Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ket helyre is be kell fizetnem...

Ket helyre is be kell fizetnem ugyanazt a vizdijat negy honapig?!

Figyelt kérdés

December 18-an vizorakat szereltettem fel tarsashazi lakasomban es aprilisban hitelesittettem.Tehat negy honapja porognek az orak.

A kozos kepviselo viszont ugy szamolja,hogy csak 2015 majus 1-tol van vizoram,tehat negy honapra,januar 1-tol aprilis 30-ig teljes kozos koltseget szamol fel! 45 000 a teljes kozos koltseg,vizora nelkulieknek,es 10 000,ha van vizoram.

Jogos ez?!



2015. ápr. 20. 12:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Azzal jon,hogy csak a hitelsitestol szamit a vizoram. De hiszen a Vizmuvek a hitelesites elotti fogyasztasom is kovetelni fogja!
2015. ápr. 20. 12:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy követel bármit a Vízmű, amit nem hitelesített óra mért?

Várd ki a Vízmű számláját, mert ők csak a hitelesítéstől számláznak, és fizesd be a társasháznak a közös költséget.

2015. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak a hitelesitestol?

Akkor marcius 30-ig a 35 kobmeter ingyen volt?

Tehat a 35-rol indul nekem a szamlazas?

2015. ápr. 20. 14:11
 4/6 A kérdező kommentje:

Most hivtam a Vizmuveket.

Azt mondjak,mar a hitelesesites elotti fogyasztast is nekik kell fizetnem,a vizmuveknek=dijbeszedonek,a szerzodesmegkotestol indul a fizetes,ami beszereleskor tortent,tehat 0 oraallastol.

Nah,remelem igy lesz.

Ki akar 140 000-et befizetni kozos koltsegbe meg pluszba?

Eleg volt a 60-70 ezret kiadni a vizorakra!

2015. ápr. 20. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ezt most nem értem. December 18-án felszereltetted,akkor hogyhogy áprilisban hitelesítetted? Elvileg már eleve hiteles vízmérőt szerelnek fel,amit aztán 1-2napon belül kéne ,hogy jöjjön a szolgáltató és leplombáljon(már ha tud és már ha kapott értesítést a cseréről) Ha nem kapott értesítést és plomba nélkül lifegett 4hónapig akkor egyrészt jogtalanul babráltál a rendszerrel, másrészt ebben az esetben hiába volt fent egy hiteles vízmérőd,azt nem feltétlenül kötelesek elfogadni mint hiteles mellékvízmérőt és akkor igenis átalányt kell fizetned/vagy jelen esetben a megemelt közösköltség díját/. De ezek szerint elfogadták,szóval gondolom le lett plombálva. Vagy csak látatlanba mondta az ügyfélszolgálatos, lévén ő sem mindentudó és a részletekről nem tudhatott. A kérdés továbbra is az,hogy hogyan is történt az a hitelesítés. És hogy mikor járt le az előző vízmérőd hitelesítési ideje.
2017. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na már most a hitelesítési idő úgy van,hogy van egy plomba a vízmérőn(nem az a kék műanyag amit a vízmérő elé raknak,hanem egy drótdarabra helyezett kis számlenyomat a vízmérőn.Az egyik felén elméletileg 3 szám olvasható,mely az évszám utolsó három jegyét képviseli. Például ha az van rajta ,hogy 008-akkor a vízmérő 2008-ban lett hitelesítve, ha pedig 6 év a hitelesítési ideje az almérőnek,akkor 2008+6=2014 év december utolsó napjáig hiteles. Igazából egész évben. Bár te korábban is lecseréltetheted,nem kell megvárni az utolsó napot, veszteni nem vesztesz vele semmit,főleg ha ez a költség is benne van a közös költségben.Ha nincs benne az már más kérdés. Akkor érdemes csak halasztani,ha tudja az ember,hogy az adott év végén már máshova fog költözni. De sokkal logikusabb lenne,ha mindenki befizetne x összeget az ott lakott idő arányában a közösbe és abból fedeznék a mérőcseréket.
2017. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!