Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy kb 35 m2-es háznak mennyi...

Egy kb 35 m2-es háznak mennyi lehet a havi rezsije? Egyedül fogok benne lakni. Egy szoba, konyha, fürdő, plusz előtér. Konvektoros. Közös költség 3000, internet 3500. Tv nincs, és nem is kell.

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 20:00
 1/5 A kérdező kommentje:
pontosabban nem ház, hanem garzon. Ja azt még elfelejtettem mondani, hogy műanyag nyílászárók vannak.
2014. nov. 14. 20:00
 2/5 A kérdező kommentje:
na és még amit el kell mondanom, hogy nem vagyok nagy meleghez szokva. még télen is kb 20-21 fok van a lakásban, amióta csak élek. ennyire szeretném majd belőni az albit is kb.
2014. nov. 14. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kb 7-20000 Ft + Közös költség + net. Ennél pontosabbat tényleg csak akkor lehetne mondani, ha tudnánk hogy mennyit főzöl, mosakszol, mosol + pontosan milyen állapotban van a garzon, stb. Tudom nagyon tág intervallumot adtam meg, de remélem azért valamicskét segítettem :)
2014. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagy főzések nem lesznek, ugyanis nem nagyon tudok :D max tükörtöjás sütés néha, meg 1-2 egyszerűbb, gyorsabb kaja.


zuhanyzás naponta ugye, de nem pazarlósban. meg szerintem minden csapra fogok venni perlátort.


mosást kb hetente terveztem.

+ minden izzó le lesz cserélve energiatakarékosra. vagy ha olcsón tudok majd szerezni LED izzót, akkor arra

2014. nov. 14. 20:55
 5/5 anonim válasza:

Mi ekkora lakásban élünk ketten. A rezsi összetétele elég sok mindentől függ, de leírom, hogy nálunk mi mennyibe kerül és mi mit fogyaszt.

Gáz: konvektor-fűtés, vízmelegítő, gáztűzhely

Villany: fürdőben olajradiátor-fűtés, fagyasztós hűtőszekrény, mosogatógép, mosógép, számítógép, világítás


Gázra havi szinten 3500-4000 ft-ot költünk, viszont ha bejön a rossz idő és fűteni kell, akkor 15-17000 is felugorhat. Most nem voltak hideg telek, így 13000 fölé nem mentünk.

Villany: 6-8000 ft. Függ attól, hogy mennyit vagyunk itthon, illetve milyen hamar sötétedik. Télen a fürdőt külön kell fűteni, de jelentősen nem növeli a számlát, mert napi 30 percet használjuk az elektromos radiátort.


Vízszámlát nem tudok mondani, mert nálunk az a közös költségben van benne. Köbméterre sem tudok így semmit mondani :(

2014. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!