Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan gazdaságosabb a fűtés?...

Hogyan gazdaságosabb a fűtés? Melyik a jobb? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A párom szerint,csak akkor fűtsünk amikor otthon vagyunk,és csak abba a szobába ahol tartózkodunk,de szerintem meg akkor megy el kevesebb energia,ha 3-asra van egész napra állítva,mert szerintem több energiát használ el a boyler mire a már lehűlt lakást,vagy szobát felmelegíti.
2015. febr. 2. 13:37
1 2
 1/18 kovpet ***** válasza:
72%

Mindkettő igaz lehet. Ha egy hétig nem vagytok otthon, akkor érdemes lecsavarni. Egy órára meg nem érdemes.


A kettő között meg csak komoly számítások után lehet megmondani, hogy hol a határ, ahol már pont érdemes csökkentett fűtést alkalmazni.

2015. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Nincs határ, mindig érdemes lekapcsolni! Nem megy el több energia a felfűtésre.
2015. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kovpet ***** válasza:
44%
De, a felfűtés költségesebb a hőntartásnál.
2015. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Miért nem próbáljátok ki? Írjátok fel az óraállást és 3 napig az ő módszerét próbáljátok ki, majd megint 3 napig a tiédet. Az óra nem hazudik.

A komfortérzet sem elhanyagolható szempont, mert lehet hogy az ő módszerével spórolni fogtok, viszont a nem fűtött szobában mindig kellemetlen hideg lesz.

2015. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kovpet ***** válasza:
72%
#4: Ez jó lenne, csak a külső hőmérséklettel kell megbeszélni, hogy ne változzon abban a három napban :)
2015. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért ki lehet fogni olyan napokat, főleg egy időjárás-jelentéssel. ;)
2015. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kovpet ***** válasza:
Van egyébként erről tanulmány, nem az ujjamból szoptam a válaszom. Gugliztam egyet, de nem találtam. Majd ha nem munkaidő lesz és nem felejtem el, még futok vele egy kört és ha megvan, belinkelem.
2015. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

kovpet, ne fáradj, minden ma ismert fizikai elméletnek ellentmond az elképzelésed. Megpróbálom összefoglalni, de az elvakultakat úgysem téríti meg...


1: a fűtéssel az elveszett energiát kell pótolni. Nem mást. Nem többet, és nem kevesebbet.


2: ha magasabb a hőmérséklet-különbség kint és bent között, akkor egységnyi idő alatt több energia veszik el.


3: hőntartással ez az egységnyi idő alatt elvesző energia állandó


4: ha csökken a benti hőmérséklet (lekapcsoljuk a fűtést), akkor csökken az elvesző energia is.


5: Ha csökken az elvesző energia, csökken a pótlásához szükséges energia is.


6: mivel fűtéssel csak az elvesző hőt pótoljuk, SEMMI mást, csökken a fűtés energiaszükséglete is, tehát a költsége is


Egyetlen dolog lehet, ami miatt megérheti akár 1mp-re NEM lekapcsolni a fűtést, az a fűtőberendezés bekapcsolásakor fellépő alig észrevehetően kevésbé hatékony működés.


Ja, és ez egy népszerű tévhit, úgyhogy kiskegyed-jellegű "szakmai" lapokban simán leírják neked, hogy hőntartani olcsóbb...


Fizikus lapok nem foglalkoznak ezzel, nekik egyértelmű a kérdés, nem akarnak hülyét csinálni magukból.


Itt egy értelmes forrás (angolul):

[link]


Ja, aki bizonygatni akarja, hogy újrafelfűteni drágább, mint hőn tartani, az kérem azt válaszolja meg, hogy:

- HOVA VESZETT AZ A HŐ, AMIT PÓTOLNI KELL A VISSZAFŰTÉSKOR

2015. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"De, a felfűtés költségesebb a hőntartásnál."

Ja, ez amúgy igaz. 10°C-ról felfűteni valamit 20°C-ra drágább, mint 20°C-on tartani! De ezt felesleges is összehasonlítani, nem ez volt a példa. Mert akkor azt is mondd el, hogy lehűlni hagyni olcsóbb, mint hőntartani... Mert ez is igaz! ;)


Ja, hogy utána viszont fel kell fűteni? Igen! De a felfűtés előtt viszont le kell hagyni hűlni.. Oda fogunk kilyukadni, amint fent pontokba szedtem. 20°C-ról indulunk, 20°C-ra érkezünk. Csak az elvesző hőt kell pótolnunk, ami kevesebb, ha hagyjuk lehűlni (2. pont)...

2015. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kovpet ***** válasza:
Igazat írsz, de a másik oldalt nem nézed. A fűtési rendszerre is igaz az, amit a hőmérséklet-különbségről írtál. Tehát ha fullon járatod a konvektort vagy kazánt, akkor az rosszabb hatásfokon megy mint akkor, amikor kis energiával hőntartasz.
2015. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!