Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel éri meg a fűtés?

Kérdezlek kérdése:

Mivel éri meg a fűtés?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mivel kéne fűtenem? Jelenleg nincs bevezetve gáz a lakásba, és kémény sincs, villannyal (olajradiátor) megy a fűtés, de az nagyon drága, és meleg sincs. Mert néztem a gázt, de azt olvastam drága lenne a bevezetése. Valamint esetleg ezekre van valami támogatás? És ha igen, akkor kik kaphatnak? Remélem kapok jó válaszokat, mert következő télre már nem szeretnék sok pénzért fagyoskodni itthon.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. jan. 10. 01:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%

Alapból semmivel! - Kell egy tüzes pasi/asszony és nincs gond ilyesmire! )))


Egy ilyen kérdés megválaszolásához sok adat kellene. Épület/lakás típusa, rendelkezésre álló tőke.

Figyelni kell folyamatosan a pályázatokat, pl fűtéskorszerűsítésre, szigetelésre/ablakcserére.

Felmerülhet alternatív energiaforrások beépítése is. (napelem,kollektor).

Pályázat esetén érdemes kőkeményen számolni, hiszen minden számlával kell igazolni. Lehet többe kerül úgy! (számla a szerelőtől, anyagokról- eleve a 27% os áfát meg lehet spórolni és a pályázatírás költségeit, kínlódást, utánajárást-30%-os támogatásért nem éri meg kínlódni)


Gáz/vegyes-fa/szén tüzelésű kazán - több lábon állás ami a jelenhelyzetben megfontolandó.


Semmi nem lesz olcsó. Az az egy biztos, hogy ha nekiállsz akkor érdemes normális minőségi anyagokból tervezni hiszen agy fűtés 15-20-30? évre szól. Főleg a gázkazánoknál kell figyelni! Ár / érték arány, meghibásodások gyakorisága. Körbe kell érdeklődni ismerősöknél, szakembereknél. Fel kell venni a fapofát, több helyről árajánlatot kérni. Neten figyelni az akciókat (pl radiátoroknál késő ősszel, kora tavasszal 30-40%-ot lehet akciókban fogni. Gázcsonk bekötésekor néha akcióznak, ami önmagában iszonyat drága lett a rezsicsökkentés óta(nem a zemberekfizetikmeg))


1,5-2 milla cakk pakk az alap- határ a csillagos ég.


Röviden ennyi!

2015. jan. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Mivel éri meg a fűtés?

Azzal, hogy meleg lesz, és nem kell többé fagyoskodnod...

2015. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szigetelj, és nem lesz drága a villanyfűtés sem! Ha ugyanannyiba kerülne bevezetni a gázt, kazánt venni, kéményt szereltetni stb., mint amennyiből közel passzívra le tudod szigetelni a házadat, amit akkor utána nem kell fűtened, egyértelmű lenne az én választásom.


Amúgy fával a legolcsóbb, aztán gáz, aztán vezérelt áram, aztán nappali áram. Tehát csinálj vegyestüzelést puffertartállyal, ha nem, akkor csinálj kondenzációs kazános gázfűtést alacsony vízhőmérsékletű (padló-, falfűtés, vagy túlméretezett, nagy radiátorok) megoldással, ha nem, cseréld le az olajradiátort hőtárolós kályhára, amit vezéreltről tudsz üzemeltetni. Még azzal is jól járhatsz, ha egy hűtő-fűtő inverteres klímával fűtesz. Ha nincsenek nagy mínuszok, nagyon megéri...

2015. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb ha erdészettől tudsz fát venni erdei köb.-re. És azt magad vágod hasítod. Hogy hogyan tüzeled el attól függ mire telik. A legjobb nyilván a radiátoros központi vegyes kazán. Ha jó az elosztás kandaló vagy cserépkályha is lehet.
2015. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A lakás 55 négyzetméter, 3 szobával. Az ajtók, ablakok ki lettek cserélve, ami tényleg sokat számított, de még így is sok a fűzés sajnos.
2015. jan. 10. 13:07
 6/12 A kérdező kommentje:

Valamint kereségélés után találtam ezt az oldalt:


[link]


Valaki esetleg ismeri? Mert azt nem írja hogy egy hónapra mennyi lehetne vele a fűtés.

2015. jan. 10. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyi vele, a fűtés kb, mint az olajradiátorral. Persze próbálják az ellenkezőjét elhitetni veled, megmagyarázzák, hogy nem értesz a fizikához, amúgy is maradi vagy, mert ez világszenzáció... Ne hagyd magad.
2015. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerinted ha olcsóbb mindennél miért füstölnek mindenhol a kémények. A csoda dolgoknak mindíg van hátulütője.
2015. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Itt is kaptam üzenetben ezt a lehetőséget, és olvastam is róla régebben hogy jó, és kb annyiba kerül vele a fűtés mint a gázzal. Vélemény? Próbálta már valaki?

2015. jan. 10. 23:43
 10/12 anonim ***** válasza:

"olvastam is róla régebben hogy jó, és kb annyiba kerül vele a fűtés mint a gázzal. Vélemény? Próbálta már valaki?"


Istenem... Kérlek menj fel az eon.hu-ra, nézd meg, mennyibe kerül egy az áram, és a gáz... Ha kell segítség az átváltáshoz, 1kWh=3.6MJ


Aztán gyere vissza, és írd meg, hogy melyik a drágább energia, a gáz, vagy az elektromos áram! És hogy mennyivel!


Hátha letudhatjuk már ezeket a kérdéseket az idióta infrapanelekről!


LAKÁST NEM ÉRI MEG GÁZ HELYETT INFRAPANELLEL FŰTENI.

2015. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!