Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » EDF Démász áramszámla hogy...

EDF Démász áramszámla hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Valaki eltudja magyarázni mert nincs kedvem és időm bemenni hogy miért van a számlán a fogyasztásod mennyisége ketté hasítva valami titokzatos aranymetszés szerint és az egyik felét a normál díjszabás szerint ,a másik felét pedig az évi 1320kWh feletti fogyasztási díj szerint számolják el ami kb 1Ft al drágább az előzőnél.


Jól sejtem hogy ők az én bediktált havi fogyasztásomat kivetítik egy évre és a többletet 1320 nál visszaosztják 12 vel és kifizettetik drágább áron.


Miközben az évi 1320 túlfogyasztás még meg sem történt csak a jövőben fog de az is lehet hogy meghalok vagy spórolok és nem is keletkezik efölötti rész én mégis a jelenben minden számlámon kifizetem a jövőben még meg sem történt és egyáltalán nem biztos hogy megtörténő fogyasztást így van?



2015. okt. 27. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

havi 110 kWh-ig (ami évi 1320) a kedvezményes díjat fizeted.

nem csak a démásznál, hanem minden szolgáltatónál.

ami e felett van, az egy picit drágább.

mivel rész-számlás vagy, előre nem tudhatja senki (még te sem) a teljes évi fogyasztásodat. ezért van minden évben leolvasás, amikor megtörténik a kompenzáció.

ne aggódj, ha nem használsz el évi 1320 kWh-nál többet, akkor az elszámoló számla helyre teszi neked, és egyetlen kWh-t sem fogsz a magasabb áron fizetni.

ha pedig mindig a tényleges fogyasztásodat akarod fizetni, akkor át kell váltani diktálásra. csak sokan beleesnek abba a hibába, hogy elfelejtik, rosszkor dktálnak, vagy rosszul, aztán csodálkoznak, ha becsült számlát kapnak.

2015. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én mindig diktálom ha nem diktálom be akkor abban a hónapban nem is kapok számlát a következőben meg a duplája jön ki de még sem igaz hogy azt fizetem ki mert még nem értem el az évi 1320 at mégis így jelenik meg a diktált számlámban ahogy leírtam . Amúgy majd túl fogom lépni csak ez akkor is kamu mert ők előre már január elsején úgy számolják ki az én számlámat mintha tudnák előre hogy én átfogom lépni ezért bevasalják rajtam azt az egy forintot jó lehet hogy a végén visszaadják csakhogy 6ezer felhasználóval megcsinálják ezt az azt jelenti hogy más pénzével tőzsdéznek vagy növelik a cég tőkéjét mivel tudjuk hogy a pénz annál termeli a pénzt akinél van . Senki ne gondolja hogy ezt a pénzt berakják egy páncélszekrénybe ahol elinflálódik ez a pénz náluk dolgozik kamatozik és a végén a kamatot megtartják a tőkét meg visszaírják a fogyasztónak akinek fel sem tűnik semmi mert egy forintról van szó per kwh
2015. okt. 28. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
A kedvezményes áramfogyasztás nem évente, hanem havonta számolandó 110 kWh-ig.
2015. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

segítek, mint egy áramszolgáltató dolgozója:

kedvezményesen jár évi 1320 kWh.

mivel ez nem kerek szám, és fejben nem osztja el az ember 12-vel, ezért le van bontva havi értékre is.

ettől még ha egyik hónapban 100-at fogyasztasz, másik hónapban 120-at, igaz, hogy abban a hónapban 10-et magasabb áron fizetsz, de az elszámolásnál ezt kompenzálják, és összesen 220-at kapsz kedvezményesen.

2015. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!