Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elmü díjtábla - melyikbe...

Elmü díjtábla - melyikbe tartozom?

Figyelt kérdés

Azaz honnan tudom, melyik árszabás vonatkozik ránk ezek közül:

[link]

Védett fogyasztó vagyok, eddig havi 450kW/h-t számláztak, tegnaptól előrefizetős (feltöltős) villanyórám van.

Mennyibe kerül 1kW áram, azaz pl 10eFt feltöltésével hány kW áramot kapok?

Díjtartozás esetén a feltöltés hány %-át csapja le az Elmü a díjhátralék törlesztésére?



2014. máj. 21. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a feltöltő-kártyás mérő esetén is ugyanannyiba kerül 1 kW/h áram mint, a hagyományos mérő esetén!


2. Díjtartozásod NEM keletkezhet, mert, ha elfogyasztottad a kártyán lévő mennyiséget, egyszerűen nem lesz áram a mérőhöz tartozó ingatlanon, addig, míg újból fel nem töltöd a kártyát.

2014. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt vágom, csak...

- Az órát úgy cserélték le, h van 200eFt villanyszámlatartozásom. Ezért kérdeztem, h a feltöltések hány %-át csapják le a tartozásom törlesztéseként? Vagy csekket kapok az elmaradt, már meglévő villanyszámlatartozásomra?

- Itt: [link] 7 különböző árszabást sorol fel:

Energia díj


A1 kedvezményes árszabás 38,44

A1 normál árszabás 39,84

A2 árszabás csúcsidőszak 45,07

A2 árszabás völgyidőszaka 34,16

B árszabás 24,60

B GEO árszabás 25,82

H árszabás

(ezek már a bruttó árak)

Tehát az érdekel, h 25Ft v 45Ft 1kW áram?

2014. máj. 21. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!