Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szúró szag keletkezik a...

Szúró szag keletkezik a lakásban ha kicsit jobban megvan rakva a kandalló és erősebben lángol a fa! Miért?

Figyelt kérdés
Én "fa szag"-nak hívom ha ezt megérzem,de tulajdonképpem elég elviselhetetlen. Már feltűnt,hogy akkor van ilyen szag,ha kicsit több fát sikerül rátennem és lángolva ég. Ilyenkor olyan meleget csinál seperc alatt,hogy nem tudunk megmaradni a nappaliban. Elég zavaró ez a szúrós szag és nem tudom miért. Teljesen elvannak zárvak a levegő nyílásai,mégis nagyon ég. Egyáltalán mi ez a szag?
2015. nov. 24. 21:50
 1/8 EagleHUN ***** válasza:

Ha szerves anyagokat melegítesz például fát, azok elbomlanak és elég mérgező anyagok is keletkeznek például szénmonoxid.

Én ezért megnézetném a kéményt kéményseprővel.

2015. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kémény pont tegnap reggel volt kitakarítva :( ezért sem értem. Van szén monoxid mérőnk a kandalló környékén. ValAmi égésszag lehet ez. Tegmap olvastam ,másnak is volt ilyen baja de azt a választ kapta hogy ki kell égetni a kandallót,annak van ilyen szaga,de a mi esetünkben biztos hogy nem erről van szó. Csak akkor van ilyen szag ha nagyon megvan rakva és nagyobb lánggal ég.
2015. nov. 25. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:

A házi por legnagyobb része mikroszkópikus méretű szerves anyag. Bőr-, haj-, ruha-, ágynemű szöszödékek. Ha a lehúzott redőny rései között tűz be a nap, akkor láthatod, hogy a levegőben tömegével szállnak ezek a pici szöszök.

Na, ezek a szöszök kiülepednek a kandalló olyan részeire is, amelyeket meg sem tudsz takarítani, mert nem férsz hozzá. Néhány nap alatt, vagy mondjak hosszabbat, a nyári hónapokban jelentős mennyiségű szösz ülepedhet a kandalló nem takarítható felületeire. Amikor jól bedurrantasz a kandallóba, és a szöszökkel érintkező külső kandalló felületek felületi hőmérséklete meghaladja a 150-200 fokot, akkor ezek a szerves szöszök bomlani kezdenek a hőtől. Mondjuk szénmonoxid nem keletkezik a tűztéren kívül, de sok más kellemetlen szagú anyag igen. Ettől van kellemetlen szag, ha intenzív tűz ég a kandallóban.

2015. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok,hogy válaszoltatok. Akkor engedjetek meg még egy kérdést. Akkor is előfordul ez,ha a kandalló 3 hónapos? Régen volt egy látványkandallónk,már úgy vettük a házat hogy benne volt. 25 éves volt az a kandalló. Annál ugyanez volt a gond. Ha nagyon begyujtottunk vele. Ez az új,csak 3 hónapos. Egyébként elég bosszantó,tegnap éjfélkor kezdtem el szellőztetni a gyerekek szobájában.
2015. nov. 25. 10:12
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

Azt hiszem van abban valami amit 3-as ír.

3 hónap alatt rengeteg por ülepedik le!

Mi városban lakunk földszinten 4-emeletes társasházban, és 1-2 hét alatt is olyan vastag por telepedik mindenre hogy muszáj nagytakarítást csinálni.

2015. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JulioP válasza:
Az lenne a kérdésem, hogy megoldodott a probléma? Mert ugyanez van nálunk is és nem tudok vele mit kedeni, próbáltam kiégetni, jól bedurrantani, valamint 10 órán keresztül folyamatosan tüzelni is. De a szúrós szag ha jobban ég a tűz, akkor megjelenik (a fenti szellőzőből jön). Nem számít, hogy napi szinten van használva a kandalló.
jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EagleHUN ***** válasza:
#6 a kéménybe vezető fémcsővel nem érintkezik valami műanyag vagy szigetelőhab festékréteg stb amit tud ilyenkor égetni?
febr. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JulioP válasza:
Beépített kandallóbetét, a füstcső is be van építve, max a szellőzőkön keresztül férek hozzá. Hogy tudnám ezt ellenőrizni?
febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!