Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, márciusban írtuk alá az adásvételit. 5 örökös volt az eladó. A vételár megfizetését úgy rendezzük, hogy vagy egy önrészem, a maradék pedig banki hitelből kerül megfizetésre. Az önrész is és a hitel is ugyanabban az arányban kerül megfizetésre az öt eladónak, nem egyenlő részben.

Az egyik eladó külföldön él és dolgozik, magyar bankszámlája nincs. A megbeszéltek szerint az önrészt a megfelelő arányban elutaltam. Mindenki meg is kapta, kivéve a külföldön dolgozó. 1 hét múlva találkoztunk az ügyvédnél, ott derült ki, hogy helytelen bic (Swift) kódot adtak meg. Az ügyvédnek támadt az az ötlete, hogy mivel a bank úgy is kéri, hogy magyar számlát hozzanak ők is létre, mert a hitelt máshova nem utalják ki, ezért arra a létrehozott számlaszámra utaljuk át mégegyszer az összeget (majdnem 200000Ft) és mivel a bic kód nem stimmelt, nekünk a bank majd úgyis visszautalja a pénzünket. Mi ezt meg is tettük. Mivel a pénzt mai napig nem kaptuk vissza, ezért a banknál jegyzőkönyvet vettünk fel, ők kivizsgálást indítottak és mikor kiderült, hogy lehet, hogy mégis megkapták a pénzt a külföldön élő eladók, újra felvettem velük a kapcsolatot, hogy biztos nincs-e náluk. Kiderült, hogy még akkor amikor elutaltam megkapták, semmi késedelem nem volt. Azóta autóhitelt, meg mindent levontak belőle, nem tudják visszaadni.

Szerintetek?



2014. ápr. 9. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
ha az ügyben érintett, (eljáró, az üzletet lebonyolító) ügyvéd, nem tud tanácsot adni, akkor őszintén... milyen tanácsot vársz, az oldal laikus felhasználóitól?
2014. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd azt mondta, hogy fenyegessem meg hogy ha nem fizet a héten, akkor jogi útra terelem. Ezt meg is tettem, de annyit reagáltak rá, hogy nincs pénzük, nem tudnak most fizetni, majd ekkor, meg akkor.

Hidd el, annyira mérges és tehetetlen vagyok, hogy bármilyen ötlet érdekel. Azért köszi...

2014. ápr. 9. 17:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Rendőrségi feljelentés sikkasztás miatt..

Aztán polgári peres úton lehet visszaperelni a pénzt. Ha van vagyona akkor behajtják rajtuk. Ne hagyd annyiban!

2014. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!