Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri-e a vízteres cserépkályha?

Megéri-e a vízteres cserépkályha?

Figyelt kérdés
Eddig gázzal fűtöttünk, de arra gondoltunk, hogy beruházunk egy ilyenre, viszont nem tudom, hogy megérné-e pénzügyileg, meg hogy mennyire hatékony, úgyhogy ha valakinek van tapasztalata, akkor azt szívesen venném.
2014. dec. 23. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban van ilyen .A fűtés megoldása cirkóval van kombinálva .Nagyon sok gáz takaritható meg .Természetesen

ehhez száraz fa alkalmas,és meg kell tanulni a fűtési módot is .

2014. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát gáznál jobban megéri, ha hajlandó vagy fát vágni és nem kalodában veszed.
2014. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amennyire olvasgattam utána, ezt minden házhoz külön kell, mert a radiátorok méretétől függően kell csináltatni egyet, ha rá van kötve a rendszerre, viszont ezt otthon magamnak valahogy ki tudom számolni mekkora kályha kellene?


Csak mert mi egy kis faluban élünk, itt meg csak egy ember ért elvileg az ilyesmihez, viszont akiknek beszerelt ilyet, nem mondják túl magabiztosan, hogy megérte nekik, és olvastam is, hogy sok a kontár, úgyhogy valamennyit jó lenne számolgatni, mielőtt belevágunk a dologba.

2014. dec. 24. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos,a tüztérbe beépitett patkó,cső nagyon jó anyagból legyen.Ezt elkésziteni lakatos dolga .A kályhásé ezt a kályhába épiteni.A fűtés szerelőé meg a fütési rendszer kiépítése .Amit ajánlani tudnék,a gázt is meg kell hagyni,a 2 öt össze is lehet kombinálni.ha kályhával történik valami,még ne maradjatok fűtés nélkül .

1 voltam

2014. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

tűztér nagyságával elvileg a cserépkályhás kiszámolja (kellene tudnia), a cserépkályha teljesítményét. kérdés, hogy a lakatos csak összehegesztgeti a patkót vagy tudja e megfelelően nyomás próbázni, mert én ezek nélkül nem bíznék senkiben és inkább nem építtetném meg. nem csak összebarkácsolni kell az ilyesmit, mert ő már csinált ilyent.....vagy vannak megfelelő referenciás szakemberek, akik megfelelően szabályosan tudnak dolgozni, vagy csak megszabadítanak 6-8száz ezertől, aztán 2 év múlva semmire sem lesz jó a rendszered.

inkább egy sima cserépkályhát csináltass, vagy egy vegyes kazán+puffer is gazdaságos lesz.

2014. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindennel értek egyet az előzővel .Meg kell keresni azt a szakembert,aki cserépkályhába gyárt patkókat.Gond persze mindennel lehet,bármilyen rendszer legyen is az .Még az anyag hiba sem kizárt .Ezért egy ilyen kályha nem kerül 7-8 száz ezerbe .
2014. dec. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy teljes biztonságban legyél még egy áramszünet esetén is

,mert ugye ilyenkor minden cirkós központi fűtés is megáll ,egy akkumulátort is be kell iktatni a keringtető müködtetésére .Ehhez meg egy vill szer szakemberre is szűkség van .Egyébként ilyenre még egy vízteres kandallónál is szűkség van .Ez nem csak fűtési szempontból jó ha van ,hanem a kazánbiztonsága miatt is .Hogy értsed miről van szó.Már lehet 60-70 fokos is a viz a rendszerben,a tűz meg nagyon ég,és váratlan áram szünet következik be .Mivel megszünik a keringtetés ,a patkóban forrni kezd a víz.Ettől jobbik esetben csak megremeg a kályha ,de ez már elég hogy repedezett legyen .

2014. dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 esként 1 válaszoló voltam
2014. dec. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

www.biosolar.hu Itt többször kivesézték a témát.


Nagyon komoly méretezésre van szükség. Nagyon komoly !!!kazánbiztonsági berendezésekre!!! (Termikus elfolyó, automata rendszertöltő, nyomás szelepek) Arra is számíts, hogy rengeteg fa kell bele, és sok hamuval jár. Lehet egy vegyeskazán a kazánházban okosabb választás...

2014. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!