Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalány áramszámla- volt már...

Átalány áramszámla- volt már valaki olyan helyzetben, hogy nem kellett év végén többletet fizetnie?

Figyelt kérdés

Először lakunk olyan albérletben, ahol átalány számla van. Sajnos év közben nem figyeltük a fogyasztást és most rettegek a decemberi számlától. :S

Ketten élünk itt, szinte egész nap dolgozunk, csak este 2-3 órára van bekapcsolva a számítógép vagy tv, a villanyt nagyon takarékosan használjuk. B osztályú a hűtőnk, a többi házatartási gépet meg csak akkor dugjuk be az áramba, ha tényleg szükségünk van rá. (nyáron 2 hónapot nem is voltunk itthon, így csak a hűtő fogyasztott).

Lehetséges-e hogy nem lesz nagy a különbözet decemberben?



2014. dec. 5. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem még sosem kellett többletet fizetnem.

Ha pedig két hónapot nem voltatok otthon, a hütő is minek ment.

2014. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy mennyi az átalány, de szerintem így nem fogyasztotok sokat. Az átalány a tavalyi év alapján lett megítélve, ha akkor több fogyott, akkor most jó helyzetben vagytok. Szerintem ilyen fogyasztásnál, ha nincs elektromos melegítő (víz/fűtés/tűzhely), akkor 4-5000 Ft átalány reális egy hónapra, ha ennél kevesebbet fizettetek, akkor számíthatsz egy nagyobb számlára.
2014. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A hűtő azért működött, mert a fagyasztó részében volt hús.


Nincs bojler, klíma és a fűtés sem árammal működik. Ajaj,akkor bajban vagyok. Tavaly ez a lakás még raktárhelyiségnek volt használva (néptáncos csoport tartotta itt a felszerelését)

Most 3700 ft-ot fizettünk átalányban. Hát reméljük, hogy nem lesz sokkal több. :S (voltak olyanok, akik azzal riogattak, hogy ők 50 ezer forintot fizettek decemberben a többletre)

2014. dec. 5. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 10000-nél nem lesz több a többlet, ne aggódj annyira :) mert ha mondjuk 1000 Ft-al kevesebbet fizettetek végig, akkor az 12*1000=12000, de ugye nyáron egyáltalán nem voltatok otthon.
2014. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!