Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan gazdaságosabb a fűtés?...

Hogyan gazdaságosabb a fűtés? Melyik a jobb? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A párom szerint,csak akkor fűtsünk amikor otthon vagyunk,és csak abba a szobába ahol tartózkodunk,de szerintem meg akkor megy el kevesebb energia,ha 3-asra van egész napra állítva,mert szerintem több energiát használ el a boyler mire a már lehűlt lakást,vagy szobát felmelegíti.
2015. febr. 2. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia. Minél melegebb a ház, annál jobban hűl.

Érdemes levenni a fűtést, de azt is kell nézni, hogy ha túlhűl a ház, akkor hiába meleg a radiátor süt mindenből a hideg. Hideg a radiátor, a kanapé, az ágy.


Egy programozható termosztát a legjobb. Ha reggel 7 kor mentek el otthonról, akkor már 6 fele ne fűtsön. Egész nap ne hagyja 17°C alá menni a hőmérsékletet. Ha 16 kor ékreztek, akkor már 15 kor kezdjen el fűteni, hogy kellemes meleg fogadjon. Fürdés után 21 óra fele már leveheti a fűtést, éjszaka nem egészséges a túl meleg.

2015. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Tehát ha fullon járatod a konvektort vagy kazánt, akkor az rosszabb hatásfokon megy mint akkor, amikor kis energiával hőntartasz."


Nézd meg ezt a képet:

[link]

( [link]


Egy hagyományos kazán, minél inkább fullon járatod, annál jobb a hatásfoka! És sokkal többet javul, mint amennyit a kondenzációs kazán romlik... Aztán ott van a fatüzelés, az is minél nagyobb intenzitással ég, annál hatékonyabb. Aztán az elektromos fűtés, ami közel 100% minden esetben.

2015. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves #2, #8, #12-es válaszoló. Ha szigorúan a te szemszögedből nézzük, akkor igazad van.

De ha a grafikonjaid mellé odateszünk egy külső hőmérséklet diagramot, és bevesszük a fontos szempontok közé a KOMFORTÉRZETET, akkor sajnos már nem áll meg a nézeted.

Kipróbáltam mind a két módszert.

Komfortérzetben a szintentartásért fizetni kell ugyan egy átlagosan 2-4%-kal többet, de megéri.


Ha ellenben felfűtök, akkor a levegő hőmérséklete már jóval túl van a kellemesen, a falak, a bútorok, a padló viszont még ontja magából a hideget. És vice versa, amikor már lefeküdtem, akkor lenne komfortos a falakból áradó kellemes langyos, de akkor már minek?

Tehát a hőmérséklet lengetésével soha nem akkor a legoptimálisabb a levegő és a falak hőfoka, amikor nekem fontos lenne!

A felfűtést nem lehet jól programozni ELŐRE, mert mi van akkor, ha éppen akkor van jóval hidegebb, vagy jóval melegebb odakint? Akkor durván alul lövöm, vagy túllövöm a hőfokot, és megint nincs komfortérzetem.

Fűteni pedig leginkább a kellemes konfortérzet miatt fűtök...

Ha már fizetek, és nem is keveset, akkor a komfortérzetem legyen kellemes!!!

2015. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ha szigorúan a te szemszögedből nézzük, akkor igazad van."


Azért tegyük hozzá, hogy a gazdaságosság nem az ÉN szemszögem. A KÉRDÉS szólt erről, és nem a komfortérzetről...


(Amúgy igazad lenne, ha nem lennének tanuló, programozható termosztátok. De vannak. De mondom, ez komfort kérdése, és nem gazdaságosságé.)

2015. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, a kérdés a gazdaságosságról szólt.

De feltételeztem, ha az illető fűt, akkor azt amiatt teszi, mert komfortos hőfokon szeretné az otthon töltött órákat élni.

A napi lengetéssel valóban lehet 2-4%-ot spórolni, de az én véleményem szerint nem éri meg ez a típusú spórolás...

2015. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Komfortérzet,hát igen az nem kellemes.A párom mindig lekapcsolja a fűtést és mikor hazamegyek,egy jó fél órán keresztül pulóverben várom ameddig melegszik a lakás.Az ágy is bizony hideg,mivel lefekvés előtt egy órával bekapcsolom a hálóba a fűtést,de az ágy nem melegszik fel.3 takaróval bugyolálom be magam,mert vacogok.Persze reggelre meg teljesen leizzadok mert addigra meg felmelegszik az ágy is.Én amúgy eléggé fázós típus vagyok,de a párom sosem fázik,pólóba rövid nadrágba flangál otthon.Néha veszekszünk a fűtés miatt,főleg a konyhai fűtés miatt,mivel a párom szerint minek fűteni a konyhát,hát persze nem ő főz és mosogat ott a hidegbe.De szerinte a főzés által termelt hő elég a konyha hőmérsékletének.Mindenesetre köszönöm mégegyszer.
2015. febr. 6. 12:29
 17/18 anonim ***** válasza:

Az én párom is egy az egyben ilyen. Központi fűtésünk van de a háló -és gyerekszobában van külön kályha is hogy gyorsan lehessen nagy meleget csinálni.

Párom szerint felesleges tömni a nagy kandallót, elég csak a gyerekszobát napközben és a hálószobát éjjel. Az nem zavarja hogy a többi szoba 13-15 fokra is lemegy.

Amondó vagyok hogy ha valaki nem tudja kifizetni egy nagy ház fűtését, az ne vegyen nagy házat. Pont a fűtés az amin nem szabad spórolni mert az ember csak megbetegszik a hidegben, ráadásul veszélyes éjjel így aludni.

2015. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Önző a párjaitok. Az egész fűtés az ember komfortjáért van.

Az nem komfort, ha fagyoskodsz ruhában. Úgy gondolom, hogy lehet ezen spórolni, csak nem érdemes. Pont mint az élelmiszeren. Előbb utóbb megbetegszik a gyógyszer pedig nagyon drága. A munkahelyről kiesés is drága. Egy kisebb anyagi katasztrófa.

2015. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!