Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az normális, hogy gáz cirkó...

Az normális, hogy gáz cirkó fűtéssel napi kb.20m3 gázt fogyasztok el?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most költöztem egy új albérletbe, amelynek gáz cirkó fűtése van. Eddig mindig távfűtéses lakásban laktam, így eléggé tájékozatlan vagyok ebben a témában és a tulaj rendkívül alacsony rezsit ígért, pont a gáz cirkó fűtésre hivatkozva. 3 fűtőtest üzemel a lakásban, napközben félig megengedve éjszaka pedig teljes gőzön - sajnos este még így is elég hideg van a lakásban, mert az ablakok szigetelése nagyon rossz :( Ezek így együttesen napi kb. 20m3 földgázt emésztenek fel. Szerintetek nem sok ez egy kicsit?

2015. febr. 7. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

De, eléggé. Főleg, hogy nagy mínuszok sincsenek most.

Viszonyításképp: konvektoros (ami tudvalevő, hogy sokkal korszerűtlenebb fűtési mód) 55 m2-es lakásban havi ~120 m3 megy el mostanában nekünk. Persze juj de meleg itt sincs, kb. 20 fok, és napközben dolgozunk, így csak este megy rendesen a fűtés.

2015. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk egy 55 éves "kádár~kockánk" van,se szigetelés,se rendes ajtó,abkak,+vékony födém volt. Kb.4~5 éve,mikor hideg január volt,a parapetes kombikazánnal/nem kondenzációs/ fűtve,és minden nap kádban,4-n fürödtünk(a ház 94m2)--volt,hogy 17~18 m3 gáz ment el.(azóta felújítottam).

Nagyon soknak tűnik!!!


Nem nézted el...és csak 2 m3?

2015. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nem néztem el, hétfőn költöztünk be, azóta 107 m3-el többet mutat az óra, ráadásul a fürdővíz is inkább a meleg/langyos kategóriába sorolandó, mint a forróba. Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy rendesen át lettünk vágva :'( Ehhez hozzávéve, hogy 143 ezret fizetünk közös költséggel együtt - amelyben utólag kiderült még a hideg víz sincs benne - átkozom a napot, amikor ilyen felelőtlenül döntöttem. Sajnos nagyon gyorsan kellett átköltöznünk, és ezt ki a hátrányunkat úgy rendje-módja szerint ki is használták. Viszont ha felmondom a szerződés, akkor automatikusan ugrik a 250 ezres kaució(fél évre szerződtünk, s emiatt még plusz fél havi vissza nem térítendő kauciót is fizettünk). De ilyen fogyasztás mellett talán így is jobb lenne váltani, mert leeszi a nadrágunkat is :(
2015. febr. 7. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi egy 140 m2 - es házban napi 12-13 m2 - t fogyasztunk , ha kint napközben 0 fok van , éjszaka pedig mínusz 2-5 fok.Összesen 11 db radiátorunk van és rengeteg ablakunk.

A kazán 1976 - os ÉTI termotéka ...

A 20 m2 rengeteg , az 2700 Ft naponta....

2015. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fotóznád le az órát?

Ez annyira hihetetlen! Nem nézed el pár tizedessel?

2015. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk kb 130 m2 en egy nem szigetelt házban 17-18m3 volt a héten. És 20 fokra fűtünk kb.
2015. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ezt a rész nem értem: " 3 fűtőtest üzemel a lakásban, napközben félig megengedve éjszaka pedig teljes gőzön"

te most a radiátorokat csavargatod? mert ugye írtad, hogy előtte távfűtésesben voltál és ott úgy szokás, de központi fűtésnél nagyon nagy butaság. a radiátorokat teljesen meg kell nyitni és a hőfokszabályzót kell beállítani arra a hőmérsékletre, amire szükséged van. azt se szabad tekergetni állandóan.

ha lezárod a radiátort, akkor nem tudja hol leadni a hőt. ezek a kazánok kb 60 fokig melegítik a vizet, utána letiltanak. lezárt radiátornál kering a 60 fokos víz a rendszerben és az egyetlen pont, ahol hőt tud leadni az maga a kazán. kimegy a hő a kéményen.

2015. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ígen, leírás alpján gyanus h a kérdező ezt csinálja rosszul.:)
2015. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%

Sziasztok,


Sajnos azt kell mondjam, ez lehet teljesen normális. Drágának drága ugyan, de ha régi a ház, nincs szigetelés, sok az ablak, régi nagy radiátorok vannak, sok víz a rendszerben és régi kazán, akkor simán lehetséges. Esetemben családi ház második szintje, 80-as évek végén megépítve, tető fa lambéria, felette üveggyapot, azon deszkák és padlás. Padlás felett könnyű szerkezetű ácsolat, azon pala nyeregtető és utólagos szigetelés kívülről. A lakás 100 nm2 és 80-a évek végi nagy radiátorok vannak, a lakásban összesen 8 darab, ebből a konyhában és fürdőben van egyedül modern lapos. Kazán egy szintén kb. 20 éves FÉG cirkó kazán (vízet bojlet adja a garázsból) Ablakok dupla üveges két elemből álló tisztításhoz szétcsavarozható fa nyílászárok. Szobák mindegyikében sok felületen fa lambéria és ezekben a hidegekben napi 20 m3 gáz. Ez ilyen sajnos. Átalányban van fizetve, ezért nyáron is fizetem, de így havi 30 ezer Ft körül van minden hónapban, nem fáj annyira. Felújítani a komplett rendszert minimum fél millió Forintban kerülne, az meg talán csak 10 év alatt térülne meg.

2017. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!