Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikészít az ELMŰ az éjszakai...

Kikészít az ELMŰ az éjszakai vezérelt árammal, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyunk 4 hónapja. Eddig kb. havi egyszer volt,hogy nem jutott melegvíz valamelyikünknek a fürdéshez. 2 hete viszont rendszeres és idegölő!


Párom 4 korul venne egy zuhanyt mielott dolgozni menne. Langyos a viz...oly annyira hogy mire a habot lemosná magárol már jéghideg. A bojler 1-2 ora mulva bekapcsol (5 fél6 korul megy el, még látja h megy a bojler). Este 10 kor én zuhanyoznék,de egyáltalán nincs meleg viz. Nem mosogatunk,nem haszmálunk egész nap semmi melegvizet csak fürödni szeretnénk!!

Másnap reggel tudok csak fürödni,de délután párom már megint belefagy a zuhanyzóba. Ez megy gyhuzamba 26-a óta minden nal. A tegnapi nap volt kivétel...volt melegviz de k.u.r.v.a gyorsan tusoltam le mert már fosok a hidegzuhanytól.


Háztulajnam szóltunk még múlthét elején, hogy reklamálja meg mert a t.ök.ün.k kivan az egésszel...ezek után kaptuk ezt a 4 nap melegviz mentesnapot. Ami folytatódni látszik,mert párom rámirt h megint nincs melegviz,ma se csináltunk semmit.


A bojler 1,5 2 éves.

Mi a búbánat miatt kell nekem cicamosdás után fagyoskodnom egész este??


2014. dec. 1. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány literes a bojler?
2014. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora hőfokra van állítva a boyler?

Mikor volt utoljára vízkőmentesítve?

2014. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Az nem jutott eszedbe, hogy kihivd a szakit aki ért hozzá? és ne a tulajra várj?

Talán ennyire nem kéne fogni a pénzt. A számlát útólag is oda lehet nyomni a tulaj orra alá.

2014. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A bojler 120 literes. És szinte csumára van tekerve .


#3 Bocs ha a 77 ezres fizetésemből nem ugrálok rögtön szaki után,aki 4 ezerért kijon, 6ezerért -jobb esetben- megmondja h nincs semmi baja...ha baj van,akkor + pénzekről beszélgetünk. Nemtudom, hogy laktál e már valaha albérletben, de sajnos nem mindig van ugy ahogy az állambácsi leirta a nagy könyvben. Ha a szolgáltatóval van baj es én kihivok egy szerelot aki megmondja h semmi baj nimcs, azthiszem egy ideig lóbálgathatnám a számlát h tèritsék meg (arrol nem beszélve hogy a "nincsből" k.u.r.v.a nehéz szerelőt fizetni. A legtöbb esetben (ha tényleg a bojler rossz,ami kb kizárt) a tulaj egy ido utan megunja h rágom a fülét és hiv ki szerelot. Vagy azt mondja h hivjak en ki (miből is?) es utolag majd rendezi velem... csak mire én feltudok szabaditani 10 ezer forintot az hónapos intervallum. Magyarország jobban teljesit!

2014. dec. 1. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Amennyire én tudom (nem kell megkövezni, ha nem így van), az áramszolgáltató nem köteles adott időpontban szolgáltatni az éjszakai áramot, csak egy adott mennyiséget, vagy egy adott ideig (pl napont 3 órán át köteles, de ez csak általam kitalált idő az értehetőség kedvéért.) Inkább azt nézd meg, hány literes az a bojler, lehet érdemes lenne lecserélni egy nagyobbra, ami kiszolgál biztonsággal titeket. Gyanitom a hőszigetelése is elég rossz lehet, ha felfütés után pár órára már langyos.
2014. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valami lepontozgató troll jár erre vagy mi??
2014. dec. 1. 20:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
120 literesnek elégnek kell lennie.Nekünk 80 literes van,négyen fürdünk és mindennap mosogatok,mégis mindig mindenki meleg vízben fürdik,egyedül a hétfő este az,amikor zuhany végére,már csak a meleg van megnyitva,de az már tényleg csak a végén.Úgyhogy a szolgáltató ha ritkán ad áramot,akkor is elégnek kellene lennie a 120 liternek .
2014. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
1 éves hajdú bojlernél még "1esen" is lezuhanyzunk 3an simán...kicsit pancsolva is...3as hőfokon gőzfürdő van
2014. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Habár a páromnak delutan nem adott meleg vizet en most csodaval hataros modon még hajat is tudtam mosni...kozben elolvastam a bojler cimoejet . Hajdu 120L 4.2ora alatt fűt fel 65C fokra 1800W teljesitményű. Szerintem a szolgáltato nem adja az áramot,meg is nézem h ebben a honapban emmyi hideg vizzel hol tart az áramfogyasztásunk. Ja...és most a lámpák pislognak, előbb volt van 10 masodperc sötét....a számitogépnek is biztos jót tett, be se kapcsolom inkább. Marad a teló.
2014. dec. 1. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Valószínűleg a bojlerrel van gond.

Legelőször is kérdezd meg a szomszédokat (nem fognak megharagudni), náluk mi a helyzet, és ha náluk mindig van meleg víz, akkor a szolgáltatótól kérj bocsánatot.

A lámpák pislogása meg valami rosszul érintkező kötés miatt lehet, talán már az óránál, vagy máshol.

2014. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!