Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » én nem rég költöztem Budapeste...

Nemcsik kérdése:

én nem rég költöztem Budapesten a 16. kerbe kertes házba kb 40 négyzetméteres az épület és cirkó fűtés vagy 3 nap alatt 35 köbmétert fogyasztott el és ki be kapcsolgat kb 5percet ki kapcsol és 30percet megy ez normális?

Figyelt kérdés
és hideg van a lakásban pedig 25 C fokon van a termosz ez valóban ilyen rossz és ennyire sokat fogyaszt?
2014. jan. 28. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez tuti szar, 35 m3 nagyon sok!!!
2014. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha vékony a fal, rossz a hőszigetelés, ráadásul nagy a fajlagos felület, akkor szinte olyan, mintha a szabadban raktál volna tábortüzet. De hát erre már költözés előtt is lehetett számítani nem ?
2014. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Épületgépész vagyok és valami nagyon nem stimmel ott!
2014. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért Budapesten is kemény mínuszok voltak az utóbbi napokban. Ha rossz a ház szigetelése simán elmehet ennyi. Ha ténylegesen 25 fokra fűtesz, akkor meg pláne. Kicsi a ház, nagy a fajlagos felület, ahogy előttem is írták.

Ha feltételeznénk hogy télen végig ilyen mínuszok lennének, az csak 1000m3 éves gázfelhasználást jelentene. Ami egy régebbi háznál, még ha ilyen kicsi is, nem olyan borzasztóan sok.

2014. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kiegyenlítő tartályban nincs elég levegő vagy rossz.Akkor kapcsol be állandóan.Illetve lehet az egyik ok.Mert itt nem a az a gond hogy mennyi gáz fogy hanem hogy fogy de hova?
2014. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A cirkó nem 40 m2 fűtésére való...hacsak nem valami kicsi,10~12 kw-os.

Nem lehet,hogy nem csak azt a 40 m2-t fűti,hanem másik épületet is?

Én egy régi,szigeteletlen 94 m2-s magánházban a legtöbbet 17m3 gázt bírtam egy/24 óra alatt megetetni a Baxi kombikazánnal pár éve,amikor mínusz 16~18 fok volt- úgy,hogy öten fürödtünk is,ebből kettő félig engedte a kádat.

2014. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tegnap volt kint szerelő és szét szedte 9500Ft-ért meg csinálta azota jó meleg van a lakásban :D Azt mondta hogy nagyon retkes volt minden meg valami a hő érzékelővel volt meg nem volt elég levegő a tartályba ezeket meg csinálta most már melegebb van a lakásban sokkal :) szerintetek sokat kért érte? Teljes karban tartásért?
2014. jan. 29. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok! De ez van.

Én is sokallom az ilyen karbantartásért a 8~10 ezret,ezért csak 2 évente csináltatom meg.

Nagyjából mindenütt így~körül kérnek.

2014. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"szerintetek sokat kért érte? Teljes karban tartásért?"


Egyáltalán nem sok. Nélküle te egy hét alatt elhasználtál volna ugyanennyi összegbe kerülő gázt, ráadásul teljesen feleslegesen, mert továbbra is fáztál volna. Most ha ezek után kevesebb gázt használsz és még melegebb is lesz akkor én azt hiszem mindketten jól jártatok...

2014. jan. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!