Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany kifizetésének megkerül...

Villany kifizetésének megkerülése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, csupán kíváncsiságból kérdezem, mindig is kíváncsi voltam erre. Nos feltételezzük van egy házam kapok 100 ezer forintos villany számlát. Ezt hogyan mikén lehetne, ki kerülni? Van ugye az albérlet, vagy ház vásárlásnál, ha valaki házat vesz és villany kifizetésre vár az előző lakoktól. Ilyenkor nem terheli az új lakokat az előzőktől maradt, villany számla? Szóval ha én valakinek, el ajándékozom a házat, és az ő nevén van akkor őt már nem terheli az utánam maradt villany ugye?

2015. szept. 22. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

ilyen feles megoldás csak ingatlan tulajdonjogánál van.

szolgáltatók mindig egyetlen emberrel kötnek szerződést.

(vagy céggel, de az más kérdés)

2015. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
20%
Igen.Tulajdonjog.És nekem nem lehet áramom a házban mert a másik tulaj tartozik.Emiatt nem tudok beköltözni.A fülük bojtját se rebbentik.
2015. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Állj. erről írtam. ez nem így megy, ahogy te írod.

ha ő tartozik, és kezdeményezitek az átírást, akkor az ő szerződését lezárják egy mérőállással, addig a fogyasztást neki kell fizetni. ha nem foglalkozik vele, az sem számít, mármint a te szempontodból. majd kiadják behajtó cégnek, vagy végül végrehajtónak. azzal neked nem kell foglalkoznod. veled kötnek egy új szerződést, és épp úgy vételezheted az energiát, mint bárki más.

2015. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!