Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek a földgáz fűtőérté...

Teréz0521 kérdése:

Szerintetek a földgáz fűtőértéke csökkent az utóbbi években? .

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges, hogy csökkentik a földgáz fűtőértékét? Minden évben felírom az éves elszámoláskor a gázóra állását. Minden évben több m3 a fogyasztásunk, pedig éppen csak annyit fűtünk, amennyit muszáj. Bár már a nyílászárókat is kicseréltük, és nincs igazán kemény tél évek óta, mégis egyre több fűtésszámlát fizetek. ..Ja..és fölteszem a teavizet a gáztűzhelyre, és hosszú időbe telik, mire fölforr.. lehetséges, hogy hígítják a gázt valamivel, közben meg a gázóra szorgalmasan pörög? ...és a rezsicsökkentés ellenére egyre többet fizetünk...

#fűtés #földgázzal
2015. dec. 8. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehetséges a hígítás. Amúgy sem szimplán "köbméter" után fizetsz hanem köbméter x átlagos fűtőérték, amit naponta többször mérnek.
2015. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom mi van vele, de azt én is észrevettem, hogy mindennek több idő kell a sütéséhez, főzéséhez, mint régen, pedig ki is tisztíttattam a gáztűzhelyet, de azóta sem jobb.
2015. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
"köbméter x átlagos fűtőérték,..." a lényegen nem változtat, igen. Észre veheted a kékes láng v alig kékes! Na ekkor kevesebb a fűtőérték!
2015. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az alacsonyabb fűtőérték x több köbméter az ugyanannyira fog kijönni, mint a magasabb fűtőérték x kevesebb köbméter. Bár a matek nem az erősségem :D
2015. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen biztos, hogy csökkent a fűtőérték. Nagyon lassan forr fel a szokásos mennyiségű víz.

Elvileg ugyanannyit fizetünk így is.

Gyakorlatilag már nem biztos, mert a köbmétert tudom ellenőrizni, de a hőértékre azt mondanak, amit akarnak.

2015. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha kék a láng, akkor jó, ha kissé piros, akkor cseppet több a levegő.

viszont a hideg víz sokkal hidegebb télen mint nyáron. ezt észrevette valaki?

2015. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen, sokat romlott a fűtőértéke. Ha tartósan beköszöntenek a mínuszok egyszerűen nem tudjuk gázzal felfűteni a házat. 30 fokra kéne rakni a termosztátot, hogy 22-23 fok legyen és fizethetnénk havi 200-300 ezer forintot, ami ugye nem megy. Ilyenkor fával fűtünk Amikor plusz van kint, akkor beállítjuk 20-23 fokra és ezt szépen tartja. Na korábban (3-4 éve) ez a mínuszokban is így volt.
2015. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 1./ hozzászóló: pont itt van a gondom, hogy a fűtőértéket nem tudom ellenőrizni, csak azt látom, hogy több gáz fogy, és mégis kevesebb hőt termel. Végül is sajnos a számlára írt fűtőértéket lehetetlen ellenőrizni, azt írnak, amit akarnak. Csak látom, hogy több gáz fogy, és kevesebb hőt termel...Biztos, hogy létezik erre "szakszerű" magyarázat, de én mégis becsapottnak érzem magam...és talán nemcsak én...
2015. dec. 9. 15:32
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Energetikusi végzettségem (is) van, így történetesen tudom, hol van a kutya elásva. A gát fűtőértékét nem csökkenthetik, mert azt szabvány írja elő. (Ráadásul többe kerülne a leves, mint a hús.) Ugyanígy szabvány írja elő az eladott gáz nyomását is. Csakhogy! Már nem a fogyasztónál (fogyasztón a felszerelések, fűtőeszközök értendők) mérik a nyomást, hanem a fővezetéken. Ekképpen pedig, bár az elírt nyomást tartják, te mégis kevesebb gázt kapsz egységnyi idő alatt. Ha kevesebb gázt kapsz, az égés intenzitása is gyengébb, így több a veszteséged, ami a húsleves helyett a levegőt fűti, ergo több gáz kell ugyanannak az ételnek az elkészítéséhez, mint korábban kellett.
2015. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves Miguel! Laikus vagyok, nem tudom, jól értem-e. Tehát a gázkazán is több gázt fogyaszt - mert az égés intenzitása gyengébb - amikor fölfűti a radiátorokat?
2015. dec. 10. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!