Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany kifizetésének megkerül...

Villany kifizetésének megkerülése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, csupán kíváncsiságból kérdezem, mindig is kíváncsi voltam erre. Nos feltételezzük van egy házam kapok 100 ezer forintos villany számlát. Ezt hogyan mikén lehetne, ki kerülni? Van ugye az albérlet, vagy ház vásárlásnál, ha valaki házat vesz és villany kifizetésre vár az előző lakoktól. Ilyenkor nem terheli az új lakokat az előzőktől maradt, villany számla? Szóval ha én valakinek, el ajándékozom a házat, és az ő nevén van akkor őt már nem terheli az utánam maradt villany ugye?

2015. szept. 22. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Vásárlásnál, ajándékozásnál minden közszolgáltatótól kell egy u.n."nullás" igazolás, hogy a szolgáltatók felé nincsen tartozás. Az adásvételi/ajándékozási szerződést csak ennek meglétében lehet megkötni ügyvédi ellenjegyzéssel.
2015. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Áramszolgáltató ügyfélszolgálatán dolgozom.

Sosem fizeted az előző lakó fogyasztását.

Van egy mérőállás, amivel megtörténik az átadás-átvétel.

Ezzel a mérőállással készül egy végszámla, ezzel szüntetik meg a szerződést.

Utána átkerül a te nevedre, és 0-ról indulsz.

Vagyis inkább úgy írom, hogy tiszta lappal, mert ha a mérő 8567-en áll, akkor a te szerződésed innen indul.



A kérdésed eleje nem teljesen tiszta, hogy mit akarsz kikerülni. Ha megkapod a számlát, akkor ki kell fizetni, hiszen azt a mennyiséget elhasználtad. Ha nem fizetsz, kapsz felszólítókat, és egy idő után kikapcsolnak. Ezt 99%-ban akkor is meg tudják tenni, ha nem vagy otthon, vagy nem engeded be a szerelőket.

A 100 ezres számla kiérkezését max úgy tudod megakadályozni, hogy a leolvasót nem engeded be. DE ez is körülményes, mert többször visszamegy, és bújkálnod kell előle. Ha kertes házról van szó, heteken át nem leszel a kertben, mert bármelyik idegen lehet a leolvasó?

Így kaphatsz egy becsült számlát, de annyira nem jó megoldás, mert a rendszer minden alkalommal jelezni fogja, hogy nálad kimaradt a leolvasás. Rendszeresen leveleket fogsz kapni, és egy idő után a szolgáltató a jegyzőtől kér segítséget, aki kiad egy papírt, hogy az engedélyed nélkül is be lehet lépni az ingatlanodra, mert eddig akadályoztad a hivatalos személy munkáját. (igen, a leolvasó is annak számít)

Ez egy hosszú folyamat, nem 1-2 hónap, de ha közben tovább használod a villanyt, és nő a tartozásod, több százezres számla is lehet a vége. Nem egyszer találkoztam ilyen esettel. A részletfizetési kérelmeket minden esetben egyedileg bírálják, és ha nálad nyoma lesz ennek a kis afférnak (nyugodj meg, lesz nyoma), akkor elestél a részlettől. Vagy előkeríted a pénzt a föld alól is, vagy - immár áram, fény, melegvíz, internet (bármi, ami árammal megy) nélkül olvashatod a végrehajtó levelét.

Ez már tényleg a legvége, de letilthatják a munkabéredből, vagy ha túl sok, akkor ráterhelik az ingatlanodra, és egy ki nem fizetett villanyszámla miatt kihirdetik az árverezést. Eddig nem szokott eljutni a folyamat, mert az emberek tényleg a föld alól is előkerítik a pénzt. Vagy ha olyan családról, egyénről van szó, aki minden egyes szolgáltatónál csak halmozza a hátralékokat, akkor több milliót is összeszed, de az ilyeneknek általában nincs munkájuk, és vki más nevén van a ház, így be sem lehet hajtani. Remélem elég részletes voltam, ha mégsem erre gondoltál, fejtsd ki bővebben.

2015. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
háznál olyat keressünk ahol nincs tartozás,mert az összeg ha nincs italásra akkor annak kell fizetni es nemter mrg az összeg.De tudok egy albetletet ahol nincs tartozás én is nézegetem.
2015. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

az adás-vételinek semmi köze a nullás igazolásokhoz, nincs ilyen, hogy csak így lehet eladni a házat.

pont azért, amit írtam, a régi tulaj tartozása mindig az ő tartozása marad.

nem az ingatlanhoz kötődik a tartozás, hanem a személyhez, hiszen a szolgáltató a személlyel áll szerződéses jogviszonyban.


ha megtörtént az adás-vétel, utána kell menni a szolgáltatókhoz - víz, villany, gáz, stb - intézni az átírást.

az új tulajjal akkor is szerződést kötnek, ha a réginek van tartozása.

tudod, miért? mert senkit sem lehet megakadályozni abban, hogy szerződést kössön! az új tulaj megkapja a maga szerződését, az addig elfogyasztott mennyiséget pedig leverik a régi tulajon.

legalábbis az áramszolgáltatóknál így megy.

hidd el, több százszor, de lehet, hogy több ezerszer elmondtam már az elmúlt 10 évben az ügyfeleknek.

2015. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

a 3-as kicsit érthetetlen, kinek kell fizetni?

mit akartál írni?

2015. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kinek a haza?
2015. szept. 22. 18:58
 7/13 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben kielégítő volt, a válasz igen pont erre gondoltam. Egyszóval aki, tartozik nem menekül így is úgy is le, fogják rajta verni. Új lakok pedig új szerződést kötnek, nekik semmi közük a volt, lakok tartozásához.:)
2015. szept. 22. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Így van!

Akinek a nevén volt az óra, annak a sara marad a díj, míg ki nem fizeti. Átírás után az új mókus fizeti a fogyasztottakat...

2015. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Lajcsi, te vagy az?
2015. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha már itt tartunk..Mi van akkor ha felesben vagy tulaj és az egyikük nevén van a szerződés meg a tartozás?A másik nem is lakott ott amikor ez felhalmozódott mégsem engednek neki újat kötni saját névre mig azt ki nem fizeti...
2015. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!