Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany visszakötési díjba...

Villany visszakötési díjba (ÉMÁSZ) minden esetben automatikusan beletartozik a szerelők kiszállási díjja is?

Figyelt kérdés

Az ÉMÁSZ-nál a visszakapcsolási díjj úgy tudom egy 10 ezer forint körüli összeg, de ezenkívül írnak még az oldalukon a szerelők "kiszállási" díjáról is, ami számomra nem világos, hogy hol kell megfizetni. Ezt automatikusan a visszakapcsolási díjjal együtt fogja követelni az ÉMÁSZ? Tehát ezt ugyanúgy csekken kell befizetni a visszakapcsolási díjjal együtt vagy azoknak kell kifizetni, akik kijönnek hogy visszakössék az áramot?


Ma voltak egyébként nálam, hogy kiépísék az új mérőhelyet, ezzel néhány óra alatt végeztek is és ezért ők 70 ezret kértek, ezt oda is adtam nekik, továbbá azt mondják, hogy majd ők fogják az áramot is visszakötni, ha majd befizetjük a visszakötési dijjat is az ÉMÁSZ-nak, viszont amikor arról kérdeztem őket, hogy az ÉMÁSZ-nál mennyit kellesz fizetni, nem tudták megmondani, meg erről a kiszállási díjról sem tudtak semmit...


2014. dec. 7. 19:04
 1/10 A kérdező kommentje:
*kiépítsék
2014. dec. 7. 19:07
 2/10 anonim ***** válasza:

jééézusom...ragisztrált szerelőkkel lehet csak csináltani, és mindenről számla, és csekk kell.

az émász honlapján keress rá, hogyis van ez?


mindenesetre igen vékony jégen állsz..


a szerelőknek semmit nem kell adni, ők viszont jegyzőkönyvi példányt adnak a munkájukról. el sem fogadhatnak pénzt.


szóval gúgli, émász, regisztrált szerelők

gondolom a szerelők nevét, telephelyét sem tudod, sőt rendszámot sem.

2014. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lett jegyzőkönyv csináltatva és ez még a mérőhely kiépítés volt, mert újjítani kellett. Ha nagyon akarom, megtudhatom, kik voltak, a szomszéd faluban laknak, meg egy ismerős ajánlotta őket, szóval nem lenne magy cucc utána járni... De mondom, szerintem ez legális. kérdésre válaszolj inkább légyszi, ha tudsz!
2014. dec. 7. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:

már válaszoltam, fuss neki mégegyszer.


ne itt tájékozódj, hanem az émász honlapján..de ha bemész a szolgáltató irodájába, ott pontos felvilágosítást kapsz..

2014. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az E.On-nál már nem számítanak fel díjat,ha új mérőhely kialakítása miatt kell visszakötni a mérőórákat és kiszállniuk a helyszínre ingyenes lett.Kb:2 hónapja vezették be. Valaki tanácsolta,hogy nézz be a honlapjukra hátha az Émásznál is ingyenes lett?
2014. dec. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Már megoldódott, 8500 Ft-ot kellett fizetni még a visszakötésért az ÉMÁSZ-nak. Viszont lenne még egy kérdésem, egy ismerősömnél ugyanúgy vissza kell kötni az áramot, de meki a villanyóra a házfal kinti részén van, tehát nem belül a szobában, viszont a villanyóra még a régi típusú. Neki is ugyanúgy meg kellesz fizetni az új mérőhely kialakításáért a 70 ezer Ft-os díjjat?

2014. dec. 18. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Köszi a választ!


Már megoldódott, 8500 Ft-ot kellett fizetni még a visszakötésért az ÉMÁSZ-nak. Viszont lenne még egy kérdésem, egy ismerősömnél ugyanúgy vissza kell kötni az áramot, de meki a villanyóra a házfal kinti részén van, tehát nem belül a szobában, viszont a villanyóra még a régi típusú. Neki is ugyanúgy meg kellesz fizetni az új mérőhely kialakításáért a 70 ezer Ft-os díjjat?


Szia! Nekem is kint van a villanyáram mérőórám a házam külső falán:de teljesen mindegy hol van a mérőóra.Csak a mérőóra leszedése illetve annak visszaszereléséért kell nálatok az Émász-nak fizetni. A vezetékek felújítását,azaz a mérőhely kialakítását bármelyik villanyszerelő,akit te választasz bármikor elvégezheti! A vezetékek felújításához nem kell Émász tagnak lenni!Eleve kérdés az is:ha leszedik a mérőórádat és adnak valamennyi időt annak visszaszereléséért akkor miért kell a visszaszerelésért fizetni? Csak azt nem értem,hogy most te közel 20 000 ft-ot fizettél? Az ismerősödnél meg kell nézni a mérőórára milyen évet írtak? Ha nemsokára lejár a villanyáram mérőóra kiszolgálási ideje akkor érdemes megvárni amikor a szolgáltató lecseréli a régi mérőórákat!Csak akkor kell fizetni az elektromos szolgáltató regisztrált villanyszerelőinek ha leveszik és felteszik a villanyórát.Ha lejárt a villanyóra szolgálati ideje akkor ingyenesen kell az Émász-nak is elvégezni a mérőóra cserét!

2014. dec. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

" Ha nemsokára lejár a villanyáram mérőóra kiszolgálási ideje akkor érdemes megvárni amikor a szolgáltató lecseréli a régi mérőórákat!Csak akkor kell fizetni az elektromos szolgáltató regisztrált villanyszerelőinek ha leveszik és felteszik a villanyórát.Ha lejárt a villanyóra szolgálati ideje akkor ingyenesen kell az Émász-nak is elvégezni a mérőóra cserét!


Ez akkor is így van, ha előtte kikötötték az áramot náluk, mert nem fizették? A mérőóra lehet, hogy lejárt egyébként, viszont a cserét díjját is a nyakukba fogják varni a visszakötésnél szerintem...

2014. dec. 19. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ez akkor is így van, ha előtte kikötötték az áramot náluk, mert nem fizették? A mérőóra lehet, hogy lejárt egyébként, viszont a cserét díjját is a nyakukba fogják varni a visszakötésnél szerintem..."

Csak azért szoktam átmásolni a válaszokat,mert nekem könnyebb így válaszolni. Ha kikötötték az áramot,mert nem fizették akkor sajnos ki kell fizetni az áram visszakötési díját! Független az áramszolgáltató nevétől,de a lejárt szavatosságú régi mérőórát ingyenesen kell felszerelni az adott helyre,ez törvényi kötelessége! A saját káromon tudtam meg én is,hogy ha beköltözöl valahova akkor az energiaszolgáltatóknak (áram,gáz,víz)új mérőórát kell felszerelni neked!Meg kellene nézni,hogy aki nem fizette az áramot,annak a régit vagy egy teljesen új gyártási számú mérőórát tettek fel????

2014. dec. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ! Egy vállalkozó már ajánkozott is, hogy 60 ezerért megcsinálja, de ha ez a szolgáltató dolga, akkor nehogy már lehúzzák az embert! Kíváncsi leszek, az ÉMÁSZ mit fog mondani erre, mert akkor kérvényezni fogják a cserét.
2014. dec. 20. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!