Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Főtáv szolgáltatását lehet...

Főtáv szolgáltatását lehet szüneteltetni?

Figyelt kérdés
Nagyon elégedetlen vagyok a Főtáv távfűtésemmel, fizetek kb a semmire, így úgy döntöttem áttérnék az elektromos fűtésre. Valaki mondta nekem, hogy a távfűtést nem lehet lemondani, mert az egész társasházban az van, és hogy egyesével nem tudják lekapcsolni. Ez valóban igaz? Szüneteltetni sem lehet?
2014. nov. 6. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Talán ha nyaralóvá átminősítteted a lakásod. Azoknál az áramot, vizet, gázt lehet szüneteltetni, talán ilyen jogcímen a távfűtést is... Bár ha ezt lehetne, már több ezren kijátszották volna, de eddig még nem hallottam erről, de az is lehet, hogy nem jutott még eszébe az embereknek... Nézz utána, hátha így sikerül valamit intézned...
2014. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy lakótelepi vagy tömbházbeli lakást nem lehet nyaralóvá nyilvánítani. A távfűtés nem hasonlítható a villanyhoz meg a gázhoz.
2014. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet megszüntetni,hiszen a szomszédoktól kapnád így is a hőt.

Eladni tudod a lakásodat,ha nem érezed igazságosnak a rendszert.


De erősen kétlem hogy olcsóbban kijössz,bármilyen fűtési móddal egy kertes házban,vagy pl 1 gázfűtéses társasházban.

2014. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem :(

Hát sajnos tök hideg van a lakásomban, és így is rá kell segíteni elektromosan, ezért sajnálom rá a pénzt, mert szinte a nullával egyenlő. Csak mikor már -20 van odakint, akkor erősítenek rá úgy, hogy valóban fűtésnek nevezhető, de amúgy annyira leveszik, hogy hiába tekerem maximálisra, kb csak langyos...

2014. nov. 7. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg a hőtükör fóliát, hátha segít valamennyit. A lidl-ben vettük, 2000Ft volt, de a praktikerben is láttam ugyanennyiért, valószínű más barkácsáruházakban is van. Ezt a radiátor mögé kell ragasztani valami szilikonos ragasztóval (ez nincs a csomagban) és így nem a fal nyeli el a hőt, hanem visszaverődik a szoba belsejébe elvileg. Mondjuk nálunk szerencsére nem távfűtés van, költségtakarékosságból próbálkozunk ezzel.. Hogy használ-e, nem tudom, talán egy próbát megér...
2014. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész házban rossz lenne a fűtés, akkor már reklamáltak volna a lakótársak is. Lehet, csak nálad van gond, pl. levegősek a radiátoraid. Vagy rajtuk szárítod a ruhákat, így letakarva persze hogy nem fűtenek rendesen. Vagy egyszerűen rossz szokásod, hogy rövidujjúban meg gatyában szeretsz lenni, ekkor persze nem elég a 22-23 fok. Vegyél hőmérőt, mert a meleg érzet mindig egyéni. Egy kényelmes melegítőegyüttes olcsóbb, mint árammal fűteni.
2014. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!