Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki - Mivel spórol a legtöbbet...

Ki - Mivel spórol a legtöbbet a rezsin?

Figyelt kérdés
(pl. nem fűtök csak 15°C-ra, jobban felöltözöm, olcsóbb mosóport vettem, ami csak havi 250Ft, stb.)

2015. máj. 21. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Energia takarékos led izzók , a hűtőben 1 fokozat megy , nincs hűtő ládánk . Mosószódát használok . Akciósan vásárolok, nem bőséges és állandó az étkezésünk . Nincs piálás se cigizés . Ásott kútból locsolok kertet és forróság idején a járdákat . Nincs minden nap sütés - főzés . Hőtükrös fólia van a radiátorok mögött . A szoba termosztát 18,5 C fokra van állítva , a vízfoka 60 Celsiusra .
2015. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Lecseréltük a cirkót kondenzációs kazánra, és leszigeteltük a házat.
2015. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A fűtés nagy része hulladékfával megy
2015. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért "kerülöm meg" a villanyórát,mert sokar fogyaszt a porszívó!...amivel visszafelé forgatom a gázórát=D
2015. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Müller vagy DM saját márkás termékeit vesszük, a gáz átalány, ezért mikró helyett ott melegíthetünk pl kávéhoz vizet, a wc-t le lehet önteni a felmosóvízzel, takarékos izzók, telefont feltöltöm a munkahelyemen, akkor mosok, ha megtelik a mosógép, és általában 40 fokon
2015. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Takarékos izzók, mosószóda, szigetelés, leginkább sima vízzel takarítunk, a víz kemény, de arra jó az ecet...

Annyira fűtünk, amennyire jólesik, nem vagyunk fázósak és tudunk pulóverben lenni télen. Nem telefonálunk, csak röviden s ha fontos.

Ezek ilyen alapok nálunk, ha felvetne minket a pénz, akkor is így csinálnánk. Különösebben takarékoskodni nem kell a rezsin, 4ezer a Net és 11 ezer a villany, s ez utóbbiban nemcsak a 2 számítógép intenzív használata van benne erősítővel, hangfalakkal s az összes főzés-sütés, mivel kész cuccokat (pl. kenyér) nem veszünk, hanem a villanyfűtés is :)

2015. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokszor pedig kint főzünk bográcsban. Rengeteg fánk van, sose fogy el...
2015. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

bár nem rezsi, de érinti: én itthon főzök, és nem ötletszerűen vásárolok, hanem mindig 2-4 héttel előre összeírom, miket szeretnénk enni, és felírom a noteszomba, hogy a főzés napján mit kell hozzá venni. ettől pedig nem térek el...

ez látszólag kényelmetlen, de valójában nagyon sokat lehet vele spórolni, és ha van rajtad egy kis súlyfelesleg, a fegyelmezett beosztástól még le is adhatsz pár kilót :)


szerintem itthon főzni sokkal olcsóbb, mint ötletszerűen vásárolni. olcsóbb, mintha kenyeret, párizsit, tejet veszel munkába menet. én mindig 2-3 napra főzök.

most új hűtőre spórolok, nincs mélyhűtőm, de míg volt, volt, hogy oda is betettem 1-2 adagot nehezebb napokra vagy hóvégére. Sokszor jókor jött.


Én most azon is spórolok, hogy munkába gyalog járok, de nincs túl messze, napi pár kilométer csak.


Ahogy előttem is írták, a bojler letekerésével nagyon sokat lehet spórolni. Ráadásul ha alacsonyabb hőfokon áll, kevésbé vízkövesedik.


Ha régi a hűtőd, érdemes gyakrabban leengedni, mert akkor kevésbé tekeri fel az áramot.

2015. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja, és még egy, amit én már több mint 20 éve csinálok: van itthon egy számlavezető füzetem. 1 oldal = 1 hónap.

Mindig felírom, ha bejön a számla, és ha kifizettem, kipipálom. Ugyanide írom a mérőóraállásokat, a bevételeket és a tervezett kiadásokat. Volt, hogy megszorultam, és ez segített megoldani a helyeztet (kisakkozni, mit hogyan csináljak), de segített spórolás megtervezésében is.

2015. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!