Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet spórolni a rezsin?

Hogyan lehet spórolni a rezsin?

Figyelt kérdés

Minden tipp és tapasztalat érdekel.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. jún. 21. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Villanyt csak akkor égetem ha muszály számítógép éjjel nappal ment mostanában csak nappal.Talán ennyi ami most eszembe jut 18000 -ről 13000 re ment le a villanyszámla.A tüzelésre is vannak tippek de nem tudom mivel fűtesz így azt nem írom.Avízzel nem tudok spórolni mert a napi fürdésről nem mondok le.
2012. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Családi házban élsz vagy "panelban"?

2012. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gázzal fűtünk.


Téglaépítésű körfolyosós épületben élünk.

2012. jún. 21. 15:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos áram: Ha nem vagy otthon, vagy este, húzd ki a tv-t, dvd-t, számítógépet..stb., nekünk 1-2000Ft/hó megtakaritás, csak ebből. Szerezz be energiatakarékos fogyasztókat, nekünk mindenhol led világítás van, nevetségesen kevés a fogyasztása. Hűtő hőfokszabályzója levéve a legkissebb fokozatra, keveset nyitogatjuk. Télen, minden nap 2-3 flakon vizet raktam ki az erkéjre, és reggelre, mikor megfagytak, betettem a hűtőbe, így szinte be sem kapcsolt a hűtő.

Víz: Zuhanyzunk, kivéve a gyerekek, ők fürdenek, az ő vizüket nem engedjük le, azzal öblitjük a wc-t. Feleslegesen nem folyatjuk a vizet. Ezzel inkább a környezetet védjük, anyagilag sokat nem lehet megsporolni.

Gáz: Levettük a gázkonvektor készenléti hömérsékletét 32C-ra, ilyenkor nyáron elég ez is, télen pedig használat előtt felállítjuk 44-48C-ra, feleslegesen ne tartson folyamatosan készenlétbe 45 fokos vizet, ha otthon sem vagyunk.

2012. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mi ennek az időzítőnek pontosan a neve, amit a bojlerre vettetek? És ezt hova kell rárakni...?


Előre is köszi! :)

2012. jún. 28. 13:32
 6/9 Draki válasza:
75%
A mobiltelefon számlára tudok egy nagyon jó megoldást, elsősorban azoknak, aki 6-8 ezer forintnál többet beszélnek egy hónapban. Nekem az átlag 25 ezres számlámból 13-15 ezer lett és nem beszélek kevesebbet.
2012. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ezek mellett én még azt tudnám ajánlani, hogy pár 100 Ft-ből a csapokra/zuhanyra fel lehet szereltetni perlátort. felbuborékosítja a vizet. kb 1/3-ára csökkenti a víz használatát. a víz érzése puhább lesz, 1x kicsit furi, de teljesen pozitív. max ha pl egy fazekat töltesz meg, akkor kicsit tovább tart, de ennyi.és nagyon megéri.
2012. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Perlátor a csapra, zuhanyra, ablakok szigetelése (nem csere, szigetelés), redőnyök használata éjjelre, a konyhát nem kell fűteni, csak kb. januárban, amikor 16 fok alatt lenne a hőmérséklete. A szobában sem kell 22 foknál több. Éjjelre még ezt is lejjebb veheted. Ha elmész otthonról hosszabb időre, ne engedd nagyon lehűlni a lakást, mert drágább visszafűteni, mint egy alaphőt tartani. Használj huzatfogót az ablakoknál. Vegyél energiatakarékos égőket, az nagyon sokat számít! Rövid programon moss, és alacsony hőfokon. Ha nincs gyereked, akkor nagyon koszosak nem lehetnek a ruháid. (Oké, ha olyan helyen melózol, akkor igen, de akkor sem az összes.) Ha régi a hűtőd, cseréld le, nagyon megéri! Megtérül, hidd el! Ha nem önleolvasztós, ne hagyd, hogy jegesedjen.
2012. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok. A szerződéseket, régi előfizetéseket érdemes átnézni, sokszor jobbat is találsz, akár azonos szolgáltatónál.
2012. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!