Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tényleg igaz ez a panelok...

Tényleg igaz ez a panelok fűtésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Régebben valami olyasmit hallottam, hogy ahol nem szabályozható a fűtés ott sokszor ugye az ablak kinyitásával szabályozzák a lakók. Ami viszont azt eredményezi, hogy minél inkább engedik ki a meleget, és be a hideget, annál inkább fűtik őket, mert a hőközpontban csak azt nézik, hogy a visszaérkező víz mennyit hűlt. Tehát a beengedett hideg miatt úgy tűnik a visszaérekző vízből, hogy nyomni kell a tömbnek a meleget még jobban. Ez igaz? És ezt akik ott laknak nem tudják?

Régebben emlékszem egyik rokonom panaszkodott, hogy folyton nyitva van az ablak, de csak azért is jobban fűtenek. :D Ezek szerint akkor magukat főzik meg?


2014. dec. 31. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van a családunkban egy panellakásunk ahol régebben nagybátyámék laktak de kiköltöztek végleg mivel több év után lakhatóvá bírták tenni a saját családi házukat.

Én még a szüleimmel élek sajnos nem keresek annyit hogy egyedül megtudjak élni abba a panellakásba, annak a rezsijét így minimálisan fizetjük a fűtés az ami drága mert központi ugye, és valóban nem lehet szabályozni a hőfokát, persze ez igaz hogy így a lehűlt vízre még jobban rányomnak én időnként elszoktam oda menni hogy lássák van ott valami mozgás mert vannak ott is bútoraink, meg időnként takarítani. Jó múltkor a barátnőmmel aludtunk ott amikor kettesben akartunk lenni és határozottan észrevettük hogy éjszaka amikor mindenhol csukva van az ablak akkor jóval hidegebb is van a lakásba a megszokott 25-26 fokos átlag helyett akkor csak 22-23 fok van legtöbbször. Amikor napközben sorba szellőztetnek a lakók egy tömbbe akkor már jóval melegebb van ott ahol nincs nyitva semmi ablak.

Épp ma délután mentem oda körbenézni meg kellett néhány ágynemű is mivel a nagynénémék meg a tesómék idejöttek szilveszterezni és nem volt elég takarónk meg párnánk és amint beléptem úgy megcsapott a forróság mert itthon nálunk átlag 22-23 fok van napközben is éjszaka meg 20 fok körül és mi ezt szeretjük, de amint megcsapott a 26 fokos hőség egyből ledobtam majdnem minden ruhámat mert majd megfulladtam. Persze muszáj voltam szellőztetni mert karácsony óta nem járt bent senki meg persze ha már ott voltam a barátnőmmel picit ki is takarítottunk úgy fél óra alatt. Amikor becsuktuk az ablakokat rá 10 perccel később már hőség volt megint, barátnőm már annyira nem bírta hogy bugyira vetkőzött annyira melege volt bent és csak hazaindulás előtt öltözött fel nehogy megfázzon ha megcsapja a hideg.

És ott mondta az egyik szomszéd akihez mindig becsengetek amikor arra járok hogy tudjon róla, ő is mondja hogy hiába szellőztet akkor melegebb van volt amikor összebeszéltek páran hogy próbálják meg nem kinyitni az ablakokat legalább egy délelőtti napon, amikor mindenki otthon van és lényegesebben hűvösebb volt a megszokottnál. Sőt még amikor egyik nap délelőtt mentem fel ég 1 hónapja akkor sehol nem volt nyitva semmi igaz nem is volt akkora hőség meg hideg sem kint olyan 5 fok körül lehetett. De akkor bent a lakásba is 22 fok volt csak, szóval ebbe van valami.

Nálunk a városunkba működik egy hőerőmű ahonnan a fűtést biztosítják az ilyen tömbökbe és ott egy ismerősöm mesélte hogy nekik 10 percenként kell figyelniük az órákat és szabályozni hogy a hőmérséklet 55-63 fok között legyen azt küldik a tömbökbe egy nagy fővezetéken keresztül, de ugye a tömböknél is van egy központ féle ahol szintén tudják vezérelni ezeket a dolgokat és ott ugye automatizált rendszer van ami úgy van beállítva hogy úgy engedje be a melegebb vizet hogy a vezetékekben amik már a lakásokba mennek meglegyen a 60 fok körüli átlag, és sokszor van hogy egyik percben 40 fokot mutat akkor ráküldi az automata másik percben rögtön felszalad akár 70 re akkor meg ugye letilt ez akkor szokott lenni ha valahol percekig nyitva az ablak és annál a radiátornál lehűl a víz és ez kering ugye így van olyan lakás ahol nem hűl le annyira ha hirtelen 70 fokos víz kerül a radiátorba és azért szokott nagyon átmelegedni. Elég bonyolult, de javarészt ez így működik sajnos. És sokszor én is ha szellőztetek akkor odafigyelek arra hogy ne legyen túl sokáig inkább kereszthuzatot csinálok hogy hamar felfrissüljön a levegő, és csukok is be mindent. Mivel tervbe van véve az hogy odaköltözünk a barátnőmmel így nem tudom mi lesz hosszú távon de majd kitalálok valamit hogy ne dögöljünk meg a nagy melegbe.

2014. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es hát nem vagy semmi :D
2014. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mai paneloknál általában már felszereltek hőszabályzót a radiátorokra. De amúgy valahogy így van a dolog, régen ugye nem került ennyire sokba a fűtés, így lehetett az utcát is fűteni meg szellőztetni agyba főbe.
2014. dec. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk van szabályzó nincsenek is ilyen bajok. De vendégségben voltunk egy ismerősnél és ott minden ablak nyitva volt, mert hogy különben túl meleg van. Igazából mondtuk nekik ezt a dolgot, de nem igazán értették, azt hittem én emlékszem rosszul.
2014. dec. 31. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
komolyan ezekben a lakásokban nincs egy elzárószelep (csap)? ügyfèlszolgàlat nincs a távhőnèl, ahol ezt a gondot jelezni lehet?
2015. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!