Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nyitott fűtési rendszerbe...

Nyitott fűtési rendszerbe lehet puffertartályt beépíteni vagy ez csak zárt rendszerbe lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor mire kell figyelni? Bármelyik puffertartály jó erre a célra?
2015. szept. 25. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

ha kiegyenlítő tartályra gondolsz, mindkét rendszerben szükség van rá.

Nyitott rendszernél ügyelni kell arra, hogy a rendszer legmagasabb pontján legyen (ez általában a padlástér), és nagyon fontos, hogy a tartály, fagy elleni szigeteléssel legyen ellátva!

2015. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meleg víz tárolóra gondoltam. Nem tudunk tartani a házban egy kb.-i állandó hőmérsékletet télen. Tavaly téli eset:Este éjfél körül tettünk még a tűzre, ekkor kb.22-23'C volt a házban és 5 óra körül reggel már csak 15-16 'C-ot mértünk. A padlásszigetelés mellett erre gondoltunk, hogy megoldás lehet, hogy talán nem hűl le olyan hamar a rendszer.
2015. szept. 25. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a választ nem tudom...nekünk zárt rendszeren van 1000 literes. Viszont én úgy gondolom,hogy ha ennyire nagyon lehűl reggelre akkor nem a puffer fogja a gondotokat megoldani hanem a szigetelés vagy ha régi rossz ablakok vannak akkor azoknak a cseréje!!!
2015. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 es ha a kérdező kiegyenlítő tartályra gondolt volna azt kérdezi. A puffer tartály teljesen más.
2015. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nyílászárókat tavaly kicseréltük, ezzel nincs gond. Szigetelés sajnos nincs, legtöbb hő a padlás felé távozik, szóval ahogy azt írtam ezt idén szeretnénk szigetelni.

A rendszerben kevés víz van, ezért hamar felmelegszik, de hamar le is hűl. Ennek orvosolására gondoltunk a meleg víz tárolóra.

A kettő együttes alkalmazásától ha nem 100 %-ban, de nagy mértékben várjuk a megoldást!

2015. szept. 25. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
kell hívni egy fűtésszerelőt aztán az megmondja a tutit meg azt is milyen költséggel fog járni meg hát most már eszükbe jutott az embereknek,hogy fűteni kell így a szerelők is be vannak táblázva szóval nem igazán kellene halogatni a dolgot.Ha lesz puffer akkor laddomat vagy keverőszelep alap legyen benne!!!
2015. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"kell hívni egy fűtésszerelőt aztán az megmondja a tutit"

Hát nem!

Hívni kell egy egy épületgépész mérnököt (tervezőt) aki megmondja a tutit, szükség esetén méretezi is a rendszert.

2015. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!