Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire emeli meg az villanys...

Mennyire emeli meg az villanyszámlát az inverteres klíma?

Figyelt kérdés
Érdemes egyáltalán egy kb 20 nm-es szobába?

2015. szept. 4. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Érdemes?

Ha nem bírod a meleget, ami ott van, akkor szükséges.


Fűtés szezon elején jobb vele fűteni, mint bármi mással.


Szerintem nem fogod észrevenni a számlán. Éves szinten fog 100 órát működni...

2015. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja igen,azt még hozzáteszem,hogy fűtésnél kérdés főleg,mert eddig mindig olyan albérletbe voltam,ahol távhő/konvektor vagy valami hasonló fűtés volt. Villany fűtésekről csak rosszakat hallottam,de erről az inverteres klímás fűtésről még konkrétan semmit.
2015. szept. 4. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hálószoba a legmelegebb és mivel a lakás nem egy légterű, ezért oda szereltettünk fel inverteres klímát. A hálószoba pont 20 m2-es, 2,5kw-os Panasonic készüléket választottunk. Nálunk nagyon bevált, mert nyitott ajtónál azért a többi helyiséget is hűti. Ezen a nyáron lett kipróbálva, egész nap ment kb. este 10-ig 23 fokon, 2000 Ft-tal lett több a villanyszámla. Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Ja, és hűtő-fűtő klíma, ráadásul nagyon halk.
2015. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mármint havonta 2000 Ft-tal lett több a villanyszámla.
2015. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen,de engem főleg a fűtési része érdekelne,mert érzésem szerint 31-32 fokról 23-ra lehűteni kisebb energiaigényű,mint mínuszokról 20 fokra felmelegíteni. Persze lehet tévedek,de a válaszokat nagyon hasznosnak találtam,köszönöm szépen! :)
2015. szept. 4. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, mennyire igaz.


"Először néhány szó a fűteni is képes klímaberendezésekről: a klímaberendezés egy hőszivattyú, ami azt jelenti, hogy hűtéskor hőmenynyiséget szállít a hűtött térből a külvilág felé. Egyszerű - és ésszerű - gondolat, hogy ez megfordítva is működhetne. Működik is! Egy egyszerű kis szerkezet beépítésével megfordítható a folyamat, így most a külső térből szállítható a hőmennyiség a belső tér felé - tehát a készülék fűt. A megoldás egyetlen problémája, hogy mások a körülmények nyáron, amikor hűteni akarunk, és mások télen, amikor fűteni. Gondoljunk csak bele: nyáron kb. 24 0C-os az helyiség, ahonnan elszállítjuk a hőt, és mondjuk 35 0C, ahova szállítjuk. Télen meg mondjuk -10 0C a külső hőmérséklet, ahonnan hőt kell elvonni, és kb. 22 0C, ahová szállítani kell. Azt hiszem, nem nehéz belátni, hogy könnyebb a 24 0C-os levegőt lehűteni 1-2 0C-kal, mint a -10 0C-osat. Éppen ezért a sztenderd - ki/bekapcsolós - berendezések NEM ALKALMASAK ARRA, hogy 0.+5 0C alatti külső hőmérséklet esetén fűtési üzembe működjenek.


Kár! Pedig klímával fűteni nem is olyan rossz dolog. Hogy miért? Azt hiszem, hogy e néhány pontban eloszlathatok két tévhitet olvasóinkban.


1. tévhit: Árammal fűteni drága! Igen, ha villanyradiátorral vagy hőlégbefúvóval teszi. De a klímás fűtés még a legrosszabb esetben is háromszor annyi fűtési teljesítményt "szállít be" a lakótérbe, mint amennyi elektromos áramot fogyaszt. És ez a szám akár ötre is felmehet. Egyet fizet, ötöt kap! Ugye, nem is rossz.


Ha Önnek önálló vezetékes földgázellátása van, akkor kb. egynegyedét fizeti annak, mintha árammal fűtene (villanyradiátor, hőlégbefúvó). Ha tehát a klímás fűtés négyszer annyi hőt tud szállítani, mint amenynyi áramot felvesz a hálózatból, akkor a megrendelőnél pontosan ugyanannyiba kerülne a klímás fűtés, mint a gáz. Ha bármilyen más rendszerű fűtésnél - társasház központi kazán, távfűtés, PB-gázfűtés - gazdaságosabb lehet egy klímás fűtési megoldás.


2. tévhit: A klíma nem tud elég meleget csinálni! Ez méretezés kérdése. Ha egy lakás 10 kW fűtési teljesítményt igényel, és ez biztosítva van klímával, akkor az a lakás ugyanúgy megfelelően fel lesz fűtve, mint bármely más megoldással.


Egy klíma fűtéskor 40-45 0C hőmérsékletű levegőt fúj be. Azért ez nem olyan rossz!


3. Ami nem tévhit, de kevesen tudják: a légbefúvós fűtés az egyik legrugalmasabb fűtési megoldás! Egy légfűtés pár perc alatt meleg levegőt fúj a lakásba, és mivel mesterséges légáramoltatást - azaz ventilátort - használunk, ez gyorsan eloszlik a teljes fűtött területen. Ezen kívül minden más fűtés a levegővel együtt fűti fel a helyiségben lévő tárgyakat, falakat. Ezzel szemben a légfűtés a levegővel kezd, és csak a felmelegített levegő fűti fel azután a helyiség berendezési elemeit.


Na, egész szép ki érvrendszert felsorakoztattam itt a klímás fűtés mellett, csak hát ez a fránya 0.+5 0C határ, ez gond. Mert hát nálunk ugye szokott ennél hidegebb is lenni! Ha eljutott velem idáig ebben a fejezetben, már nélkülem is ki fogja mondani: inverter! Az inverter-technológia - a korszerű hűtőközegek megjelenésével együtt - ma már -20.-25 0C külső hőmérsékletig működő hőszivattyús klímákat biztosít, ami azért már elgondolkodtató lehetőség."

Medgyesi Tamás

okleveles gépészmérnök

épületgépész

2015. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Klíma kérdése is ám, hogy milyen külső hőmérsékletnél romlik le a teljesítmény s mennyire... Pl. van, amelyik -15 celsiusnál képes 100%-os hatékonyságra (annyit fűt, amennyi áramot felvesz), fölötte természetesen jobb, ezzel verve az összes belső elektromos fűtést, amik ugye mindig 100%-os hatékonyságúak.

Hogy kinek mi a drága, illetve mi éri meg, az a körülményektől is függ, itt pl. nincs gáz, mi villannyal fűtünk (olajradiátor s effélék), klímával olcsóbb lenne, bár nem térülne meg nagyon hamar (alacsony a fűtésköltségünk), viszont a hűtés s az ezzel járó kényelem miatt megérné.

Mindig elolvasom az ilyen kérdésekre adott válaszokat, én is jókat hallottam az ilyen klímákról, be fogunk szerezni egyet a házba :)

2015. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Engem nem a megtérülés érdekelt volna,hanem hogy konkrétan mennyit emel,mert ilyen albérletbe szándékozok költözni és még sose hallottam róla,de már megnyugodtam,mert rosszat nem írtok róla. :)

Aztán majd megtapasztalom később :D

2015. szept. 5. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát fűteni még nem használtam mert tavasszal csináltattam de jún.júl. aug. összesen 6000 forint volt a villanyszámla növekedés . Tehát havi 2000 átlagban. Nem ment éjjel nappal de nem is kellett csak a nagy kánikulában. 3.8 kilówattos és sokszor nem csak 1 szobát hűtöttem.
2015. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!