Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mosogatógép fogyasztás különbs...

Mosogatógép fogyasztás különbség tényleg csak ennyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most tervezek mosogatógépet venni és kiszámoltam, hogy ha van egy márka amiből A gép 14 literrel mosogat+1,02 kW-ot fogyaszt, B gép 10 literrel mosogat+0,9 kW-ot eszik és mondjuk minden 2 dik nap van bekapcsolva, akkor az 1 év alatt amit megspórolok vizet és áramot az lakossági fogyasztásban cirka 900 Ft.? Vagy valami nagyon elszámoltam?



2015. febr. 6. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A család nagyságától függ mekkora gép lenne az ideális .12 teritékesbe beférnek a nagyobb edények is .Félig rakottan nem érdemes üzelmeltetni.Egy 9 teritékesbe is sok minden befér,üzemeltetése alacsonyabb.Ha kell,mert vendégek jöttek,lehet 2 x inditani.A hagyományos mosogatás több vizet igényel.Itt a vízhasználatban minden bent van .

Az általad irt w fogyasztás arra érvényes,mikor hosszú a mosogatási idő,+ száritás is van .

Egy gyors programnál ez lenyegesen kevesebb .

2015. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jobban elférne a lakásban egy 45cm-s, de szinte mindenki lebeszél róla. 3-an vagyunk 1 gyerekünk van, nagy edényt ritkán használunk, tepsit sűrűbben. De csak kis tepsik.
2015. febr. 6. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Azért annak is nézz utána, hogy mit lehet betenni a gépbe és mit nem. Műanyagot szinte mindent lehet, de ami fém és nem rozsdamentes, azt elrozsdásíthatja. A régi merőkanalakat, esetleg a régi tepsit is vagy újra kell cserélned, vagy kézzel mosogatod. Másrészt a mintás poharakról, tányérokról - ha festett a minta, nem a mázban van - általában pár év alatt teljesen lekopik a minta.


Nekünk a kicsi konyhánkban egy régről maradt 4 terítékes mosogatógépünk van, de ebbe is 12 tányér és 10 pohár fér kb. De naponta-kétnaponta megtelik, hiszen főzés közben is elhasznál az ember egy-két tányért meg bögrét. A tálakat, lábast kézzel mosogatjuk.


Ami szerintem fontos, hogy a gép belseje variálható legyen. A szüleimnél rengeteg csésze, tálka keletkezik, a poharas-bögrés felső tálca nagyon hamar megtelik ezekkel. Szerencsére alul lehajtható az egyik tányértartó pálcasora, és oda is lehet nagyobb tálkákat tenni (a bögre lebillen). Tányérból jóval kevesebb keletkezik, azok elférnek így is.


A szüleim gépén egyébként éppen a lassú program van "economic" jelzövel ellátva, mert akkor alacsonyabb hőfokon, de hosszabb ideig dolgozik.


Még egy adat a gép méretéről: a szüleimnél a 12 terítékes mosogatógép (2 felnőtt, 2 egyetemista, 1 gyerek) szinte minden nap megtelik, hétvégén akár kétszer is. Hétköznap általában nem főznek. De mindenki használ egy tányért a reggelihez, egyet a vacsorához, egy-két közös tányér van a zöldségeknek, sajtnak stb. a reggelinél, esetleg a tízórai-uzsonna még egy tányér, ha az egyetemisták közül nincs valakinek órája, meg a hétvégéről maradt főtt ételek dobozai, és már majdnem tele a gép.

2015. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1800-ra jön ki a különbség, de a lényeg, hogy nagyságrendileg jól számoltad. (Biztos olcsóbb nálatok a víz...)
2015. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

számold rá hogy közben mennyi energiát takarítasz meg egy-egy családi összejövetel utáni mosogatásnál.

áldom az eszemet hogy vettem, rengeteg időt takarít meg!

2015. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!