátsó feljárónál is . Mostmár a folyosó alatt is.

Az egyébként is magas KK most meg lett toldva havi 936 Ft-tal, ami "célbefizetési kötelezettség".


Ha nem fizetem be, mi történik??Kötlezhető vagyok rá?


Jó pár éve a négyes metró miatt statikai felmérést végeztek, és megállípították, hogy jó az, mehet az építkezés, bírni fogja az épület. A szomszédos ház már a biztosítóhoz fordult, de az nem akar fizetni. A mi házunknál nem tudom, elindult-e a folyamat, de ha a biztosító fizetne, akkor meg nincs szükség a lakóktól havonta beszedett összegre. Nem igaz? vagy azt visszacsurgatnák becsülettel!?


És egyébként ha nem lakik valakia társasházi lakásában tényleg nem lehet csökkentett díjat kérni?


Még egy problémát felvet a fenti dolog: az aládúcolások miatt mélyen áron alul tudom csaak eladni a lakást.

Ha van esetleg itt ügyvéd, vagy aki járt hasonló cipőben, annak örömmel venném a hozzászólását. Köszönöm.



#közös költség #lakás #célbefizetési kötelezettség #aládúcolt ház.
2014. nov. 5. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A közös költség nevében is benne van, hogy a közös költségek kifizetésére szolgál, ami független attól, hogy lakják-e lakást vagy nem. Ha nem fizeted, akkor vagy rátáblázzák a lakásodra és a földhivatali tulajdoni lapon széljegyzetben megjelenik (ez a vevőnek még kevésbé fog tetszeni), vagy beperelnek.
2014. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.

És ha csak a célbefizetési kötelezettséget nem fizetem...?

...mivel.. nem szavaztam meg és úgy vélem, hogy a biztosítóval kellene ezt intézniük?

2014. nov. 5. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni eladni úgy a lakást, hogy bármilyen kis összegű közös költség tartozásod van. A közös költség emeléséhez pedig elég a többségi elfogadó szavazat, ezt "magánemberként" nem vétózhatod meg. Én a helyedben a teljes összeget befizetném. Ha a ház nyerne bármilyen perben, a pénz egy részét esetleg visszakapod.
2014. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

""""miatt mélyen áron alul tudom csaak eladni a lakást.""""""



vidd lejjebb az árát és akkor megszűnik minden problémád, ha megveszik


No itt van az a káresemény, amikor a bankok és a szabályozások miatt, a meglévő lakásokból nem lehet kiszállni.

2014. nov. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!